Nodokļi

Nodokļi - jautājumi un diskusijas

Uzņēmējdarbības riska valsts nodeva - jauns mīnuss algas lapiņā (9)
Vai esat pamanījuši, ka no daudziem šogad atvelk šo- 501 Uzņēmējdarbības riska valsts nodeva 01.2016 0.36 ??? kapeikas, bet kāds uz tā barojas...
Ir saņēmuši. Ja viss kārtībā ar darba līgumiem un makksātnespējas procesu, tiek aprēķinātas gan neizmaksātās algas, gan kompensācijas par neizmantoto atvaļinājumu. To veic maksātnespējas administrators un izmaksā maksātnespējas administrācija. Krievi saka, ka no pasaules / mums visiem/ pa diedziņam paņem, un nabagam krekls gatavs. Es domāju, kāda savrupmāja, vai kas cits. Kurš ies gāzt pasauli apkārt 36 centu dēļ.
Vai tad kāds dzirdējis, ka kaut kur bankrota gadījumā cilvēki saņēmuši kompensāciju.
Cilvēki mīļie, priekš kam jūs skolā matemātiku mācījāties?!

Paņemiet savu neto algu pieskaitāt DŅ VSAOI un IIN un jums sanāks līgumā ierakstītā bruto alga. Un šitādas tik vienmēr bļauj cik viss slikti un cik visi stulbi...
Jauns? Labrīt! :)
Obligātā literatūra
Par darbinieku aizsardzību darba devēja maksātnespējas gadījumā
likumi.lv/doc.php?id=56944
Varbūt tikai parādījās jauna informatīva rindiņa. Vajag sarēķināt uz kalkulatora, vai tiešām ir atvilkts. ··· Nodokļi: Uzņēmējdarbības riska valsts... lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Kādi ir nodokļi saņemot naudu aizdevumā no paziņas, kurš atrodas ārzemēs? (2)
Kādi ir nodokļu slogi saņemot naudu aizdevumā no paziņas, kurš atrodas ārzemēs? Interesē tieši kā to labāk visu noformēt, lai būtu pareizi?
Sarunāt ar paziņu, noslēgt savstarpēju vienošanos, līgumu uz kādiem %, kādu laiku un kādu summu un saņemt naudu. Pavisam elementāri. Par nodokļiem ir VID, nevis oHo:) Ietekmē summa, godīgums, formulējums, iedod uz rokas vai ar pārskaitījumu, vakariņas lieciniekiem utttt....( UN DRAUDZĪBA VĒJĀ.....) ··· Nodokļi: Kādi ir nodokļi saņemot naudu... lasīt visu diskusiju (2 atbildes) –»
Nodokļi, uzņēmums pārskaita privātpersonai labdarības projektam (21)
Situācijas apraksts- uz Ziemassvētkiem plānoju veikt akciju mazturīgajiem, taču dabrojos kā privātpersona. Ziedojumus vācu no privātpersonām, bet ir pieteicies arī uzņēmums kā ziedotājs. Bet uzņēmums var naudu ziedot tikai ar...
man liekas, uzņēmumiem atlaiž tikai daļu no nodokļiem, ja ziedojums veikts organizācijai ar sabiedriskā labuma statusu, pārējos gadījumos - nekādas nodokļu atlaides nedod.
kalatura - ziedot nenozīmē sponsorēt un nenozīmē, ka pretim drīkst prasīt reklāmu vai citādāku spalvu spodrināšanas kampaņu.
Ja spēsi tos čekus noformēt kā saimnieciskās darbības izdevumus, teorētiski ar Tavu pašnodarbinātās statusu būtu gana, bet tikai teorētiski. Praktiski, manuprāt, būs grūtības. Uzņēmumam, kas pārskaita līdzekļus, visdrīzāk gribēs pārskaitīt naudu kā ziedojumu (varbūt tomēr nē?), un tad tas neies krastā. Vispirms jau ziedotājam ir jādomā kam un kā viņš ziedo. Pieļauju, ka uzņēmums nav iedomājies, ka šis ziedojums nebūs ar nodokli neapliekams.... Ne gluži pa tēmu - vai kāds var tā skaidri pastāstīt kas tad īsti ir mazturīgais ? Man tādi mazturīgie zināmi ne viens vien - pārtikas pakas no pagasta , malkas krava , atlaides pie dakteriem un tt . Bet katru dienu redzu viņus piedzērušos , veikalā galvenais pirkums ir 2litrene alus .......... To visu redzot gan nešķiet ka mazturīgie , pensijas un pabalstus iztērē dzeršanai , un tad labie cilvēki vēl savāc ziedojumus ar lietām , kuras tiek apmainītas pret dzeramo . Darbu tiem nepiedāvāt , jo viņu "darba ražīgumu" mēs neesot spējīgi samaksāt .
Tie man gadijumi no dzīves , neesmu izdomājusi !.
Es te vairāk biju domājusi , vai Tu ar savām dāvanām neizdari "lāča pakalpojumu" tiem , kuri paši pat nevēlas piestrādāt pie savas dzīves uzlabošanas . Lai davinātu , stingri jāizlem kuram tas tiešām vajadzīgs . Darīt to publiski lai paslavē ...............
Lai tev izdodas !!!!!!!!!!!!!!!!
··· Nodokļi: Nodokļi, uzņēmums pārskaita... lasīt visu diskusiju (21 atbildes) –»
Nodoklis ogotājiem, sēņotājiem, tēju vācējiem un vīngliemežu lasītājiem (33)
Tad nu ogotāji, sēņotāji, tēju vācēji un vīngliemežu lasītāji - vai esat morāli nobrieduši maksāt valstij viņas tiesu? Vai arī nemaz tik daudz salasīt/ievākt/novākt nespējat? Godīgi atzīsieties? Jeb valsts lai iet bekot?
Nafig man pārdot. Es sev tikai lasu un atdāvinu draugiem to, ko pašai negribas. Uz tādu summu meža veltes domāju nesavākšu..jebkurā gadijumā kurš tad kontrolēs, kurš ko un cik daudz...
Domāju, ka nākotnē būs jāpērk 1as dienas vai sezonas atļaujas ogotājiem, sēņotājiem...līdzīgi kā makšķerniekiem...
Laiks rādīs...
Lielākie un ašākie lasītāji ir džauri. Un viņu 10 bērnu ģimenes nodos katrs uz sava vārda, ka nemetas. Un viņi jau nodod ne tikai iepirkšanas punktos, bet tirgū arī. Jūs pērkat no mīlīgas tantiņas, pat nenojaušot, ka ogas nāk no KraučPaučPutrašēvič klana. manuprāt, peļņa no meža veltēm ir tāds kā motora remonts caur izpūtēju. cik litru melleņu jāsalasa, lai 3 000 eir?
no trešās puses, riebj šitie profesionālie lasītāji ar mašīnītēm. pēc tam uz tā krūma neaug ne mellenes, ne brūklenes. gandrīz labi, ka ērces izretina viņu skaitu
Visiem lasītājiem un sēņotājiem novēlu salasīt tos 2999 evrikus. Un lai romēni ar lasa. Un katram - to pašu summiņu. Man nav žēl! ··· Nodokļi: Nodoklis ogotājiem, sēņotājiem,... lasīt visu diskusiju (33 atbildes) –»
LV rezidents nodarbinats pie nerezidenta (5)
Situcija. Uznjemums registrets cita valsti. Darbiniekam tas skaititos ka ““Latvijas rezidents ir nodarbinats pie arvalstu uznjemuma , nerezidenta““. Kas ir negativie aspekti sadai sadarbibas formai? Saprotu, ka darbiniekam pasam...
Kaut nav sīkāku paskaidrojumu, bez augstāk minētajām vēl ir situācijas, ka vienīgais, kas atrodas un strādā Latvijā, ir darba ņēmējs. Uzņēmums - ārvalstnieks, reģistrēts ārvalstī (LV filiāles vai citas LV juridiskas personas nav), pakalpojums tiek sniegts ārvalstu klientiem. Fineses ar nodokļu likumdošanu nezinu, kaut ar ko līdzīgu šad tad potenciāli sanāk saskarties, kaut klasiskajā variantā man tie ir tikai ārvalstu klienti, kam ar LV nav nekāda sakara izņemot manu personu. Nodokļu grāmatiņa jau vispār vairs neeksistē.
Nodokļi jāmaksā kā tanī valstī paredzēts. Dabiski, ka par tur nostrādāto laiku LV Tev pensiju nemaksās, tikai rēķinās no tiem nodokļiem ,kurus maksāsi no 2. darba, kurš LV.
Kāda atšķirība kur uzņēmums reģistrēts? Ja saimnieciskā darbība tiek veikta LV, td arī nodok;lus uzņemums maksā LV. Tā ka ja Tev ir normāls darba līgums, tad nevajadzētu būt problēmām ar slimības lapām utt. Kas tev ir iestāstījis ka tev pašai ir jāmaksā par sevi nodoklis? Tevi uzņēmumā nodarbina kā IK, vai kā vnk darba ņēmēju? Paskaidrojums ir galīgi neskaidrs lai šite varētu ko jēdzīgu izlobīt. Zvani uz VID, VSAA un prasi tur. Izlasiet metodisko materiālu "Iekšzemes darba ņēmējs pie darba devēja ārvalstnieka" https://www.vid.gov.lv/lv/informativie-un-metodiskie-materiali-17 Ja darba līgums ar ārvalstnieku, kurš nodokļus pats neietur, tad IIN un VSAOI jāmaksā pašam. Tam nav sakars ar to, ja vēl cits algotais darbs Latvijā. Es kā VID darbinieks iesaku vērsties tur, Jums izskaidros. Katrā ziņā, tad pašam līgumu jāreģistrē VID,- IIN maksā katru mēnesi, VSAOI pa ceturkšņiem un līdz sekojošā gada 1.februārim pašam jāiesniedz VID paziņojums par fiziskai personai izmaksātām summām kā arī nākamgad gada ienākumu deklarāciju. Sociālais nodoklis, ko maksā Latvijā, protams nākotnē ietekmēs Jūsu pensijas apmēru. Latvijā IK un pašnodrbinātais maksā sociālo no minimālās algas, bet darba ņēmējs pie darba devēja ārvalstnieka lielāku likmi no visas saņemtās algas. ··· Nodokļi: LV rezidents nodarbinats pie... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Nodokļi internetveikals PVN (4)
Sveicināti . Vēlos atvērt internetveikalu , bet nodokļu sistēmu nesaprotu . Ja es iepērku preci bez PVN , es to varu pārdot bez PVN līdz es gadā nepelnu 10k€? Cik bieži nāksies atskaitīties VID“a priekšā ? Un vel es nesaprotu - ja es...
Ejiet labāk konsultēties uz VID. Ja es iepērku preci bez PVN , es to varu pārdot bez PVN līdz es gadā nepelnu 10k€?
Cik (un vai vispār) tu nopelni nav nozīmes, PVN obligāti jāmaksā, ja apgrozījums pārsniedz 50k eur.
---
Kad atskaities un kad ko maksā atkarīgs no uzņemējdarbības formas kuru izvēlies. Taksācijas periodi parasti ir vai nu mēnesis vai gada ceturksnis. Gada beigās (t.i nākamajā gadā) tu maksā ienākuma nodokli no peļņas, ja tāda ir.
Ja esi reģistrējies kā PVN maksātājs, tad PVN ir jāmaksā neatkarīgi no tā, vai Tu iepērc preces ar PVN vai bez PVN. Protams, ir darījumi, kas ar PVN netiek aplikti, vai arī kam piemēro PVN 0 likmi. Noteikti pakonsultējies ar citiem uzņēmējiem, pirms vispār izlem vērt vaļā. Šobrīd tiek piemēroti jauni likumi , tieši saistībā ar šiem i-veikaliem, kas var likt pat pārdomāt. Ja galīgi nezini kam rakstīt, uzraksti man. ;) ··· Nodokļi: Nodokļi internetveikals PVN lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Nodokļi un alkohols (13)
Sveiki! Lūgšu,lai kāds gudrāks likumos mani apgaismo. Vai veikals likumīgi drīkst pārdot alkoholu pircējam uz parāda? Vai par to ir kāds sods? Kā var pierādīt, ka veikals ar kaut ko tādu nodarbojas un ziņo attiecīgajiem dienestiem? Liels...
Jebkuru preci var pārdot uz pēcapmaksu ("uz parādu"). Bet nodokļus par viņu gan būs jāmaksā tekošajā mēnesī/periodā. Saņems pārdevējs to samaksu vai nē - te jau ir viņa personiskie riski un izvēle. Teorētiski - apmaksas nosacījumi ir viena no biznesa sastāvdaļām.Šai gadījumā - prece tiek pārdota ap pēcapmaksu.
Tomēr ienākums jāgrāmato tai brīdī kad prece tiek izsūtīta pircējam, resp tiek izrakstīts rēķins/pavadzīme vai veikala gadījumā - čeks.
Pierādījums vienkāršs - preces vairs veikalā nav.
Sliktā lieta - no šis summas tiek aprēķināti visi nodokļi, bet naudas tev no pircēja kasē nav
Valstij interesē , lai PVN ir nomaksāts... un viss..pvn īpašnieks dabū maksāt neatkarīgi no tā, vai dod vai nedod uz parāda, ja vien preci nopērk oficiālā ceļā ar pavadzīmēm... Tu varētu ziņot vien tad, ja zinātu, ka veikals tirgo nelegālu preci, t.i. bez pavaddokumentiem. vai saņemot naudu no pircēja, neizsit čeku pretī. Saki, lūdzu, bieži sūdzies?????? Te nav par ko brīnīties. Laukos parasta parādība. Bodnieks dod šnabi uz krīta. Veči ņem. Kad saņem algu, visu aiznes uz veikalu. Mājās nav ko pārnest. Tāda ir šī stāsta patiesā daļa. neciesu stukacus. ··· Nodokļi: Nodokļi un alkohols lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Par jauno likumu "Sociālais nodoklis no minimālās algas" (13)
Ja patreiz strādā 2 darbavietās uz nepilnu slodzi, pie tam ir 2.grupas invaliditāte: Patreiz:Vienā darbā piemēro nodokļu atlaides. Otrā nepiemēro. Ir arī invaliditātes pensija... Izlasīju, ka 2.grupas invalidiem nekas nemainās. Vai man...
Valsts par visiem parūpēsies un izdomās vēl kaut ko, lai apjātu un izslauktu :) ir ceribas saja valsti sanemt pensiju? ;))) Aizej uz portālu "mana balss" un paraksties par deputātu samazināšanu uz pusi. Izdari to un dzīvo mierīgi kamēr šamējie (Debesu dēli un meitas) plūksies sava starpā nevienam nebūs galvas sāpes cik darbos strādā. Nē, nesaprati...ja ir vairākas darbavietas, tad tikai 1 būs jāmaksā par pilnu slodzi VSAOI, un to noteiks VID-kurai vietai vajadzēs maksāt. Ja Tev ir 1.-2.grupa tad esi tas īpašais , uz kuru neattieksies šī likuma norma Teorētiski Sniega ogai ir taisnība, vienīgi attiecībā oz otro darba devēju, es ieteiktu viņu informēt par tavu invaliditāti , lai zin iepriekš , ka tev pienākas šis labvēlīgais režīms. Vēl problēmas var būt , ja otrais darba devējs ir mikrouzņēmums, šajā gadījumā , mikrouzņēmumam neatkarīgi no tavas algas lieluma būs jāmaksā papildus kādi 50 eiro katru mēnesi par tevi , neatkarīgi no tā , vai Tava alga mēnesī sastāda 10 eiro vai 720eiro, līdz ar to ja Tu strādā mikrā , tad es nebūtu drošs , vai tevi neatlaidīs.... ··· Nodokļi: Par jauno likumu "Sociālais... lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
ludzu palidziet ar VID nodokliem (28)
Es vispār nesaprotu, kas man jādara, kur jāiet, kas jāraksta, cik jāmaksā nodokļos. Pirmo reizi dzīvē kas tāds atgadījies :((( Pagājušā gada janvārī reģistrējos kā pašnodarbinātā un tagad cik saprotu man līdz aprīlim jāiesniedz kaut kādas...
VIDā ir konsultants. Nomierinies, par visu, kas attiecas uz nodokļu iekasēšanu no Tevis visu paskaidros un sakontaktēs, kur vajag. graamatvedis tev pa ljubomu vaidziix... pie shitaada abarota 15 eiro gadaa tu man samasaatu i vsjo :) ja piereģistrējies pagājušā gada janvārī, tad atskates bija jānodod jau pagājušajā gadā par katru ceturksni, pat, ja nenotika nekādi darījumi, jānodod kaut vai tukšas atskates, uz vidu ar šito labāk neej, viņi var pārbaudi uztaisīt, bet uzmeklē normālu grāmatvedi un sataisi visas tās atskaites, manuprāt, tev ir jāiesniedz ienākumu deklarācija arī, bet to tev kompetents grāmatvedis izstāstīs Fabiana, nebiedē cilvēkus, pašnodarbinātais nav tas pats, kas SIA.
Autorei - rīt pēc 9:00 piezvani uz VID informatīvo tālruni un viss būs oki.
Vispirms ir jāaiziet uz VID, jānoslēdz līgums par EDS piekļuvi. Un visas atskaites ir jāpaziņo elektroniski.
Nu tik jau elementāri varēji internetā informāciju sameklēt par "megasāpi"
http://www.vid.gov.lv/default.aspx?tabid=8&id=5437&hl=1
··· Nodokļi: ludzu palidziet ar VID nodokliem lasīt visu diskusiju (28 atbildes) –»
Kāds ir iedzīvotāju ienākuma nodoklis šogad? (5)
Kurš zin, vai šogad iedzīvotāju ienākuma nodoklis ir tāds pats kā pagājušogad %??
Vai tad aprēķinātajai naudai netiek sekots līdzi?Izmaiņu nav. 25% no tā kas virs (80+ 56 par katru bērnu) www.vid.gov.lv IIN ir 26 %, neapliekamais minimums 35 Ls, par apgādājamo 63 Ls. ··· Nodokļi: Kāds ir iedzīvotāju ienākuma... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu