IIN no īres

Likums Par dzīvojamo telpu īri :

Dzīvojamās telpas īres maksu veido:
1) dzīvojamās mājas apsaimniekošanas izdevumu daļa, kas ir proporcionāla attiecīgās izīrētās dzīvojamās telpas platībai, un
2) peļņa.
Ja es taisos, piemēram, ņēmt īres maksu 200 eiro, bet apsaimniekošanas izdevumi, kurus arī sēdz īrnieks, sastāda, piemēram 20 eiro, man IIN 10 % jāmaksā nevis no 200, bet no 220 eiro ?

gali_uudenii  1  

edding  1 1 es pat teiktu, ka ne tikai. Ja Tev īrnieks maksās par patērēto elektrību, arī no šīs summas jāveic atskaitījumi VIDam, vai kam, kas tos IIN saņem. Savukārt paļaujoties uz īrnieku, ka viņš regulāri maksās par elektrību arī riskanti, jo FB un grupa čornij spisok arendatorov, kur katru dienu papildinās ar īrnieku uzvārdiem, kuri nemaksā īŗi, iekrāj parādus par komunālajiem pakalpojumiem, it sevišķi, ja izīrētājs neatrodas Latvijā.

madaa  1   Šodien aizpildīju deklarāciju.. 10 % rēķina no gūtās peļņas un vēl atrēķina NĪN.. Tas ir situācijā ja vienkārši VID reģistrē īres līgumu nevis saimniecisko darbību.

edding  1 2 Vai nebija tā, ka NĪN var atskaitīt tikai tad, ja maksā IIN 23, vai cik tur %, t.i. lielāko nodokli, ne 10% ??

anis      Ir taču ieņēmumi un attaisnotie izdevumi(viss,kas saistās ar NĪ apsaimniekošanu) un no atlikuma maksā-tas ir fiziskas personas saimnieciskās darbības formā. Ja grib maksāt 10%-tad no visiem ieņēmumiem. Sauc tos kā patīk-no summas. Un VIDam nezvani-uzraksti! Teikto nekur nepiešūsi... Mana doma-ja ieņēmumi ir tikai īre,tad 10% ir labi. Ja iekasēsi arī komunālos-būsi zaudētājs.

brazdaikis      Par apsaimniekošanu ,komunālajiem ko tev piestāda apsaimniekotājs, lai īrnieks norēķinās pa tiešo (nosūti viņam elektroniski to rēķinu,ja nenāk uz pastkastīti papīra formātā).Pēc tam pats sistēmā (piemēram,,kāda ir Rīgas namu pārvaldniekam un citiem, katru mēnesi pakontrolē vai tiek maksāts. Ja tādas sistēmas nav,,nu tad katru mēnesi uzzvani apsaimniekotājam, apjautājies vai šis dzīvoklis ir norēķinājies.
Par elektrību tas pats, ja esi elektrum sistēmā, vari kontrolēt attālināti,vai īrnieks norēķinās vai nē.Latvenergo neauklēsies, ātri būs klāt atslēgt,ja nemaksās!:)
+ Īres līgumā ieliec punktu,,ja īrnieks kādu no šiem maksājumiem kavē ilgāk par 5 vai 10 dienām, tu vari lauzt īres līgumu.Ko tur auklēties,neesi tu tak nekāds labdarības fonds.
Un citi jau te pareiz saka,ka ,ja īrnieks tev apsaimniekošanas rēķinu un elektrības rēķinu (summas) skaitīs tev uz kontu,tad no šīs summas 10% tev būs jānomaksā nodoklī!:)
Ja īrnieks negrib uz 3 vietām skaitīt naudu (Ire, apsaimniekotajs,,latvenergo) nu ,varbūt,viņš ir gatavs tev maksāt papildus 10% klāt pa virsu apsaimniekošanas un elektrības rēķinam!:)

vesma54  1 1 Jā un Edding Jums ir ļoti precīzi izskaidrojusi Jūsu ieņēmumu un izdevumu daļu, no kuras veidojas peļņas summa un no tās vēlaties vai nē ir jāmaksā IIN.

Piparkuka      Nu taču nē! Tikai īres maksa (200€) un atskaitīt var TIKAI NĪN, ja to apmaksājis esi pats! Ja ir līgums uz 10%, tad arī viss. 2020-03-01 12:23

Piparkuka      Autors taču nav teģistrējis saimniecisko darbību, vai ne?!:) tad ir tā, kā es teicu. Viss cits attiecas uz saimnieciskās darbības veicējiem. 2020-03-01 12:25

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu