Nodokļi, uzņēmums pārskaita privātpersonai labdarības projektam

Situācijas apraksts- uz Ziemassvētkiem plānoju veikt akciju mazturīgajiem, taču dabrojos kā privātpersona. Ziedojumus vācu no privātpersonām, bet ir pieteicies arī uzņēmums kā ziedotājs. Bet uzņēmums var naudu ziedot tikai ar pārskaitījumu. Kā noformēt pārskaitījumu, lai no tā nebūtu jāmaksā nodokļi? Jo darbojos kā brīvprātīgā, par akcijas veikšanu samaksu nesaņemu un visu ziedojumu tēriņiem varēšu uzrādīt čekus par preču iegādi (tās būs dāvanu paciņas mazturīgajiem). Varbūt tas ko līdz, ka man ir pašnodarbinātās statuss?

neratni_stasti (2013-11-12 12:08)      Ja spēsi tos čekus noformēt kā saimnieciskās darbības izdevumus, teorētiski ar Tavu pašnodarbinātās statusu būtu gana, bet tikai teorētiski. Praktiski, manuprāt, būs grūtības. Uzņēmumam, kas pārskaita līdzekļus, visdrīzāk gribēs pārskaitīt naudu kā ziedojumu (varbūt tomēr nē?), un tad tas neies krastā.

Maybex (2013-11-12 12:11)      Vispirms jau ziedotājam ir jādomā kam un kā viņš ziedo. Pieļauju, ka uzņēmums nav iedomājies, ka šis ziedojums nebūs ar nodokli neapliekams....

lasminaxxl (2013-11-12 12:22)      Ne gluži pa tēmu - vai kāds var tā skaidri pastāstīt kas tad īsti ir mazturīgais ? Man tādi mazturīgie zināmi ne viens vien - pārtikas pakas no pagasta , malkas krava , atlaides pie dakteriem un tt . Bet katru dienu redzu viņus piedzērušos , veikalā galvenais pirkums ir 2litrene alus .......... To visu redzot gan nešķiet ka mazturīgie , pensijas un pabalstus iztērē dzeršanai , un tad labie cilvēki vēl savāc ziedojumus ar lietām , kuras tiek apmainītas pret dzeramo . Darbu tiem nepiedāvāt , jo viņu "darba ražīgumu" mēs neesot spējīgi samaksāt .
Tie man gadijumi no dzīves , neesmu izdomājusi !.

lasminaxxl (2013-11-12 13:13)      Es te vairāk biju domājusi , vai Tu ar savām dāvanām neizdari "lāča pakalpojumu" tiem , kuri paši pat nevēlas piestrādāt pie savas dzīves uzlabošanas . Lai davinātu , stingri jāizlem kuram tas tiešām vajadzīgs . Darīt to publiski lai paslavē ...............
Lai tev izdodas !!!!!!!!!!!!!!!!

etc (2013-11-12 13:24)      mhm19, apsveicama uzņēmība! Vajadzētu pakonsultēties ar kādu gudru grāmatvedi, kā tās lietas labāk nokārtot. Vai tad tajā uzņēmumā nav? Ja ir, tad jau to vajadzētu zināt. Varbūt ir kāds grāmatvedis no paziņām?
Lasminaxxl, attiecībā uz maznodrošinātajiem - ne jau visiem prātā 2L stiprinātā. Tās vecās tantes, kas pusi pensijas atdod par dzīvokli un otru pusi - par zālēm, tiešām būtu pelnījušas kādu paciņu uz Ziemassvētkiem!

kalatura (2013-11-12 14:12)      Man jautājums-kāpēc šis uzņēmums lieto starpnieku-šajā daījumā - Jūs,kapēc nevar pa tiešo pārskaitīt konkrētajai labdarībai??

kalatura (2013-11-12 14:18)      Un,gan jau,ka uzņēmumā konkrēts cilvēks var ziedot kā privātpersona,neatkarīgi kurā kantorī sēž..ja vien pārējie labdarīgi samet kopā DAŽUS sotakus...taču ŠĶIET,tik ieinteresēts nemaz viņš nav,ja grib ziedot par uzņēmuma līdzekļiem-gan jau ka pašreklāma-MĒS ZIEDOJĀM!

babyjag (2013-11-12 17:23)    1 man liekas, uzņēmumiem atlaiž tikai daļu no nodokļiem, ja ziedojums veikts organizācijai ar sabiedriskā labuma statusu, pārējos gadījumos - nekādas nodokļu atlaides nedod.
kalatura - ziedot nenozīmē sponsorēt un nenozīmē, ka pretim drīkst prasīt reklāmu vai citādāku spalvu spodrināšanas kampaņu.

Alison (2013-11-12 17:43)      Es arī esmu pret maznodrošināto pabalstīšanu ar paciņām. Tā ir cilvēku pazemošana un pieradināšana.
Pensionāriem jāsaņem normālas pensijas nevis kaut kādas paciņas. Tāpat ir arī invalīdu un bērnu pabalsti. "Maznodrošinātajiem" - jāiet strādāt, kas vispār tik debīlu statusu ir izdomājis????
Piedod, mhm19, nevarēju noturēties. Bet Tavs darbs nav ne labs, ne slikts, tas ir - nu zin, neizdevies projekts kaut kāds.

skarbaiskungs (2013-11-12 19:46)      Man kà skeptikjim shis pasàkums liekas shaubìgs. Mèrkjis izklàstìc cmuks, BET... Kkà tà skaidràs naudinjas aprite shaubìga. Es tak ar varu nopirkt jaunu ancuku sev un cheku atràdìt.

bziks (2013-11-12 21:58)      Uzņēmējam tok būs jamaksa nodokļi un nez vai tas viņam patiks.
Ja reiz visa tik pareiza, ko tad domā izeju, maksa kā nākas arī valstij un viss būs labi.

hefny (2013-11-13 00:20)      hmm,pie tam,ir vēl dīvainība ar maznodrošinātajiem:
ja cilveks no laukiem 1.gadu nodzīvo Rīgā-pienāks=saņem maznodrošinātā statusu/ja nav rīgā īpašuma/, bet laukos ir māja,aramzeme,mežsutt...,bet,ja Rīgas iedzīvotājam ir Rīgā īpašums/i,-tad tie pa velti kaut viņķeļveidīgajiem jāpārdod,-tad nauda jānotriec,ja maz kas tur ir palicis pāri no īres maksa,tad tikai mazdrošināto/trūcīgo var izcīnit un saņemt, bet skolotāji/pastnieki/pat vID ierindnieki algā saņem mazāk kā maznodrošināto/mazturīgo varza saņem,-kam te paciņas veido!visi srādājosīe ar algu līdz 400ls/mēn iR MAZNODROŠINĀTI nabagi lielākoties,jo,ja atņem nodokļus,-tad mazāk kā iztikas minimums par darbu,vai mūža pensiju sanāk!Jā,par darbu cilvēkiem jāsaņem tikpat cik deputātiem-par atsēdēšanu-daudzām neizdarībām,ministriem ,deputātiem,jāatņem iespēja izshēmot pensijas-arī tāi tieslietu vitotājai!1un valsts izputinātājiem šķēlim/godmani/repsim uc....tie te smej,ka pensiju neviens-atskaitot šos,nav cilvēčigu nopelnījis!la maksā par tiem gadiem,kuros tos višu izputinātos,pārdotos,pievinātos īpašumsus izveidoja,uzturēja radīja......
Mums visiem te oho vajag paciņas1un -lai reklamējas-nav žēl,lai ir atlaides,lai tik dod visiem visiem jaukas paciņas,-kā bērnībā mšu vecāki nezkur sataupīja/pa vienai vien šoko končai un Selgas paciņai/.

bru_nette (2013-11-13 12:48)      a kāpēc tu kā pašnodarbinātā nevari uzņēmuma izrakstīt rēķinu par kādu pakalpojumu? vai uzņēmumam ir svarīgi maksājumā vai rēķinā redzēt, ka tas ir ziedojums?

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu