Nodokļu atvieglojumi

nodokļu atvieglojumi foto attēls

Nodokļu atvieglojumi - jautājumi un diskusijas

Nodokļi, uzņēmums pārskaita privātpersonai labdarības projektam (21)
Situācijas apraksts- uz Ziemassvētkiem plānoju veikt akciju mazturīgajiem, taču dabrojos kā privātpersona. Ziedojumus vācu no privātpersonām, bet ir pieteicies arī uzņēmums kā ziedotājs. Bet uzņēmums var naudu ziedot tikai ar...
man liekas, uzņēmumiem atlaiž tikai daļu no nodokļiem, ja ziedojums veikts organizācijai ar sabiedriskā labuma statusu, pārējos gadījumos - nekādas nodokļu atlaides nedod.
kalatura - ziedot nenozīmē sponsorēt un nenozīmē, ka pretim drīkst prasīt reklāmu vai citādāku spalvu spodrināšanas kampaņu.
Ja spēsi tos čekus noformēt kā saimnieciskās darbības izdevumus, teorētiski ar Tavu pašnodarbinātās statusu būtu gana, bet tikai teorētiski. Praktiski, manuprāt, būs grūtības. Uzņēmumam, kas pārskaita līdzekļus, visdrīzāk gribēs pārskaitīt naudu kā ziedojumu (varbūt tomēr nē?), un tad tas neies krastā. Vispirms jau ziedotājam ir jādomā kam un kā viņš ziedo. Pieļauju, ka uzņēmums nav iedomājies, ka šis ziedojums nebūs ar nodokli neapliekams.... Ne gluži pa tēmu - vai kāds var tā skaidri pastāstīt kas tad īsti ir mazturīgais ? Man tādi mazturīgie zināmi ne viens vien - pārtikas pakas no pagasta , malkas krava , atlaides pie dakteriem un tt . Bet katru dienu redzu viņus piedzērušos , veikalā galvenais pirkums ir 2litrene alus .......... To visu redzot gan nešķiet ka mazturīgie , pensijas un pabalstus iztērē dzeršanai , un tad labie cilvēki vēl savāc ziedojumus ar lietām , kuras tiek apmainītas pret dzeramo . Darbu tiem nepiedāvāt , jo viņu "darba ražīgumu" mēs neesot spējīgi samaksāt .
Tie man gadijumi no dzīves , neesmu izdomājusi !.
Es te vairāk biju domājusi , vai Tu ar savām dāvanām neizdari "lāča pakalpojumu" tiem , kuri paši pat nevēlas piestrādāt pie savas dzīves uzlabošanas . Lai davinātu , stingri jāizlem kuram tas tiešām vajadzīgs . Darīt to publiski lai paslavē ...............
Lai tev izdodas !!!!!!!!!!!!!!!!
··· Nodokļu atvieglojumi: Nodokļi, uzņēmums pārskaita... lasīt visu diskusiju (21 atbildes) –»
Neapliekamā minimuma piemērošana (9)
Izrādās, ka man sakarā ar elektronisko nodokļu grāmatiņu kopš pagājušā gada jūnija netiek piemērots neapliekamais minimums. Toreiz man bija liela slodze 2 darbos un nepamanīju jaunos likumus: par cik 2013.g. man bija mikrouzņēmums, tad...
Jāiesniedz gada ienākumu deklarācija un jāpieprasa pārmaksa atpakaļ. Neviens pats Tev pakaļ neskries. Jāiesniedz ienākumu deklarācija VID. To var izdarīt arī EDS, ielogojoties caur latvija.lv ar savu internetbanku. Ja MUN statuss nebija anulēts, tad atvieglojumi un neapliekamais minimums citās darba vietās netiek piemērots, pat neatkarīgi no tā klikšķinat vai nē EDS.
Trakāk ir tad, ja cilvēks strādā gan MUN maksātājā uzņēmumā, gan parastajā un parastā uzņēmuma grāmatvede nav EDS pārbaudījusi nodokļu grāmatiņas esamību, bet ir piemērojusi atvieglojums un tagad tos nākas valstij atmaksāt.
jā, ja bija mikronodokļa maksātājs, tad atvieglojumi nav paredzēti. Mikronosoklis pats par sevi tiek uzskatīts par atvieglojumu. Tāpēc neko nevar atprasīt. Tā diemžēl ir. Tiklīdz sāksi interesēties par kaut ko saņemamu atpakaļ, tā uzreiz rēķinies ar auditu .. un tālāk jau par katru mazāko kļūdu Tev uzrēķinās pa maksimumu ( ja nedosi kukuli ) ... Mana paša pieredze :( ··· Nodokļu atvieglojumi: Neapliekamā minimuma piemērošana lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Students strādās 2 mēnešus. Vai mammai nodokļus novilks par apgādājamo? (4)
Es strādāju skolā. Man ir meita studente. Viņa skaitās man kā apgādājamais. Viņa grib strādāt vasarā 2 mēnešus. Vai man par šiem diviem mēnešiem atskaitīs nodokli par viņu un netiks ņemts vērā tas, ka viņa man ir apgādībā?
Neviens neko neatskaitīs, tev pašai vajag paziņot par to, lai noņem no apgādības. Pēc tam uzliksi atpakaļ, savādāk maksāsi vēlāk gan pārmaksāto, gan sodu par to, ka strādājošs cilvēks bija aizgādībā. periodā, laikā, kad students tiek nodarbināts, tas zaudē savu statusu apgādājamais un kļūst par nodarbināto personu, ar visiem tā pienākumiem pret šo valsti, savukārt, darba gaitu uzsākšanas datums ir obligāti jāziņo VID, lai tas savlaicīgi var to fiksēt un noņemt atvieglojumus, kas pienākas personām par apgādājamiem, līdz ar to katra persona pati par sevi maksā valstij nodokļus un tad, kad studenta darba gaitas būs izbeigtas, norādot datumu, atgriežas tā iepriekšējais apgādājamā statuss, kas atkal, savukārt, ir jāsaskaņo ar VID.. ja students nodibina darba tiesiskās attiecības ar darba devēju, kurš ir reģistrējis savu uzņēmējdarbību un maksā mūsu valstī noteiktos nodokļus, tad VID neko nevajag ziņot. tieši otrādi - VID EDS saņemsiet paziņojumu, ka ar konkrētu datumu meita vairs nav apgādājamā statusā. kad divi mēneši būs pagājuši, tad gan pašai jāvēršas VID ar iesniegumu lai šo statusu atjaunotu. Apgādībā var palikt, ja Jūsu meitas darba alga nepārsniedz 160.00 € mēnesī.Tādā gadījumā viņa joprojām skaitīsies apgādībā. Bet viss iepriekš minētais ir pareizi. Jums noteikti ir jāiet uz VIDu un viss jāpārrunā. ··· Nodokļu atvieglojumi: Students strādās 2 mēnešus. Vai... lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu