Kādu banku izvēlēties?

Lūdzu padalieties ar pieredzi, kādas tagad ir kontu apkalpošanas maksas, maksas par pārskaitījumu uc izdevumi parastam norēķinu kontam Latvijas bankās? Ilgstoši izmantoju vienas bankas pakalpojumus, kur iepriekš vienīgie izdevumi bija 50 santīmi mēnesī, nekādas rēķinu komisijas maksas, nekādu papildus maksājumu. Šogad banka nokavēja man kartes atjaunošanas termiņu, piešķīra kredītkarti bez gada maksas. Gribu atvērt kontu vēl vienā bankā. Vai ir sakarīgas alternatīvas?

kokote (2015-12-14 12:01)  2 6 Tā vietā, lai gaidītu nez kādus ieteikumus, ieklikšķinātu banku māju lapās, paskatītos, izvērtētu, kas būtu konkrētam personāžam atbilstīgs un tad, ja kas vēl netaptu skaidrs, varētu jautāt, kaut daudz reālāk ir rakstīt bankām tos e-pastus ar jautājumiem. Bet katrs jau pēc savas slinkuma pakāpes.

joens (2015-12-14 12:13)  1 1 It kā parastam cilvēkam būtu no kā izvēlēties, pāris-trīs vien jau tikai ir un tās pašas jāizšķiro, kādām vajadzībām lietosi.

Var izvēlēties to, kam filiāle blakus mājām vai darba vietai vai vismaz ikdienas maršrutā. Kaut tagad gandrīz visu par paveikt elektroniski.

Geisha (2015-12-14 13:26)    1 Ja gribi naudu uzkrāt tad labāk privātā seifā nevis bankā. Olas nekad jau neliek vienā grozā.

Mirdzina (2015-12-14 13:40)  1 1 Nu parastā konta un debetkaršu ietvaros jau nu atšķīrba nebūtiska!
Man patīk Citadeles AmEX kredītkarte, jo loti labi kredita atmaksas termini bez procentiem.

JurisK (2015-12-14 14:39)      Swedbank, DNB, Citadele - man, kaa pensonaaram, kursh nedaudz piestraadaa, taas visas triis shkjiet vienaadi apm. labas, bet tomeer sarindoju taadaa kaartiibaa - no labaakaas. Paareejaas man shkjiet shaubiigas, lai es tur kaut vienu olu ieliktu.

Bazhix (2015-12-14 14:51)    6 DNB ir kolēģim un viņš neiesaka (man vajadzēja banku, kas dod VISA karti). Teica, ka ja konta atlikums ir tieši 10eur, tad no bankomāta nevar izņemt naudu.

Pašam ir konti Swed un Citadele. Bija konti gan SEBā, gan Nordea. Nekādu būtisku atšķirību pamatpakalpojumu sniegšanā neredzēju - ap 1 eur ir kartes mēneša maksa, no 20-50centiem par pārskaitījumu uz citu banku Latvijā. Draudzīgas internetbankas (citadelei un nordea ir ievērojami lēnākas internetbankas kā seb vai swed). Resp., ej, tur, kur tuvāk. Tie sniegtie pakalpojumi ir vairāk vai mazāk vienādi visām bankām :)

joens (2015-12-14 15:31)    2 Cik sanācis saskarties - SEB ir gana naska uz visādu maksu iekasēšanu un izvēlīga uz pakalpojumu sniegšanu (skatās, kāds deguns klientam). Swed vēsture liecina, ka jebkurā brīdī var parādīties nepatīkami pārsteigumi (maksa par atlikuma aplūkošanu bankomātā). DNB relatīvi draudzīga, bet ar īpatnībām. Citadele bez garšas, ja nekā cita nav, var arī šos. Nordea normāla, bet pēdējā laikā drošības paaugstināšanas vārdā visādi izpildās. Kā rezervi var lietot arī Norvik, bet tikai kā rezervi retiem, fiksiem darījumiem. Tas viss no norēķinu konta lietotāja viedokļa. Uzkrājumiem, depozītiem, kredītiem noteikti būs cits vērtējums un sadalījums.

No paša lietotajām bankām komisijas ir tikai par kartēm (gada/mēneša maksa), nu un par pārskaitījumu, ko gan var likvidēt noslēdzot papildu pakalpojuma līgumu (ne bezmaksas), bet to dažu regulāro ikmēneša maksājumu dēļ man nekādi īpaši uzskaitāmi zaudējumi nerodas.

DanaL (2015-12-14 19:25)    4 Tā kā esmu diezgan ilgus gadus nostrādājusi šajā sfērā, varu droši teikt, ka visur apmēram līdzīgi. Kā sākas pārāk liela komisiju iekasēšana, tā klienti aizsoļo tālāk, tāpēc bankas rūpīgi seko viena otras tarifiem, un cenšas pārāk daudz neatšķirties.
Vislielākā nagu maucēja ir Swedbanka, kur pat par skaidras baudas izņemšanu virs 500 ls, tagad visticamāk ir līdzīgi ar eur, tika savākta komisija. Arī ārzemēs naudas izņemšana visdārgākā. Savulaik visbargākie kredītprocenti. Viss jau saprotams, Swedbank hipokarā cieta vislielākos zaudējumus, un tagad īpašnieki cer kaut nedaudz atgūt :))

Vaukskis (2015-12-15 05:13)    2 Piekrītu tiem, ka ir būtiski izvēlēties tās kredītiestādes pakalpojumus, kura tuvumā un/vai ir pa ceļam, jo neieteiktu ludzēnietim atvērt kontu bankā, kuras nodaļas ir tikai galvaspilsētā, bet viņš ārpus Latgales praktiski neizbrauc. Tavā gadījumā manu izvēli ļoti atvieglo tas, ka tieši Rīgu esi norādījusi kā savu dzīvesvietu, jo šeit kā zināms ir augstākā banku koncentrācija valstī ! Pēc savas pieredzes ieteiktu atvērt kontu vai nu "Privatbank" vai "Swedbank".
Tajā pirmajā tādēļ, ka tur vari atvērt norēķinu kontu BEZ MAKSAS, dabūt debetkarti un arī kredītkarti bez mēneša vai gada lietošanas maksas, turklāt "Privatbank" ir, manuprāt, vienīgā banka valstī, kura ļauj ar savu kredītkarti "Visa Universālā" un debetkarti "Visa Electron" izņemt naudu no JEBKURA BANKOMĀTA LATVIJĀ BEZ MAKSAS ! Tas nozīmē, ka, lai kur mūsu mazajā zemītē atrastos, jebkur varēsi dorši doties pie kāda no 7 banku uzstādītajiem bankomātiem un dabūt savu naudiņu bez komisijas maksas... . Internetbankā "Privat24" veicot pārskaitījumus konstatēsi, ka, atšķirībā no lielākām bankām, šeit par pārksiatījumu ir jāmaksā tikai 0.24 EUR, kamēr "Swedbank", "Citadelē", "SEB" un droši vien citur tie ir 0.36 EUR; veicot daudz pārskaitījumu uz citām bankām, var ietaupīt ne vienu vien eiro un par ietuapīto naudiņu sevi kautkā pēc vēlmēm apbalvot. Vai tas nav lieliski ?! ..Lai neizskatītos pārāk forši, lai būtu reāli, jaņem vērā riska faktors, kas "Privatbank" gadījumā ir tāds, ka par šo banku šajās dienās paklīda nelāgas runas, ka esot iesaistījusies kādu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijā vai kaut kādās tamlīdzīgās reputāciju graujošās darbībās, par ko tai uzlita milzīga soda nauda, taču savā mājaslapā "Privatbank" jau ir pasteigusies paziņot, ka nomainīs valdes locekļus kā to prasa regulators; cits būtisks aspekts ir tas, kā šajai bankai visas filiāles un bankas automāti Latvijā atrodas tikai Rīgas pilsētā, taču, ja gandrīz visu dara attālināti, tas na

mieru_tikai_mieru (2015-12-15 07:05)      Man ir Swed, un esmu apmierināta, jo - ikmēneša rēķini, kurus maksāju, arī iet uz Swedu, līdz ar to nekādas komisijas maksas. Pie tam i-banka swedā ir visērtākā. Ja tik tiešām ir jāskaita katrs santīms, tad ir vērts pievērst uzmanību, kādas bankas ir Taviem regulārajiem pakalpojumu sniedzējiem. Ja dzīvo mazpilsētā, tad vēl svarīgs var būt fakts, vai tuvumā ir bankas filiāle. Bet citādi pieslienos Bazhixam - lielas starpības starp lielajām bankām nav.

Samila (2015-12-15 11:07)      Par DnB Bazhix stāsta niekus, tā nav, ka jāatstāj vienmēr 10 eiro. Kredītkartei nevar noņemt visu līdz 00, tas tiesa, tomēr tas bija kaut kur zem eiro, kam jāpaliek.

Vauksis jau visu smalki uzrakstīja, bet es vēl padomātu par to, kādās bankās ir tuvinieku konti. Mums ģimenē konti ir dažādās bankās, tomēr tie ir izvēlēti tā, lai jebkurā brīdī, kāds no ģimenes momentā var pārskaitīt naudu uz otra kontu un šī nauda momentā tur nonāk, t. i., ja DnB, tad uz DnB, ja Swed-ā, tad uz Swed-u, u. tml.

neko (2015-12-15 11:14)      Samila: ir gan tāda lieta - nevar noņemt. Ja kontā ir teiksim precīzi 500 eur, 500 noņemt neizdosies. Var noņemt 490 un tad vēl 10.

Samila (2015-12-15 12:48)      var būt tā ir, kā saki, bet cik zinu, man pēdējam aliņam no 2 pēdējiem eiro vienmēr ir sanācis :))))

regina_dei_diamanti (2015-12-15 13:58)      Man patīk DNB, bet vispār viss atkarīgs no vajadzībām un ieradumiem. Piemēram, ja tiek saņemta nauda dažādās valūtās, DNB nebūs laba izvēle, jo tai nav multivalūtu kontu. Swedbank ir OK tikai tad, ja nav jāiet uz filiāli.
Slikta pieredze man ir tikai ar Nordea - neērta internetbanka un kosmiska maksa par karti, par kodu kalkulatoru, u.c. elementārām lietām. Kodu kalkulators vien 18 EUR.

Smukaa_Ieva (2015-12-15 14:02)    1 Piekrītu Vaukskis par Privatbank. Arī man ir svarīgi, lai naudu varu izņemt jebkurā vietā un laikā, kas manuprāt ir ļoti liels pluss! Un pluss arī, ka bez debetkartes, tev iedod arī kredītkarti, kas šad tad tomēr noder. Ja pietrūkst līdzekļu, tev nav jāņem uzreiz ātrais kredīts vai jālūdz aizdot naudu kādam draugam. Ja līdz mēneša beigām naudu ieskaiti atpakaļ, tev par to nekas nav jāmaksā. Ļoti noder!

p_p (2015-12-15 14:03)    1 Mandomāt, Swedbankai ir pārskatāma un ērti lietojama internetbanka. Salīdzinoši Nordea internetbanka ir neērta lietošanai, nepārkstāma un nevajadzigi sakomplicēta. Komisijas, manuprāt abām bija puslīdz vienādas.
Par pārējo nezinu.

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu