Pensija

pensija foto attēls

Pensija - jautājumi un diskusijas

Deklaretā dzives vieta un invaliditātes pensijas saņamšana pastā (4)
Man tuliņ nebuus deklaretas dzives vietas. Vai es sanemsu invalid. pensiju, kuru gadu gadiem sanemu pastā?
tu varēsi turpināt saņemt savu pensiju, kur visu laiku saņēmi, ja nes klāt. var vēlēties arī uz faktisko dzīvesvietu, uzrakstot iesniegumu VSAA, bet deklarēties ir pienākums jebkuram. un tas nemaz nav sāpīgi, pietiek to izdarīt elektroniski. deklarētā dzīvesvieta nedod nekādas tiesības, tas ir veids, kā paziņot, ka tur tu esi sasniedzams. protams, ja tu nejauc to visu ar PNS kontu, kas ir pastā, tur dzīvošanai kaut kur vispār nav nozīmes. Invaliditātes pensijas izmaksai nav sakara ar deklarēto dzīvesvietu. Dzīvesvieta ir būtiska tad, kad VSAA kārto dokumentus - ja dzīvo Liepājā, tad Rēzeknē nenokārtosi. Un "palikt bez deklarētās dzīvesvietas" arī nemaz nav tik vienkārši. Ja kaut kur nedzīvo, tad tas nenozīmē, ka tur nevar būt deklarēts. Invaliditātes pensiju maksā VSAA Vai tad inv.pensiju nemaksā attiecīgās dekl. dzīvesvietas soc. dienests? Varbūt arī ko jaucu. ··· Pensija: Deklaretā dzives vieta un... lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Invaliditates pabalsta aprēķināšana (13)
Esmu stradajis algotu darbu pirms 3gadiem. Tagad esmu slims un bus grupa, bet ne arodgrupa. Darba stāžs ir 30g. No ka tad maksā invaliditātes naudu, ja tagad nav maksāti nodokļi? Vai kādam tā arī bijis? Iepriekš paldies.
Nav gan visiem 3. grupas invalīdiem 130 EUR! Kur iegūti tādi greizi dati?! Daudziem ir mazāks tas pabalsts, diemžēl... Invaliditātes grupas naudas aprēķināšanai tiešām ņem vērā nodokļus. Bet tāpat ņem vērā darba stāžu un nomaksātos nodokļus par iepriekšējo periodu. Kā precīzi aprēķinās šajā gadījumā - nemāku pateikt. Var uzrakstīt viņiem uz VSAA vēstuli mājas lapā - viņi noteikti izsmeļoši atbildēs. Trešai grupai ir noteikta summa.....Pārējās aprēķina Kaut ko sāk rēķināt tikai no 2. grupas uz augšu (nu, kad cilvēkam nav, p., galva). Visa biezā masa 3. grupa sajem sociālo pabalstu 130 EUR un rāda neticamus ekvilibristikas trikus, mēģinādami izdzīvot Nav jābūt 3. grupas invalīdam, manai paziņai skaitās pusslodze (darbs kā pilnas slodzes), algā saņem 150 E un arī mēģina izdzīvot... ··· Pensija: Invaliditates pabalsta... lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Īru pensija latvijaa (3)
Vai kāds gudrinieks var apskaidrot-cik ilgi ir jaanostraadaa iirijaa lai sanemtu minimālo pensiju (man paslaik 42 , nostraadaaju tur 15 gadus kā pasnodarbinaatais visi nodokli nomaksaati )
Katrs gadiijums ir individuaals!

Questions about your eligibility for a State Pension (Contributory) should be addressed to your local social welfare office or:

Department of Social Protection
Social Welfare Services
College Road
Sligo
Ireland
Opening Hours:This office does not offer a service to personal callers. All queries must be made using the online enquiry form, by telephone or in writing.
Tel:(071) 915 7100
Locall:1890 500 000
Homepage: http://www.welfare.ie/
You can email the State Pension (Contributory) section using the secure enquiry form. If you wish to talk to someone face-to-face about your pension entitlements, you can visit your local Citizens Information centre, social welfare local office or Intreo centre.
Piezvani vai uzraksti VSAA. Var mēģināt to noskaidrot ar šo palīdzību -
http://ec.europa.eu/solvit/index_lv.htm
··· Pensija: Īru pensija latvijaa lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Vai zvērināts tiesu izpildītājs drīkst veikt darbības pret invaliditātes pensiju? (7)
Vai ZTI ir tiesīgs veikt darbības pret invaliditātes pensiju? Vēl jo vairāk, šīs pensijas apmērs ir 85 eur., kas nenosedz pat nepieciešamā izdzīvošanas apmēra izmērus. Pie tam personai ir oficiāls ilggadējs trūcīgās personas statuss. Nav...
Vai tad nebija kkāds nepieskaramais minimums, no kā neko nedrīkstēja ieturēt? To vajag googlē pameklēt, gan jau ka ir rakstīts.. un ja tiek konstatētas nelikumības, obligāti vērsties attiecīgajās iestādēs, jo tiesu izpildītāji daudz ko dara nelikumīgi, jo cilvēki ir neizglītoti un baidās. Nedrīkst gan jebko. No visiem kopējiem ienākumiem (arī pabalstiem) ir jābūt neaizskaramiem 50% no Latvijā noteiktās minimālās algas. Tiem pieķerties viņš nedrīkst. Bet tādai summai jābūt neaizskaramai, pat ja ir izpildu raksts par uzturlīdzekļiem un dažiem citiem izņēmuma iemesliem (paskaties civillikumā). Vispārējā kārtībā ir neaizskarami līdzekļi minimālās algas apmērā. Un plus vēl neapliekamais minimums par katru apgādājamo ~ 64 EUR. Bet Tiesu izpildītājs to visu nevar zināt, ja pats neinformēsi par saviem ienākumiem un cik to ir neaizskaramā apmērā. Tātad - nāksies vien ar viņu sazināties un rakstiski informēt par saviem ienākumiem, apgādāmajamiem. Copy/paste:

vēršot piedziņu uz valsts pensijām, valsts sociālās apdrošināšanas pabalstiem un atlīdzībām, piemērojami tādi paši noteikumi kā par piedziņas vēršanu uz darba samaksu (tas ir 50% apmeeraa). Tomēr tiesu izpildītājam jānodrošina, ka pēc ieturējumiem mēnesī izmaksājamā summa katram maksājumam nav mazāka par valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta apmēru, ja citos likumos nav noteikti citi ieturējumu ierobežojumi.

Neapliekamie ienaakumi ir piem: pabalsts invalīdam, kuram nepieciešama kopšana...

Parādnieka atbildība
Civilprocesa grozījumi negarantē, ka parāda piedziņas procesā bankas kontā ienākusī nauda netiks aiztikta. Ja tiesu izpildītājs nezinās, kādus pabalstus parādnieks saņem, viņš naudu var atskaitīt arī no tiem ienākumiem, kurus likums pasargā.

Vienvaardsakot sadarbiiba ar Tiesu izpildiitaaju ir pasha interesees...
Edding...tiesu izpildiitaajs nevar zinaat visus Tavus ienaakumus, nevis iztikas minimumu...

Tavs pienaakums ir informeet TI par visiem saviem ienaakumiem....un no taa vinhs aprekjinaas, kas njemams, kas nenjejams.
Mīļais cilvēk, Zvērinātie tiesu izpildītāji var darīt dajebko. Kaut 3 eiro Tev paliktu, arī tos atņemtu. ··· Pensija: Vai zvērināts tiesu izpildītājs... lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Darba devējs nemaksā socialo nodokli pirms pensijas (1)
Uznemums no 2014.g augusta ieturot no manis kā darba ņēmeja soc.nodokli to nepārskaita manai soc.apdrosināšanai pie kam 2015.g aprīļa beigās sasniegšu pensijas vecumu ,kas ieviesīs neskaidrības pensijas aprēķinā.Uzņēmumam ir problēmas...
manuprāt,jāgriežas steidzami VID, kā arī vISĀ ar savas darba algas ieturējuma uzrā´dijumu,kur var rezēt kādi,cik,par ko nodok
li ieturēti,ā arī -darba vietāpaprasi izziņu par sociālā nodokļa nomaksu,-priekšpensijas,=/bet ieprieš laikam jāpaonsultējas ar kādu juristu,jo var laikam darba dev
ejs Tevi izmest uz ielas/,-ir arodbiedrībā-juristi, var avazanīt un prasīt,ko,kā darīt. vispār jau mūsu valstī bieži [irms pensijas cilvēkam tādi nodarot,samazina pensiju būtisk,jo pietrīkst pensijai diātā laikā/ja nav soc.nod.-darba laiku neieskaita pens.maksājamā laikā,kā arī samazina pensiju/.alsts mērogā to dara,-izmetot pirmspenijas cilēkus 10gus ātrāk uz ielas-valsts politika jau 25 gadus!
··· Pensija: Darba devējs nemaksā socialo... lasīt visu diskusiju (1 atbildes) –»
vai esat padomājuši, cik liela būs Jūsu pensija? (45)
šobrīd vietne www.latvija.lv piedāvā apskatīties, kāda būs Jūsu pensija, kad dosieties pelnītā atpūtā man bija šoks, ja es šodien pensionētos, tad mana pensija būtu 36.64 LVL. labi, vēl man ir laiks uzkrāt - vēl 25 gadi. tomēr cipars manī...
Lazdar, ko tu noliec Latviju par bedri. Ja cilvēks neprot nopelnīt, tad vainīgs ir viņš pats ne Latvija. Es zinu cilvēkus kam biznesos nauda apgrozās ar piecām nullēm mēnesī. Un neviens neapvaino zemi, kur dzīvo, bet groza smadzenes, algo darbiniekus un pelna! Man pensija NAV vajadzīga. Kopš PSRS sabrukuma es neesmu bijusi darba ņēmējs un pat nevienu veselības atmaksas čeku uz VIDu neesmu aiznesusi.
P.S. taisos strādāt līdz nāvei. Un kāpēc ne? Man patīk!
Tu gan piesārņo galvu ,ar nevaidzīgām domām. Ai_bonija,ar piecaam nullem vat tikai paari liikjiem biznesu taisiit. Jaa, esmu - tik cik bushu sapelniju un ielikusi ipashumos vai bankas (dazadas), jeb kados vertspapiro, metalos. Nekas cits man neliekas stabils arii sheit (spanija). Tikai uz savien iekrajumiem var balstiities. ··· Pensija: vai esat padomājuši, cik liela... lasīt visu diskusiju (45 atbildes) –»
Vai gribētu iet pensijā? (31)
Jautājums nav par materiālo pusi, bet vairāk par dzīvesveidu. Kam dodat priekšroku - rāmai atpūtai, dzīvojot tikai savam un savu atvašu priekam, vai tomēr strādājot, kur jūsu darba augļi tiek plašākai sabiedrībai?
Kaut šodien - ietu! Nodarbotos ar savām sirdslietām 7 dienas nedēļā, nevis tikai 6-dienās, svētdienās. mieriigi un labprat dziivotos pa majam,darba pietiek-maja,darzs.
ideala varianta dziivotu k-kur mezha, kur apkart pljavas, bet saliidzinoshi netalu pilseta, lai var aizbraukt izklaideties,ja sagribas.
JurisK, vispār jau pateici pat ļoti precīzi, njā, laikam prasītos mazliet koriģēt savu viedokli - es šausmīgi esmu noilgojusies pēc atvaļinājuma, tāpēc šķiet - vot, būtu pensija, kas nekait - piecelies, nesteidzīgi pagatavo kafiju, apēd savu brokastu olu, izstaigā kādu loku pa dārzu ar krūzi rokā, izlem ko šodien darīt - stādīt vīnogas vai aronijas, pļaut mājaspriekšu vai ezermalu, tad izlem, ka pusdienām vajadzētu ko iepirkt un pirms darbošanās vajadzētu iepirkties, - aizej, pārvelc drēbi, iesēdies mašīnā, sapērcies, tad pastrādā, tad gatavo pusdienas, tad parunā pa telefonu ar tādiem pašiem dīkdieņiem, kopīgi nolemjat, ka derētu kādu gaļu uzgrilēt, un skat, diena vakarā. sagaidi viesus, kopīgi cepat gaļu un "vārat gailenes", kamēr tumsa iestājas, tad visi pārceļas uz telpām, lai nesteidzīgi turpinātu iesākto pie televizora ar kādu senu vai citu labu filmu ...

:D vot, tādas es iedomājos vecumdienas, mazu fragmentiņu ...
Uz sabiedrību ir galīgi nospļauties.Katram savs krekls tuvāks. uij, es kaut uz šo pašu sekundi, ja dotu un ļautu! ··· Pensija: Vai gribētu iet pensijā? lasīt visu diskusiju (31 atbildes) –»
Pensiju apjoms (27)
"Finanšu ministrija paredz, ka salīdzinājumā ar pašreizējo pensiju apmēru, 2009.gadā pensijas samazināsies vidēji par 17,96 latiem, 2010.gadā – par 15,79 latiem, 2011.gadā – 16,11 latiem, 2012.gadā – 16,34 latiem." Bet man sirds sāp par...
2012 gadaa tiek paregjots pasaules gals, kas arii atrisinaas visas probleemas:) Kur to galu pareģo??? reizēm tā jāprāto: man nevajadzētu NEKĀDU pensiju! Pate sev vecumdienām sagādātu. JA VIEN: mani nodokļi!! Kurus tagad vēl atņem. Ta nahren man tie jāmaksā!? Par ko!!!? KAM?! es tos vair`akus tuksto`sus gad`a nodokļos izlietotu SAVU vecumdienu+bērnu nodrošināsanai, VESELĪBAI tagad, izglītībai. Bet tagad?!:) Veselibas aprūpe = 0, izglītība iet dirsā, t.i.plaiek diezgan sālīts maksas pakalp., un vecumdienām ieguldīt nesanāk!:) izsmeļoša informācija par pasaules galu,dokumentālajā filmā
http://kinozal.tv/details.php?id=298351
pareizi dariija, ka nonjeema 70% straadaajoshiem pensionaariem, jo patreizeejos bezdarba apstaakljos ir netaisniigi, ka kaadam ir garanteeti ienaakumi liidz muuzja beigaam, bet citiem cilveekiem nav iespeeja sevi pieraadiit darbaa un kaa darba dariitaaji pensionaari nav iipashi chakli, bet ilgajos darba gados ir ieguvushi indiigumu un speeju profesionaali izvairiities no sava darba pienaakumu pildiishanas, jo nereti pensijas apjoms ir lielaaks par darba algu, kas rada nevienliidziigu situaaciju darba tirguu... ··· Pensija: Pensiju apjoms lasīt visu diskusiju (27 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu