Pensija

pensija foto attēls

Pensija - jautājumi un diskusijas

Kurā valstī var krāt pensiju? (14)
Uz kuru valsti var pārnest 3. līmeņa pensijas uzkrājumu?
3 līmenis tas tak ir privātais fonds. Vislabāk krāj 3 litru burkā. Kaut gan arī tur nav droši. "Kādreiz bērni uzturēja savus vecākus vecumdienās."
Kāpēc kādreiz - normāli bērni to dara arī mūsdienās.
AivarsN, daudzi izvēlas un daudziem vienkārši nav izvēles, bērni nav un nevar būt kaut izstiepies. Un daudzi ražo bērnus pat nezinot kā pabarot. Tādēļ šādas atsauces uz bērniem rada liekas un nevajadzīgas diskusijas. Jo īpaši pie jautājuma, kur krāt naudu. Jā, neko nežēloju saviem vecākiem, lai izbauda mūža nogalē visu to labāko. Kad mēs iesim penzijā, berniem būs 50 gadi. Tādus kā zināms Latvijas darba devēji nepatur. Tā ka pārāk neceriet uz bērniem, viņiem bez mums būs problēmas. ··· Pensija: Kurā valstī var krāt pensiju? lasīt visu diskusiju (14 atbildes) –»
Vai var atgūt 3.līmeņa pensijas fonā iemaksāto? (14)
ir kāds zinoš seb pensijās? kāda iespēja iegūt 3 līmenī iemaksāto atpakaļ?
55 gadu vecumā varēs saņemt visu iemaksāto Ja pareizi zinu, pie pensijas izmaksas ietur iedzīvotāju ienākuma nodokli, ko tagad atgriež VID par 3.pensiju līmeni. Lai jūtami ietekmētu pensiju, jāmaksā lielas summas, mazās nav pat vērts. Tad labāk uz palielinātiem procentiem krāt kā noguldījumu bankā-vismaz procenti krāsies. Vienīgi arī 100 % drošu banku nav. Nodokli ietur tikai, ja iemaksas neveici pats, bet darba devējs.

Atpakaļ, kā jau minēts, 55os gados, 1.grupas invalidātes gadījumā vai nu (ptu, ptu, ptu) mantiniekiem.
Ja esi veicis iemaksas seb privātojos pensijos pensiju fondos..Tad vari iesniegt gada ienākumu deklarāciju par 2008, 2009, 2010 gadu norādot to summu D lapā 9 ailītē un saņemt aptuveni 4 dalu no iemaksu kopējās summas atpakaļ.+vēl šādi tādi noteikum.Noteikums- nedrīkst lauzt līgumu 3 gadus, jo tad, ja lauzīsi, to līgumu un būsi iesniedzis VID gada ienākumu deklarāciju, būs jāatmaksā atpakaļ.. Vanags56: Kāda summa būtu uzskatāma par lielu, kuru būtu vērts iemaksāt? ··· Pensija: Vai var atgūt 3.līmeņa pensijas... lasīt visu diskusiju (14 atbildes) –»
Pensiju pārvaldnieks (9)
Varbūt kāds finansu speciālists (arī ar gaišreģa spējām), ieteiks kur labāk un drošāk ir noguldīt 2. un 3. plāna pensijas. Uz doto momentu pensijas kapitāla līdzekļi automātiski aizgāja uz kaut kādu bankrotējošo banku apvienoto banku...
Kā būs, tā būs, Garoznieks, mes nekā nevaram šo situāciju ietekmēt, kas, kā, un kur groza musu naudiņu, mums nav dots zināt, to tikai Dievs var zināt. Ej latvia.lv un maini pēc patikas. Bankas vairs nekrāmējas ar 2.līmeni (valsts fondēto) pensiju personām. Skat VSAA par pensijām. 3 līmeni var mainīt. Tur problēmu nav. Nāc labāk pie manis uz ERGO. Tiesa gan to kas ir uzkrāts uz aprošināšanu nevar pārcelt. Iesaku laikam Luminor konservatīvo plānu. Manuprāt, 3. pensijas līmeni nemaz tik vienkārši vairs nevar nomainīt, sevišķi, ja ir doma atgūt IIN, bet varbūt es kaut ko jaucu - nav šādas domas bijušas :)
Savukārt 2.pensijas līmeni, šķiet, var mainīt nepārtraukti. Aizej/uzraksti uz sev simpatizējošo banku, ka otro līmeni gribi pie viņiem un viņi paši visu izdarīs (vismaz pāris gadus atpakaļ man kā reiz tā bija :)).

Btw, kāpēc nepatīk Luminor? Banka kā banka. Citur, manuprāt, būs tikai savādāk - ne obligāti labāk :)
Zini, kad es pirms gada šito jautājumu pajautāju, atrodās te tādi kuri, laikam caur zobiem, no sevi izspieža : kāda tev daļa kurā fondā mans pensijas kapitāls ieguldīts ?! ··· Pensija: Pensiju pārvaldnieks lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Labākie fondi un investīcijas, kur sakrāt pensijai? (25)
Es jau saprotu, ka visi cer uz bērniem, bet ne jau visiem ir un ne visi varēs cerēt uz tiem. Tagad atkal izskan idejas, ka pensijas nebūs vispār. 3.līmenis, cik saprotu - cik iemaksāsi, tik dabūsi. Bet tad jau vajag vismaz 50% algas...
Reiz pienāks brīdis , kad tāds ergo paziņos , ´´sorry, mēs bankrotējām , tieciet paši galā ar savām problēmām , tas uz mums vairs neattiecas´´ (nu gluži kā te dažas slavenas bankas un maksātnespējā novestas firmas) ... ;)

Skaidrs ,ka visdrošākais veids ir zeķe kā jau pasaku grāmatās rakstīts , tikai tā jātur burkā ,lai peles nesagrauž ! ;D

Tiem ,kam līdz tai pensijai gadi 10 , tie tad var par to sapņot ; bet es nesapņoju nodzīvot līdz 80 gadiem ,lai saņemtu kaut kādu pensiju , un arī tad gan jau paziņos , piedod vecīt , bet pensijas kā tādas tiek likvidētas un tu saņemsi labākajā gadījumā trūcīgā putraimu paku un staigā !

Kuriem politiķiem tad te interesē pensionāru labklājība ?! Galvenais ,ka pašiem pilnas kabatas , pārējie tikai maisās pa kājām ,lai tak slīkst ...
Arī ja banka fonds nepazūd,
tad 3. līmenis tāds pats fufelis kā uzkrājošā apdrošināšana - vienīgais plus nodokļis nākošajā gadā atgriezts tiek, bet citādi sēdi un kod pirkstos kā apkalpojošā banka savus procentus paņem, bet nopelnīt nemāk :)
Saskaitos kopā =nodoklī apmaksāto - inflāciju 5+ gados +- fondu/procentu ienesīgumu => paveiksies ja būt kaut knapi pozitīvs cipars.
Nu ļoti veiksmīgi izlobēta shēma (arī 2. pensiju līmenis) - garantēta peļņa naudas apsaimniekotājs, bet īpašniekam nav svarīgi - kā sanāks vai mēģiniet pie citiem (tādiem pašiem).
Nu nedari to! Ir 100-tiem labāku veidu kā to naudiņu investēt. Bet drošāk jau pirmspensijas vecuma cilvēkam ir doties uz Angliju, tur 10 gadus atstrādāsi fabrikā un pieklājīgu pensiju būsi nopelnījis. Tad saņem uz Anglijas bankas karti pensiju un brauc atpakaļ uz LV dzīvot un baudīt vecumdienas vai arī paliec tur, jo tur pensionārus neliek ārā no dzīvokļiem un ja kādam pensija sanāk mazāka par 800£, tad valsts vēl trūkstošo piemaksā. Nu bedrē mēs dzīvojam un nebūs te nekas labāks vēl 10 gadus noteikti! Visi jaunieši aizbrauc, dzimstība samazinās - kurš tad te nodrošinās to paaudžu solidaritāti, ja bērnu ta nav! Sāpīgs un MIGLĀ tīts jautājums...:( peedejaa LV paudze ir tik daudz apccakareeta, ka negaidi, ka veel kaadam ticeet vareetu. Un taa arii ir, jo tik tiessaam JEBKURA FIRMA, DA KAUT 100X APDROSSINAATAA, maacees pazust, kad ienaaks praataa. Taa notiek visur pasaulee :( Un TU, mazais cilveeks vari but paarliecinaats, ka tressdallu muuzza darba samaksas buusi atdevis, lai kautkaadi pidari Malviinu salaas sev "septiito jahtu/pili "iipasuumaa ieguutu..
Un , ja nesanaaks ssitaa sseema, uztaisiis karinnu, vai veel ko.
··· Pensija: Labākie fondi un investīcijas,... lasīt visu diskusiju (25 atbildes) –»
Ieguldījums vecumdienās (34)
Interesējos par iespēju sākt lēnām atlikt papildu naudiņu vecumdienām. Lasu, ka 3.pensiju līmenis jaunam cilvēkam nav izdevīgs, jo ieguldīt ir vērts tikai par 45 gadiem vecākiem ieguldītājiem, jo tikai viņi līdz 55 gadu vecumam komisijās...
1) "vecumdienas" kļūst par relatīvu jēdzienu, jo tad, kad vēlēsies pensionēties, vecuma slieksnis varbūt būs jau 75+ gadi. Tas praktiski nozīmē laimīgi nostrādātu mūžu;

2) Dzīvojam inflācijas ekonomikā, kas nozīmē, ka likt zeķē nav nekādas jēgas. Ja ECB ilgtermiņa mērķa inflācija ir 2% gadā, tad vari parēķināt, cik maksās, piemēram, maizes klaips tad, kad iesi pensijā. 0,70 * 1,02^40=1.55 EUR jeb par 121% dārgāk kā šobrīd;

3) Klasisks variants būtu - kamēr esi jauns, pērc lielāku īpašumu, kur audzināt ģimeni utt. Kad bērni izauguši un izskoloti, tad to pārdod un nopērk kaut ko pieticīgāku, bet starpību izmanto ikdienas vajadzībām. Principā kapitalizē iepriekš veiktos ieguldījumus. Latvijas kontekstā ir problēma - pie pašreizējām demogrāfijas tendencēm ir grūti sazīmēt, kā īpašumu cenas varētu augt tik ilgā periodā. Teorētiski tā varētu būt, bet praktiski...liels jautājums;

4) Akciju tirgi? Tie ir pietiekami svārstīgi, lai gadītos tā, ka pie iešanas pensijā kontā ir trekns "-". Protams, to var atgūt, pagaidot 0 - n gadu, taču tajā periodā laikam ir cita vērtība;

5) Izglītība ir labs ieguldījums, īpaši piedomājot pie tā, ko varētu izmantot vecumā 50+, kad jaunu darbu atrast ir ļoti grūti;

6) Viennozīmīgi, perspektīvākais ieguldījums ir saprātīgi audzināti bērni. Un jo ātrāk radīti, jo labāk.
Mans ieguldījums mani bērni... Līdz tavai penzijai jau te vēl vismaz 5 reizes būs varas nomainījušās vai atomkarš noticis - tā ka tērē naudiņu labāk tagad un tūlīt, nevis mēģini kko kŗat miglainajai nākotnei! :D Pagaidām investē sevī . Mācies , bet ne papīra pēc. Un pēc tam to ko apguvi izmēģini dzīvē . Kamēr ģimenes nav .
Ja Digita stilā , tad sakrāj mājiņai tā labi augstu virs ūdens līmeņa ar gleznainu apkārtni un kādu zemes pleķīti . ( saka , celsies ūdens līmenis :)
..... es pat vēl par penziju nedomāju ,kur nu vēl tev :)))
visi likumi būs mainījušies un nepienāksies nevienam nekas un iekrātais skaitīsies neesoš :)
bet par bērniem Polusam tiesa!!!! Preci šo nost un būs ok! :)
··· Pensija: Ieguldījums vecumdienās lasīt visu diskusiju (34 atbildes) –»
Kā var izņemt pensijas naudu pirms pensijas? (4)
Sakiet Lūdzu! kur un kā ir iespējams izņemt pensijas naudu pirms pensijas. Zinu ka cilvēki tā dara, bet kā? citi izņem kādu daļu, citi visu-nopērk māju,nomaksā parādus. Vai tas ir iespējams tikai citās valstīs, kā ir Latviju?
Tieši tāpat kā miršanas pabalstu pirms tās. Var izņemt tikai trešo līmeni, un ar tikai no 55 gadiem. Uz valsts un otro līmeni i neceri, tur tev neko nedos. Naudu parasti var iznjemt no Privaatiem pension fondiem!
Ja Tu esi maksaajusi vai Tava darba vieta ir veikusi pensiju maksaajumus privaatos pensiju fondos, tad pacel Liigumu un apskaties par, ko esi parakstiijusies.
No privātā var arī pirms 55 gadiem, bet vai vajag, nāks nost papildus komisijas un čiks vien paliks pāri ··· Pensija: Kā var izņemt pensijas naudu... lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Pensija Vācija (16)
5 gadi Vacija janostrada bez partraukuma vai var but partraukums,? Esmu nostradajusi 4, 5 gadi oficiali un rente, apdroshinashana ir maksats. Dotaja bridi nestradaju. Vai ir verts talak stradat vacija pusgadu, lai kopuma butu 5 gadi?
ko Jūs muldat, lai Tev maksātu attiecīgajā valstī noteikto minimālo pensiju, ir jānostrādā tie paši 40- 50 gadi.. kas jūs iedomājaties ka nostrādāsiet 5us gadus un saņemsiet vācieša vai īra cienīgu pensiju? sasapņojušies... :D par visām strādāšanām ārpus LV tās bū tikai piemaksas pie pensijas, un attiecīgi procentuālas darba stāžam un izpeļņai.. jā, es nestrīdos, pensijas piemaksa pēc 5 gadiem Vācijā gan jau ka būs lielāka par LV pensiju, bet tāpat tā būs tikai piemaksa.. nesapņo par 2000 euro pensiju pēc nostrādātiem 5iem gadiem.. :) vaacu valodas prateejs,to var noskaidrot vinu dienestu maajas lapaas. Salve pareizi saka. No pieredzes Austrijā papildināšu: ja gribētu palikt uz dzīvi Austrijā, tad pensija jāpieprasa (dokumenti jākārto) tur. Austrija pati pieprasītu ziņas no Latvijas. Ņem vērā- tādā situācija izbraukt no Austrijas var tikai 3 mēnešus gadā.Tā kā man LV darba stāžs liels, Austrijā palikt dzīvot negribu, tad visas lietas kārtoju LV - saņemu LV pensiju un PIEMAKSU no Austrijas par kopēji (tieši strādātajiem mēnešiem, jābūt vismaz 12, piemēram 2 kalendāro gadu laikā ir nostrādāti 12, tad ir ok, rēķinās par 12, lieki teikt, ja maksāti nodokļi) nostrādāto periodu. Dzirdēts, ka līdzīgi ir arī Anglijā. Un - pareizi jau arī ir palasīt europa.eu Cik kurā ES valstī nostrādāsi, tik proporcionāli aprēķinās katra valst savu artavu pensiju. Vienīgi, ja būsi Vācijas patstāvīgais iedzīvotājs, tad saņemot pensiju zemāku par 742 eiro vai tā saukto nabadzības slieksni, varēsi pretendēt uz valsts sociālo palīdzību(Grundsicherung) īsumā. Pensiju var pieprasīt tajā Eiropas Savienības valstī, kurā pirmajā iestājas pensijas vecums. Ja, piemēram, Latvijā tagad 63, bet Vācijā - 65, tad Latvija sāks pirmā maksāt par to periodu, kurā stāžs un maksājumi Latvijā. Kad iestāsies vecums citā valstī, tā sāks maksāt pēc saviem noteikumiem par savu periodu. Pensija ES tagad jāpieprasa tikai vienu reizi kādā no dalībvalstīm un jānorāda, kurā citā valstī strādāji - tas nepieciešams kopējā stāža (tiesību uz pensiju) noteikšanai, kā arī info nodošanai citai valstij. Skati info arī vsaa.lv. ··· Pensija: Pensija Vācija lasīt visu diskusiju (16 atbildes) –»
Pensija par darba laiku Vācijā (9)
4,5 gadi Vacija stradaju. vai bus piemaksa pie Latvijas pensijas?
Vācijā kā minimums ir jānostrādā 5 gadi oficiālā darbā, lai varētu saņemt Vācijas pensiju. Un tā nebūs piemaksa pie Latvijas pensijas, bet pensija, kas nopelnīta Vācijā un noteiktajā kārtībā arī jāpieprasa Vācijā. Vismaz Anglijā par šiem nostrādātiem gadiem ir pensija nopelnīts,tad kādēļ,lai Vācija nemaksātu! Nu Anglijā jānostrādā 10 gadi un pensija būs laba priekš Latvijas. vispirms liidz tai pensijaai ir jaanodziivo. Jo ssodien, diemzzeel, cilveeki apmirst, kaa musssas, kad ir tie gadi pienaakussi. No stresa, no paarslodzeem darbaa, no sstruntiigas paartikas , slimiibaam utt.
Un, kaa jau bannkkieri saka, nu nebuus, nu nebuus nekaadas pensijas, ar to jaareekkinaas.Ja nu pats sakraasi. Jo, uzssodienu daudz vairaak cilveku nomirst, kaa piedzimst. Ssodienas straadaajossie apmaksaa pensijas ssodeinas pensionaariem, bet ja dzimst arvien mazaak, kurss tad apmakssaa..muusu pensijas? Neviens....
Un tas , ka aarvalstiis, darba deveeji ir laimiigi, ka tu ssance leetak, bez nodokliem, ari ir fakts. Vinniem ta po*ui tas, kas notiksies ar tevi, kad buusi vecs.
Pa lielam arii valdiibaam ir vienalga.Jo, tie kas ir taja valdiibaa, ir stabili iekaartojussies, un sakraas /sazags "zekkee "sev priekss vecumdienaam. Vinni passi apzinaas to situaaciju ar pensijaam , tikai melo, lai nebiedeetu cilvekus.
Stipri šaubos, ka vācieši ko ārzemniekiem maksās. Cik zinu, tur nav ne nepieciešamais stāžs vajadzīgs, nekādi minimumi nav paredzēti. Pat minimālo algu pirms pāris gadiem ieviesa. Letiņi tagad tur darbojas ar falšām LV pašnodarbināto izziņām. Tipa mēs te komandējumā. Vācieši rokas berzē, par tiem lohiem nav ne cents nodokļos jāmaksā. Dienvidslāvi, poļi, čehi un citi gudrākie tikai oficiāli, pēc gadiem 20-30 vismaz 300 eiro pensiju nopelna. Mūsējiem gan tur nekā, gan te nekā. ··· Pensija: Pensija par darba laiku Vācijā lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Manuprāt no pensijas nevar, var tikai nodokļu maksātāji. Bet par penionāru var bērni un dzīvesbiedrs, ja maxā nodokļus. No tik lielas pensijas, no kuras atvelk nodokļus, jo attaisnotie izdevumi ir tas, ko atmaksā no ieturētajiem nodokļiem. Tikai atmaksā jau tā 1/4 un tad arī tikai tā, lai nepārsniegtu iekasēto nodokļu summu.
Varbūt precizēt šo jautājumu vid.gov.lv - vismaz būs viedoklis uz kuru varēsi atssaukties, nevis te tik tā- pļāpas
··· Pensija: No kādas pensijas var iesniegt... lasīt visu diskusiju (2 atbildes) –»
Kur krāt pensijai? Labākie fondi? (26)
Uzgāju 2 apdrošināšanas firmas - Eurolife un Compensa, kas darbojas Latvijā un izskatās cerīgi. Kādas ir atsauksmes, pieredze? Varbūt ir citi labāki uzkrāšanas fondi? Vai tomēr to darāt bankās? Kāsāk jau domāt par vecumdienām, vai ne?
Vislabāk būtu regulāri ziedot kādai dzīvniekmīļu organizācijai.
Vai cīņai ar aids.

Es nesaprotu kāda jēga ir "uzkrāt" bankās, ja procenti ir 3/4 reizes zemāki par inflāciju? Tad jau labāk kurināt krāsni ar naudu. Vismaz būs ko atcerēties.
Dzīvo vien šodienai, vakardienu neatgriezīsi, rītdiena var nebūt. Nav ne jausmas...gruti prognozeet kas pasaulee dariisies peec 10 gadiem,kur nu vel ilgaak.labaakie laiki visai pasaulei bija 90.gados...2008. notika finansu kolapss,un viss-izchuubeeja daudzi uzkraajumi. Jebkuraa gadiijumaa LV pensiju fondu sisteema nerullee,jo bankas nenes nekaadu atbildiibu par noguldiito naudu,tas nozimee-taa svar bez jebkaadiem sirdsaozinjas parmetumiem riskeet uz velna paraushanu...tad jau daudz droshaak ir likt uz depoziita,vismaz tur ir valsts garantijas,ka pamatsumma nepazudiis. Pirmkaart - savaa vecumaa veel mieriigi vari uzticeeties valsts penziju sisteemai, ja kas paliek lieks, liec 3. liimenii. Ja esi iipashi gudra un apsviediiga finansu lietaas, tad 3.liimenja paredzeeto naudinju izlieto efektiivaak, piedaloties visaadaas finansu speeliitees. Veel var reizeem iepirkt zemi par normaalu cenu labaa vietaa, tur gan katru gadu izdevumi, bet zemes veertiiba tomeer sameerojaas ar inflaaciju pietiekoshi vienmeeriigi. Es arī krāju Grave vai kā pareizi būtu GRAZER WECHSELSEITIGE nu jau 6 gadus un uzskatu ka tā ir pate stabilākā,bet katram jau brīva izvēle un kā saka sava galva uz pleciem..... ··· Pensija: Kur krāt pensijai? Labākie... lasīt visu diskusiju (26 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu