Pensija

pensija foto attēls

Pensija - jautājumi un diskusijas

Vai var atgūt 3.līmeņa pensijas fonā iemaksāto? (11)
ir kāds zinoš seb pensijās? kāda iespēja iegūt 3 līmenī iemaksāto atpakaļ?
55 gadu vecumā varēs saņemt visu iemaksāto Ja pareizi zinu, pie pensijas izmaksas ietur iedzīvotāju ienākuma nodokli, ko tagad atgriež VID par 3.pensiju līmeni. Lai jūtami ietekmētu pensiju, jāmaksā lielas summas, mazās nav pat vērts. Tad labāk uz palielinātiem procentiem krāt kā noguldījumu bankā-vismaz procenti krāsies. Vienīgi arī 100 % drošu banku nav. Nodokli ietur tikai, ja iemaksas neveici pats, bet darba devējs.

Atpakaļ, kā jau minēts, 55os gados, 1.grupas invalidātes gadījumā vai nu (ptu, ptu, ptu) mantiniekiem.
Ja esi veicis iemaksas seb privātojos pensijos pensiju fondos..Tad vari iesniegt gada ienākumu deklarāciju par 2008, 2009, 2010 gadu norādot to summu D lapā 9 ailītē un saņemt aptuveni 4 dalu no iemaksu kopējās summas atpakaļ.+vēl šādi tādi noteikum.Noteikums- nedrīkst lauzt līgumu 3 gadus, jo tad, ja lauzīsi, to līgumu un būsi iesniedzis VID gada ienākumu deklarāciju, būs jāatmaksā atpakaļ.. Vanags56: Kāda summa būtu uzskatāma par lielu, kuru būtu vērts iemaksāt? ··· Pensija: Vai var atgūt 3.līmeņa pensijas... lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Ieguldījums vecumdienās (34)
Interesējos par iespēju sākt lēnām atlikt papildu naudiņu vecumdienām. Lasu, ka 3.pensiju līmenis jaunam cilvēkam nav izdevīgs, jo ieguldīt ir vērts tikai par 45 gadiem vecākiem ieguldītājiem, jo tikai viņi līdz 55 gadu vecumam komisijās...
1) "vecumdienas" kļūst par relatīvu jēdzienu, jo tad, kad vēlēsies pensionēties, vecuma slieksnis varbūt būs jau 75+ gadi. Tas praktiski nozīmē laimīgi nostrādātu mūžu;

2) Dzīvojam inflācijas ekonomikā, kas nozīmē, ka likt zeķē nav nekādas jēgas. Ja ECB ilgtermiņa mērķa inflācija ir 2% gadā, tad vari parēķināt, cik maksās, piemēram, maizes klaips tad, kad iesi pensijā. 0,70 * 1,02^40=1.55 EUR jeb par 121% dārgāk kā šobrīd;

3) Klasisks variants būtu - kamēr esi jauns, pērc lielāku īpašumu, kur audzināt ģimeni utt. Kad bērni izauguši un izskoloti, tad to pārdod un nopērk kaut ko pieticīgāku, bet starpību izmanto ikdienas vajadzībām. Principā kapitalizē iepriekš veiktos ieguldījumus. Latvijas kontekstā ir problēma - pie pašreizējām demogrāfijas tendencēm ir grūti sazīmēt, kā īpašumu cenas varētu augt tik ilgā periodā. Teorētiski tā varētu būt, bet praktiski...liels jautājums;

4) Akciju tirgi? Tie ir pietiekami svārstīgi, lai gadītos tā, ka pie iešanas pensijā kontā ir trekns "-". Protams, to var atgūt, pagaidot 0 - n gadu, taču tajā periodā laikam ir cita vērtība;

5) Izglītība ir labs ieguldījums, īpaši piedomājot pie tā, ko varētu izmantot vecumā 50+, kad jaunu darbu atrast ir ļoti grūti;

6) Viennozīmīgi, perspektīvākais ieguldījums ir saprātīgi audzināti bērni. Un jo ātrāk radīti, jo labāk.
Līdz tavai penzijai jau te vēl vismaz 5 reizes būs varas nomainījušās vai atomkarš noticis - tā ka tērē naudiņu labāk tagad un tūlīt, nevis mēģini kko kŗat miglainajai nākotnei! :D Pagaidām investē sevī . Mācies , bet ne papīra pēc. Un pēc tam to ko apguvi izmēģini dzīvē . Kamēr ģimenes nav .
Ja Digita stilā , tad sakrāj mājiņai tā labi augstu virs ūdens līmeņa ar gleznainu apkārtni un kādu zemes pleķīti . ( saka , celsies ūdens līmenis :)
..... es pat vēl par penziju nedomāju ,kur nu vēl tev :)))
visi likumi būs mainījušies un nepienāksies nevienam nekas un iekrātais skaitīsies neesoš :)
bet par bērniem Polusam tiesa!!!! Preci šo nost un būs ok! :)
nedomāt un bļaut ka nevienam nevar uzticēties protams ir vis visvienkāršāk. mūsdienu pensionārus var saprast, bet pēc gadiem 20 domāju nevienam vairs nebūtu tiesības bļaut par to cik grūti pensionāram.... nevienam nekā nebūšot un iekrātais būšot nevērtīgs... viens/otrs te pasauls galu vai kriņu gaida?? ..un ja nebūs ko tad? iesi ielās? un ko bļausi? ··· Pensija: Ieguldījums vecumdienās lasīt visu diskusiju (34 atbildes) –»
Manuprāt no pensijas nevar, var tikai nodokļu maksātāji. Bet par penionāru var bērni un dzīvesbiedrs, ja maxā nodokļus. No tik lielas pensijas, no kuras atvelk nodokļus, jo attaisnotie izdevumi ir tas, ko atmaksā no ieturētajiem nodokļiem. Tikai atmaksā jau tā 1/4 un tad arī tikai tā, lai nepārsniegtu iekasēto nodokļu summu.
Varbūt precizēt šo jautājumu vid.gov.lv - vismaz būs viedoklis uz kuru varēsi atssaukties, nevis te tik tā- pļāpas
··· Pensija: No kādas pensijas var iesniegt... lasīt visu diskusiju (2 atbildes) –»
Kur krāt pensijai? Labākie fondi? (26)
Uzgāju 2 apdrošināšanas firmas - Eurolife un Compensa, kas darbojas Latvijā un izskatās cerīgi. Kādas ir atsauksmes, pieredze? Varbūt ir citi labāki uzkrāšanas fondi? Vai tomēr to darāt bankās? Kāsāk jau domāt par vecumdienām, vai ne?
Nav ne jausmas...gruti prognozeet kas pasaulee dariisies peec 10 gadiem,kur nu vel ilgaak.labaakie laiki visai pasaulei bija 90.gados...2008. notika finansu kolapss,un viss-izchuubeeja daudzi uzkraajumi. Jebkuraa gadiijumaa LV pensiju fondu sisteema nerullee,jo bankas nenes nekaadu atbildiibu par noguldiito naudu,tas nozimee-taa svar bez jebkaadiem sirdsaozinjas parmetumiem riskeet uz velna paraushanu...tad jau daudz droshaak ir likt uz depoziita,vismaz tur ir valsts garantijas,ka pamatsumma nepazudiis. Vislabāk būtu regulāri ziedot kādai dzīvniekmīļu organizācijai.
Vai cīņai ar aids.

Es nesaprotu kāda jēga ir "uzkrāt" bankās, ja procenti ir 3/4 reizes zemāki par inflāciju? Tad jau labāk kurināt krāsni ar naudu. Vismaz būs ko atcerēties.
Pirmkaart - savaa vecumaa veel mieriigi vari uzticeeties valsts penziju sisteemai, ja kas paliek lieks, liec 3. liimenii. Ja esi iipashi gudra un apsviediiga finansu lietaas, tad 3.liimenja paredzeeto naudinju izlieto efektiivaak, piedaloties visaadaas finansu speeliitees. Veel var reizeem iepirkt zemi par normaalu cenu labaa vietaa, tur gan katru gadu izdevumi, bet zemes veertiiba tomeer sameerojaas ar inflaaciju pietiekoshi vienmeeriigi. Vislabāk pērc kādu nekustamo īpašumu ārzemēs,vai zemes gabalu. uzkrāj depozītu un tad iepērc ķīnas valsts obligācijas.
maza, bet stabila peļņa.

jāsakrāj kādi 100 000 Ls, tad būs ok. pensijas vecumā.
··· Pensija: Kur krāt pensijai? Labākie... lasīt visu diskusiju (26 atbildes) –»
Invaliditates pabalsta aprēķināšana (13)
Esmu stradajis algotu darbu pirms 3gadiem. Tagad esmu slims un bus grupa, bet ne arodgrupa. Darba stāžs ir 30g. No ka tad maksā invaliditātes naudu, ja tagad nav maksāti nodokļi? Vai kādam tā arī bijis? Iepriekš paldies.
Nav gan visiem 3. grupas invalīdiem 130 EUR! Kur iegūti tādi greizi dati?! Daudziem ir mazāks tas pabalsts, diemžēl... Invaliditātes grupas naudas aprēķināšanai tiešām ņem vērā nodokļus. Bet tāpat ņem vērā darba stāžu un nomaksātos nodokļus par iepriekšējo periodu. Kā precīzi aprēķinās šajā gadījumā - nemāku pateikt. Var uzrakstīt viņiem uz VSAA vēstuli mājas lapā - viņi noteikti izsmeļoši atbildēs. Trešai grupai ir noteikta summa.....Pārējās aprēķina Kaut ko sāk rēķināt tikai no 2. grupas uz augšu (nu, kad cilvēkam nav, p., galva). Visa biezā masa 3. grupa sajem sociālo pabalstu 130 EUR un rāda neticamus ekvilibristikas trikus, mēģinādami izdzīvot Nav jābūt 3. grupas invalīdam, manai paziņai skaitās pusslodze (darbs kā pilnas slodzes), algā saņem 150 E un arī mēģina izdzīvot... ··· Pensija: Invaliditates pabalsta... lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Īru pensija latvijaa (3)
Vai kāds gudrinieks var apskaidrot-cik ilgi ir jaanostraadaa iirijaa lai sanemtu minimālo pensiju (man paslaik 42 , nostraadaaju tur 15 gadus kā pasnodarbinaatais visi nodokli nomaksaati )
Katrs gadiijums ir individuaals!

Questions about your eligibility for a State Pension (Contributory) should be addressed to your local social welfare office or:

Department of Social Protection
Social Welfare Services
College Road
Sligo
Ireland
Opening Hours:This office does not offer a service to personal callers. All queries must be made using the online enquiry form, by telephone or in writing.
Tel:(071) 915 7100
Locall:1890 500 000
Homepage: http://www.welfare.ie/
You can email the State Pension (Contributory) section using the secure enquiry form. If you wish to talk to someone face-to-face about your pension entitlements, you can visit your local Citizens Information centre, social welfare local office or Intreo centre.
Piezvani vai uzraksti VSAA. Var mēģināt to noskaidrot ar šo palīdzību -
http://ec.europa.eu/solvit/index_lv.htm
··· Pensija: Īru pensija latvijaa lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Vai zvērināts tiesu izpildītājs drīkst veikt darbības pret invaliditātes pensiju? (7)
Vai ZTI ir tiesīgs veikt darbības pret invaliditātes pensiju? Vēl jo vairāk, šīs pensijas apmērs ir 85 eur., kas nenosedz pat nepieciešamā izdzīvošanas apmēra izmērus. Pie tam personai ir oficiāls ilggadējs trūcīgās personas statuss. Nav...
Vai tad nebija kkāds nepieskaramais minimums, no kā neko nedrīkstēja ieturēt? To vajag googlē pameklēt, gan jau ka ir rakstīts.. un ja tiek konstatētas nelikumības, obligāti vērsties attiecīgajās iestādēs, jo tiesu izpildītāji daudz ko dara nelikumīgi, jo cilvēki ir neizglītoti un baidās. Copy/paste:

vēršot piedziņu uz valsts pensijām, valsts sociālās apdrošināšanas pabalstiem un atlīdzībām, piemērojami tādi paši noteikumi kā par piedziņas vēršanu uz darba samaksu (tas ir 50% apmeeraa). Tomēr tiesu izpildītājam jānodrošina, ka pēc ieturējumiem mēnesī izmaksājamā summa katram maksājumam nav mazāka par valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta apmēru, ja citos likumos nav noteikti citi ieturējumu ierobežojumi.

Neapliekamie ienaakumi ir piem: pabalsts invalīdam, kuram nepieciešama kopšana...

Parādnieka atbildība
Civilprocesa grozījumi negarantē, ka parāda piedziņas procesā bankas kontā ienākusī nauda netiks aiztikta. Ja tiesu izpildītājs nezinās, kādus pabalstus parādnieks saņem, viņš naudu var atskaitīt arī no tiem ienākumiem, kurus likums pasargā.

Vienvaardsakot sadarbiiba ar Tiesu izpildiitaaju ir pasha interesees...
Nedrīkst gan jebko. No visiem kopējiem ienākumiem (arī pabalstiem) ir jābūt neaizskaramiem 50% no Latvijā noteiktās minimālās algas. Tiem pieķerties viņš nedrīkst. Bet tādai summai jābūt neaizskaramai, pat ja ir izpildu raksts par uzturlīdzekļiem un dažiem citiem izņēmuma iemesliem (paskaties civillikumā). Vispārējā kārtībā ir neaizskarami līdzekļi minimālās algas apmērā. Un plus vēl neapliekamais minimums par katru apgādājamo ~ 64 EUR. Bet Tiesu izpildītājs to visu nevar zināt, ja pats neinformēsi par saviem ienākumiem un cik to ir neaizskaramā apmērā. Tātad - nāksies vien ar viņu sazināties un rakstiski informēt par saviem ienākumiem, apgādāmajamiem. Edding...tiesu izpildiitaajs nevar zinaat visus Tavus ienaakumus, nevis iztikas minimumu...

Tavs pienaakums ir informeet TI par visiem saviem ienaakumiem....un no taa vinhs aprekjinaas, kas njemams, kas nenjejams.
Mīļais cilvēk, Zvērinātie tiesu izpildītāji var darīt dajebko. Kaut 3 eiro Tev paliktu, arī tos atņemtu. ··· Pensija: Vai zvērināts tiesu izpildītājs... lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Darba devējs nemaksā socialo nodokli pirms pensijas (1)
Uznemums no 2014.g augusta ieturot no manis kā darba ņēmeja soc.nodokli to nepārskaita manai soc.apdrosināšanai pie kam 2015.g aprīļa beigās sasniegšu pensijas vecumu ,kas ieviesīs neskaidrības pensijas aprēķinā.Uzņēmumam ir problēmas...
manuprāt,jāgriežas steidzami VID, kā arī vISĀ ar savas darba algas ieturējuma uzrā´dijumu,kur var rezēt kādi,cik,par ko nodok
li ieturēti,ā arī -darba vietāpaprasi izziņu par sociālā nodokļa nomaksu,-priekšpensijas,=/bet ieprieš laikam jāpaonsultējas ar kādu juristu,jo var laikam darba dev
ejs Tevi izmest uz ielas/,-ir arodbiedrībā-juristi, var avazanīt un prasīt,ko,kā darīt. vispār jau mūsu valstī bieži [irms pensijas cilvēkam tādi nodarot,samazina pensiju būtisk,jo pietrīkst pensijai diātā laikā/ja nav soc.nod.-darba laiku neieskaita pens.maksājamā laikā,kā arī samazina pensiju/.alsts mērogā to dara,-izmetot pirmspenijas cilēkus 10gus ātrāk uz ielas-valsts politika jau 25 gadus!
··· Pensija: Darba devējs nemaksā socialo... lasīt visu diskusiju (1 atbildes) –»
vai esat padomājuši, cik liela būs Jūsu pensija? (45)
šobrīd vietne www.latvija.lv piedāvā apskatīties, kāda būs Jūsu pensija, kad dosieties pelnītā atpūtā man bija šoks, ja es šodien pensionētos, tad mana pensija būtu 36.64 LVL. labi, vēl man ir laiks uzkrāt - vēl 25 gadi. tomēr cipars manī...
Lazdar, ko tu noliec Latviju par bedri. Ja cilvēks neprot nopelnīt, tad vainīgs ir viņš pats ne Latvija. Es zinu cilvēkus kam biznesos nauda apgrozās ar piecām nullēm mēnesī. Un neviens neapvaino zemi, kur dzīvo, bet groza smadzenes, algo darbiniekus un pelna! Man pensija NAV vajadzīga. Kopš PSRS sabrukuma es neesmu bijusi darba ņēmējs un pat nevienu veselības atmaksas čeku uz VIDu neesmu aiznesusi.
P.S. taisos strādāt līdz nāvei. Un kāpēc ne? Man patīk!
Tu gan piesārņo galvu ,ar nevaidzīgām domām. Ai_bonija,ar piecaam nullem vat tikai paari liikjiem biznesu taisiit. Jaa, esmu - tik cik bushu sapelniju un ielikusi ipashumos vai bankas (dazadas), jeb kados vertspapiro, metalos. Nekas cits man neliekas stabils arii sheit (spanija). Tikai uz savien iekrajumiem var balstiities. ··· Pensija: vai esat padomājuši, cik liela... lasīt visu diskusiju (45 atbildes) –»
Vai gribētu iet pensijā? (30)
Jautājums nav par materiālo pusi, bet vairāk par dzīvesveidu. Kam dodat priekšroku - rāmai atpūtai, dzīvojot tikai savam un savu atvašu priekam, vai tomēr strādājot, kur jūsu darba augļi tiek plašākai sabiedrībai?
Kaut šodien - ietu! Nodarbotos ar savām sirdslietām 7 dienas nedēļā, nevis tikai 6-dienās, svētdienās. mieriigi un labprat dziivotos pa majam,darba pietiek-maja,darzs.
ideala varianta dziivotu k-kur mezha, kur apkart pljavas, bet saliidzinoshi netalu pilseta, lai var aizbraukt izklaideties,ja sagribas.
Uz sabiedrību ir galīgi nospļauties.Katram savs krekls tuvāks. uij, es kaut uz šo pašu sekundi, ja dotu un ļautu! JurisK, vispār jau pateici pat ļoti precīzi, njā, laikam prasītos mazliet koriģēt savu viedokli - es šausmīgi esmu noilgojusies pēc atvaļinājuma, tāpēc šķiet - vot, būtu pensija, kas nekait - piecelies, nesteidzīgi pagatavo kafiju, apēd savu brokastu olu, izstaigā kādu loku pa dārzu ar krūzi rokā, izlem ko šodien darīt - stādīt vīnogas vai aronijas, pļaut mājaspriekšu vai ezermalu, tad izlem, ka pusdienām vajadzētu ko iepirkt un pirms darbošanās vajadzētu iepirkties, - aizej, pārvelc drēbi, iesēdies mašīnā, sapērcies, tad pastrādā, tad gatavo pusdienas, tad parunā pa telefonu ar tādiem pašiem dīkdieņiem, kopīgi nolemjat, ka derētu kādu gaļu uzgrilēt, un skat, diena vakarā. sagaidi viesus, kopīgi cepat gaļu un "vārat gailenes", kamēr tumsa iestājas, tad visi pārceļas uz telpām, lai nesteidzīgi turpinātu iesākto pie televizora ar kādu senu vai citu labu filmu ...

:D vot, tādas es iedomājos vecumdienas, mazu fragmentiņu ...
··· Pensija: Vai gribētu iet pensijā? lasīt visu diskusiju (30 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook Google+ uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu