Fiziskas personas maksātnespēja

Fiziskas personas maksātnespēja - jautājumi un diskusijas

Maksātnespēja (11)
Vai viegli privātpersonai pasludināt savu maksātnespēju?
Īsi sakot-ir jābūt naudai,lai varētu pierādīt,ka tev tās nav... Pasākuma sāls ir samēros. Viss pareizi-miljonārs pierādīs,bet plikadīda nevarēs... Privātpersonas maksātnespēja agrāk(pasen) izmaksāja ap 700 mēnesī (uz relatīvi nenoteiktu termiņu - kamēr pārdod) un, ja ir gana godīgs konsultants, tad pastāstīja ka esot baigi izdevīgi sākot no kādiem 50 000 - 100 000 parādiem, jo tur pārdod ko var un pārējo dzēš. Varbūt ka kaut kas ir mainījies pa šiem gadiem, bet, joprojām, diez vai ka tas pasākums ir paredzēts tiem kam tiešām ir maksātnespēja.

Nu kā parasti - pirms gala lēmuma, konsultējies ar tiem, kas tajā jomā strādā.
Ir viegli, ja nav uz cilvēka nekādi īpašumi utt. Jāmaksā gan kaut kādas nodevas valstij. Tad kaut kādā latvijas avīzē, jāliek paziņojums par maksātnespēju un jāgaida, kas pieteiksies, ka grib no tevis naudu ( lieki teikt, kurš ko tādu lasa). Man paziņai pat neviens nepieteicās un vajadzēja " izdomāt" kādu, kurš grib parāda atmaksu, jo negāja tas cauri, ja neviens nepiesakās. Nu čau rasma, par atskaņām par 2008.
Nu kāda tev vēl maksātnespēja, ja esi 2008.g upuris.
Vai nu gaidi, kad banka pati uzmeklēs tevi vai raksti pati, ja 100% izpildījušies visi 8 nosacījumi.

OMG, pasažieri imiomaac
Tagad, nelaimīgie, būsiet MANI parādnieki! :D

Kredītiestāžu likums, Pārejas noteikumi

88. Kredītiestāde kā kreditors ir tiesīga vienpusēji pilnā vai daļējā apmērā dzēst tādas aizdevuma (kredīta) saistības fiziskajām personām, kuras nav izpildītas 2008. gada ekonomiskās lejupslīdes dēļ (turpmāk — saistības) un atbilst visiem šādiem nosacījumiem:

1) aizdevuma (kredīta) līgums slēgts starp kreditoru un fizisko personu;

2) fiziskā persona (attiecībā uz aizdevēju) nav un nav bijusi ar uzņēmumu saistīta persona likuma "Par nodokļiem un nodevām" izpratnē;

3) saistības nodibinātas ar aizdevuma (kredīta) līgumu, kas noslēgts un stājies spēkā līdz 2008. gada 31. decembrim;

4) saistību atmaksa bija nodrošināta ar nekustamā īpašuma hipotēku;

5) parādnieks vai ķīlas devējs sakarā ar parādsaistībām pret kreditoru Civilprocesa likumā noteiktajā kārtībā vai saskaņā ar vienošanos ar kredītiestādi ir zaudējis īpašumtiesības uz ieķīlāto nekustamo īpašumu līdz 2018. gada 31. decembrim;

6) aizdevuma (kredīta) saistības dienā, kad tās tiek dzēstas kreditora grāmatvedības uzskaitē saskaņā ar starptautisko finanšu pārskatu standartu Eiropas Parlamenta un Padomes 2002. gada 19. jūlija regulas (EK) Nr. 1606/2002 par starptautisko grāmatvedības standartu piemērošanu izpratnē prasībām ir atspoguļotas kā finanšu un kapitāla tirgus dalībnieka no bilances norakstīts aktīvs;

7) attiecīgajai fiziskajai personai nav uzsākts maksātnespējas process.

(09.07.2020. likuma redakcijā, kas stājas spēkā 04.08.2020.)

Verat likumiņu vaļā un pa hodu turpiniet tālāk lasīt paši.
··· Fiziskas personas maksātnespēja: Maksātnespēja lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Privātpersonas maksātnespēja Latvijā (5)
At ko būtu jārēķinās? Pieredze, ieteikumi? Paldies.
LV jebkurš maksātnespējas process ir paredzēts visai maksātspējīgām personām (fiziskajām un juridiskajām). Ja dabā ir jau iestājies bankrots, tad šī procedūra tādiem vispār nav paredzēta. Tas ir ilgs un daargs process pie mums Latvija. Šis process fiz.personai var izmaksāt līdz pat 1500eur , atkarībā no tā kādas konsultācijas ir pie jurista. Bet dok.sagatavošana līdz tiesai ir laikietilpigs process.Ja summa ir līdz 30000 process pēc bakrotu pasludināšanas ilgsts 12 mēn. Ja summa pārsniedz 30000 eur ir jau 24 mēn. ··· Fiziskas personas maksātnespēja: Privātpersonas maksātnespēja ... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Privatpersonas bankrots (10)
Vai pasludinot sevi par bankrotējušu privātpersonu ir iespējams tikt vaļā no kredītiem?
Var, visu, kas ņemts kredītā, ieķīlāts un t.t., atdodot kreditoriem! Kaut vai būs palicis tikai pēdējais maksājums! tiesa pasludina, nevis pati bankrotējušā privātpersona Nevajag strīdēties, vnk uzklausi citu cilvēku pieredzi.
Citi to veiksmīgi dara tā, un tiesa sen visu ir pieņēmusi, izskatījusi, pasludinājusi un apstiprinājusi...
Vispirms maksātnespējas procedūra, kas, starp citu, nav lēta. No kredītiem, pēc tam esi ticis vaļā. Tikai tad, ja izpildīts saistību segšanas plāns un pret to nevienam (kreditoriem, administratoram vai tiesai) nav iebildumu.

Ja pa vidu kaut kas muhļīts, tad pēc bankrota procedūras (kad pārdota visa parādnieka manta) parādnieka saistības automātiski netiek dzēstas kā tas bija sākotnējā fiziskās personas maksātnespējas procesa regulējumā. Tās jāmaksā!

Process šobrīd ir gana lēts, ātrs un pieejams ikvienam.

Valsts nodeva 71 ar kapiekām
depozīts 2 min. mēnešalgas, t.i., 640 eiro
jurista pakalpojumi par prasības pieteikuma sagatavošanu ~ 100 eiro
saistību dzēšanas laikā (piemēram gadu, ja atlikušās saistības nepārsniedz 100 000 eiro) jāmaksā 1/3 daļa no ienākumiem, bet ne mazāk kā 1/3 daļa no min. mēnešalgas.
··· Fiziskas personas maksātnespēja: Privatpersonas bankrots lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Kā galvotājam pasargāt īpašumu kredītņēmēja maksātnespējas gadījumā? (14)
esmu galvotajs kreditnemejs grasas uzsakt maksatnespeju. Kā lai es pasargaju savus ipasumus no bankas?
nu tas kas ir ielikts galvojumā īpaši pasargāt nevar nekā. Var riskēt pārdod, bet tad nauda ir jāliek zeķē un pie izdevības jāmelo, ka nauda ir iztērēta.....
neapskaužama situācija, bet domāju ka vienreizēja skaudra pieredze un apdomu vērts visiem pārējiem, kuriem piedāvā būt par galvotājiem!
Pārcelties uz dzīvi citur un vairs nebraukt uz LV.
Jautājums, kādēļ kredīta ņēmējs nedomā kā Tevi glābt.
Nekā - vajadzēja domāt pirms galvot... Diemžēl pieviļ pat it kā droši cilvēki (vai arī tādiem gadās force majeure)... :( Ja galvo vai aizdod, tad rēķinies, ka tā nauda vai īpašumi var arī aiziet. Diemžēl... No otras puses, gan jau ka sliktāk būtu, ja tagad pašam būtu norauta kāja vai reanimācijā mīļš cilvēks.
Bankas? Tā pati mafija vien ir, tikai legalizējusies un nereti pat necilvēcīgāka...
Nekā - un "nolikto atslēgu" princips ir tikai teorija, kamēr nav stājušās spēkā izmaiņas likumdošanā. Un tās attieksies tikai uz līgumiem, kas noslēgti pēc izmaiņu stāšanās spēkā - ar atpakaļejošu datumu nekas nenotiks ;)
Ja tagad pa fikso kaut ko mēģināsi paslēpt, pārrakstīt utt - riskē ieberzties vēl dziļāk, jo, ja kreditori ir ļoooti uzņēmīgi, tad šos darījumus var apstrīdēt un dabūs kaklā vēl lietu par tiesas maldināšanu vai kā nu to pareizi sauc. ;)
··· Fiziskas personas maksātnespēja: Kā galvotājam pasargāt ... lasīt visu diskusiju (14 atbildes) –»
Ko galvotājam nozīmē fiziskas personas maksātnespēja? (9)
Esmu galvotājs kredītņēmējam(fiziskai personai), kas grasās iesniegt tiesā maksātnespēju! Varbūt kādam ir pieredze, kā tas viss atsaucas uz galvotāju?
galviniekam ir regresa prasības tiesības pret galvno parādnieku. Respektīvi, visu ko galvinieks nomaksā galvenā parādnieka vietā, viņš var piedzīt no parādnieka. mana druška aiz labās sirds, aizgāja par galvotāju jaunai radiniecei, tā kredītu iztērēja un pat negatavojās atdot, viss bija ļoti vienkārši, aizdevējfirma pateica summu , kura jāsamaksā līdz zināmam datumam, savādak ieslēdz ščotčiku, nu un draudzene saprata, ka 2000 ir mazāk, nekā 4000, tā arī samaksāja, tagad jau 4 gau cer, ka palaidnīgā radiniece naudu atdos... >> sorellai
Bet Tava draudzene var vērsties tiesā pret savu jauno radinieci. Domāju mazā nebēdne būs pārsteigta.
kaut kur izlasīju->
ka galvojums izbeidzas ar ikvienu notikumu, kas atsvabina galveno parādnieku.Galvinieka pienākums atbildēt kreditoram izriet nepastarpināti no galvojuma līguma – galvojot par parādnieka saistībām, galvinieks uzņemas risku atbildēt kreditoram par parādnieka saistībām arī tad, ja pēdējais nonāktu finansiālās grūtībās. Līdz ar to loģiski izriet secinājums, ka galvinieka atbildības pienākums kreditoram par tāda parādnieka, kurš nonācis maksātnespējas situācijā, saistībām tieši atbilst galvojuma mērķim. Turpretī galvinieka atsvabināšana no pienākuma atbildēt kreditoram par galvenā parādnieka saistībām tikai tā iemesla dēļ, ka parādnieka sliktais finansiālais stāvoklis to novedis līdz maksātnespējai, ir pretrunā ar galvojuma mērķi.
Tā arī atsaucas, kā nolīgāt ar Banku - atbildēt (tb atmaksāt) Bankai kā pašam aizņēmējam, Bankai ir tiesības (visbiežāk) pa tiešo prasīt no galvotāja utt utpjr.
Ja aizņēmējam ir MN, Banka prasīs no galvotāja pārējo vai visu.
´pirms maksātnespējas savākt īpašumu un turpināt maksāt´ izklausās mazliet caur pakaļdurvīm - ja doki ir sakārtoti legāli un ar bankas piekrišanu - tā ir Tava izvēle / iespēja dabūt kaut ko pretī par maksāšanu.
··· Fiziskas personas maksātnespēja: Ko galvotājam nozīmē ... lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Pieteikums par saistību dzēšanas plāna apstiprināšanu (5)
Labdien! Vai nevaru lūgt nelielu konsultāciju, kā pareizi sagatavot pieteikumu par dzēšanas plāna sagatavošanu? Kādas nodevas maksājamas? Varbūt kādam ir kāds neliels paraudziņš?
Mani ar šāds jautājums interesē. Varbūt maksātnespējas administrators var ieteikt kā to uzrakstīt. Viņš galu galā "par neko" ir saņēmis zināmu summu no tevis. Nu tas ir kā veicas ar administratoru. Man zināmais - nosūtīja paraugu un vari cept pats savu, lai ietaupītu līdzekļus. Bet tas nebija nekas sarežģīts, ja ir paraugs. Bez tā - nezinam jau kas tur jāraksta, kam jābūt obligāti. Varbūt ir vērts kādu naudiņu samaksāt juristam, kurš specializējās maksātnespējas procesā, lai palīdz noformēt to pieteikumu. Varbūt vērts padomāt - ja cilvēkam ir maksātnespēja, tad atrast naudiņu, ko samaksāt juristam ir gaužām grūti. To jau daudzi nesaprot - tāda palīdzība velk uz 100 EUR (tā man paskaidroja administrators). Bet reāli - ja veicas ar sakarīgu admistratoru - atsūtīs paraugu, pēc kura pats var uztaisīt savu. ··· Fiziskas personas maksātnespēja: Pieteikums par saistību ... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Tiesu izdevumi maksātnespējīgai personai (4)
Vai personai, kuru tiesa ir atzinusi par maksātnespējīgu, var uzlikt maksāt tiesu izdevumus 20€ apmērā?
Pārāk daudz nezināmie tava jautājumā. Kāda persona - fiziska, juridiska? Par kādu tiesas lēmumu - vai to, ar kuru pasludināta maksātnespēja? Kas vērsās tiesā ar pieteikumu, ja parādnieks ir jur.pers.? Par ko ir summa 20 EUR? maksātnespējīgs nav TRŪCĪGS.... Tiesa uz savu galvu nevar uzlikt/neuzlikt par kaut ko maksāt. Tiesa izskata un lemj par to kas prasīts. Ja prasīja atbrīvot no tiesas izdevumiem, tad tiesa to arī skata. Ja neprasīja, tad tiesa rīkojas pēc likuma. Nevaru iedomāties tiesu izdevumus 20 eiro apmērā. Diez par ko? Par kaut kādiem norakstiem vai kopijām varbūt...

Kaut kas te ir tekstā pazaudēts.

Mn procesā var būt šādi izdevumi:
1) valsts nodeva par mn pieteikumu - parādnieks pats - 71,14 eiro, kreditors - 355.72 eiro + ar lietas izskatīšanu saistīti izdevumi 4.70.
2) depozīts - 2 min.mēn. algas;
Šie izdevumi tiek samaksāti līdz pieteikuma iesniegšanai tiesā.
***
3) izsoles izdevumi, kurus sedz no izsoles ienākumiem;
4) papildu atlīdzība administratoram, ja kreditori to atbalstījuši.
Šos izdevumus administrators administrē pats, bez parādnieka tiešas līdzdalības.
··· Fiziskas personas maksātnespēja: Tiesu izdevumi ... lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu