Ko galvotājam nozīmē fiziskas personas maksātnespēja?

Esmu galvotājs kredītņēmējam(fiziskai personai), kas grasās iesniegt tiesā maksātnespēju! Varbūt kādam ir pieredze, kā tas viss atsaucas uz galvotāju?

sorrell (2012-05-03 20:07)      mana druška aiz labās sirds, aizgāja par galvotāju jaunai radiniecei, tā kredītu iztērēja un pat negatavojās atdot, viss bija ļoti vienkārši, aizdevējfirma pateica summu , kura jāsamaksā līdz zināmam datumam, savādak ieslēdz ščotčiku, nu un draudzene saprata, ka 2000 ir mazāk, nekā 4000, tā arī samaksāja, tagad jau 4 gau cer, ka palaidnīgā radiniece naudu atdos...

Vita1234 (2012-05-03 20:15)      >> sorellai
Bet Tava draudzene var vērsties tiesā pret savu jauno radinieci. Domāju mazā nebēdne būs pārsteigta.

Vita1234 (2012-05-03 20:41)      kaut kur izlasīju->
ka galvojums izbeidzas ar ikvienu notikumu, kas atsvabina galveno parādnieku.Galvinieka pienākums atbildēt kreditoram izriet nepastarpināti no galvojuma līguma – galvojot par parādnieka saistībām, galvinieks uzņemas risku atbildēt kreditoram par parādnieka saistībām arī tad, ja pēdējais nonāktu finansiālās grūtībās. Līdz ar to loģiski izriet secinājums, ka galvinieka atbildības pienākums kreditoram par tāda parādnieka, kurš nonācis maksātnespējas situācijā, saistībām tieši atbilst galvojuma mērķim. Turpretī galvinieka atsvabināšana no pienākuma atbildēt kreditoram par galvenā parādnieka saistībām tikai tā iemesla dēļ, ka parādnieka sliktais finansiālais stāvoklis to novedis līdz maksātnespējai, ir pretrunā ar galvojuma mērķi.

HakunaMatata (2012-05-03 21:14)      Tā arī atsaucas, kā nolīgāt ar Banku - atbildēt (tb atmaksāt) Bankai kā pašam aizņēmējam, Bankai ir tiesības (visbiežāk) pa tiešo prasīt no galvotāja utt utpjr.
Ja aizņēmējam ir MN, Banka prasīs no galvotāja pārējo vai visu.
´pirms maksātnespējas savākt īpašumu un turpināt maksāt´ izklausās mazliet caur pakaļdurvīm - ja doki ir sakārtoti legāli un ar bankas piekrišanu - tā ir Tava izvēle / iespēja dabūt kaut ko pretī par maksāšanu.

ulu (2012-05-03 21:30)    1 galviniekam ir regresa prasības tiesības pret galvno parādnieku. Respektīvi, visu ko galvinieks nomaksā galvenā parādnieka vietā, viņš var piedzīt no parādnieka.

HakunaMatata (2012-05-03 21:55)      Izklausās loģiski pie šāda situācijas apraksta... Bet (atkārtojos) visu tikai oficiāli un ar Bankas iesaistīšanu - mutiskas norunas un citas ´savējo vienošanās´ bez papīriem var kādā brīdī pagriezties pret Tevi.
Vai arī - ja ir nauda, piedāvā Bankai konkrētu summu uzreiz apmaiņā pret galvojuma līguma atcēlējlīgumu. Tā teikt - atpirksies no galvojuma par mazāku summu nekā no Tevis piedzītu Banka, bet nesaņemsi arī īpašumu - pašai jāsaprot, kas ir izdevīgāk!
Lai izdodas!

inaralaima (2014-10-01 09:23)      Mans kaimiņš SEB bankai parādā pusmiljonu ar vairākiem galvotājiem.Ko viņi-atbrauc un regulāri viņu iekausta,bet maksā raudādami,jo vainīgais ir tagad bezdarbnieks un dzīvo tēva apgādībā.

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu