Dzīvokļu maiņa

Kā jūs domājat, var apmainīties ar dzīvokliem bez notāra - vienkārši iesniedzot maiņas līgumu ZG ? Un kādu nodevu ZG ņem par īpašnieku maiņu ?

burleska (2018-06-12 08:46)    1 Varbūt noder: https://lvportals.lv/e-konsultacijas/11417-izdevumi-par-dzivokla-mainu-2017 Pēc pēdējās piebildes var nojaust, ka notārs nav obligāts.

vesma54 (2018-06-12 10:42)      Dzīvokļu maiņas līguma paraksti ir jāapsitprina notariāli. To var izdarīt ZG, kur ir juristi, notāri šādiem gadījumiem. Nodeva tiek aprēķināta saskaņā ar iegūto "peļņu" - starpību maiņas gadījumā. Lētākais variants - līgumā uzrādīt īpašumu kadastrālo vērtību. Protams, situācijas var būt dažādas, cik jauni, veci ir īpašumi; kam pieder īpašumi; kādi ieguldījumi tiek uzrādīti novērtējot īpašumus un vēl daudz citu nianšu. Domāju vislabāk uzzināt visas nianses, atbilstoši konkrētajai situācijai, saņemot konsultāciju no ZG juristiem, izsakot vēļēšanos veikt maiņu.

Torpedo (2018-06-12 12:01)      Es dažus gadus atpakaļ samainīju - ļoti dārgi - spēj tik maksāt - notārām, zemesgrāmatai, visādas izziņas. Labi vēl, ka VIDs beigās atsējās

008 (2018-06-12 17:15)      Cik atminos, paraksti jāapstiprina un jātaisa nostiprinājuma lūgums notāra klātbūtnē gadījumā, ja īpašnieks neiet uz Zemesgrāmatu.

Šajā gadījumā, ja abi īpašnieki uztaisa nostiprinājuma lūgumu un abi parakstās iesniedzot to zemesgrāmatā, bez notāra varētu iztikt.

Nodeva gan būs jamaksā, ja zemesgrāmata tiek reģistrēta jaunam īpašniekam! Ja tuvi radi, tad mazāka (0.5 % no īpašuma vērtības), ja sveši tad lielāka(2% no īpašuma vērtibas) + NI nodoklis jasamaksā par visu gadu! Pārējie izdevumi ir sīkums salīdzinot ar minētajiem! ;)
Bet gan jau zemesgrāmatas mājas lapā to visu var izlasīt!

Avatars30 (2018-06-12 17:52)    2 Vai tad zemesgramatai tagad ir tāds pakalpojums parakstu apstiprinašanai uz lūgumraksta.Cik zinu dokumentuspieņem pieņēmējs un izskata tiesnesis,kuram jabūt priekšā attiecīgi apstiprinatiem dokumentiem.

LaskovijMerzavec (2018-06-12 19:55)      Privātpersonām nav vajadzīgs notārs. Parakstus var apliecināt ZG. Noteikti lētāk, nekā pie notāra.

Avatars30 (2018-06-12 22:15)      Interesanti kura ZG to dara? Uzņemumu Reģistrā jā ,bet zg neesmu redzējis.

008 (2018-06-12 22:51)      Šo nupat izkopēju no zemesgrāmatas mājas lapas!

Nekustamā īpašuma īpašnieku un personu, kuru labā vai pret kurām taisāms nostiprinājums, tai skaitā Uzņēmumu reģistra vestajos reģistros reģistrēto personu pārstāvju parakstiem nav nepieciešams notāra vai bāriņtiesas apliecinājums, ja minētās personas nostiprinājuma lūgumu zemesgrāmatu nodaļai iesniedz personiski un lūgums pamatots:
Nākot uz zemesgrāmatu nodaļu, nostiprinājuma lūgumam jābūt sastādītam un personai līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments, jo zemesgrāmatu nodaļas darbinieks veic apliecinājuma funkciju.

Nostiprinājuma lūguma formas ir pieejamas šeit, tās var saņemt arī zemesgrāmatu nodaļās.

Ja vienu nostiprinājuma lūgumu paraksta un iesniedz vairākas personas, tām zemesgrāmatu nodaļā jāierodas vienlaicīgi.

Kancelejas nodeva par personas paraksta apliecinājumu uz nostiprinājuma lūguma ir 8,58 eiro. Kvīti par kancelejas nodevas samaksu pievieno nostiprinājuma lūgumam.

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu