Dzīvokļu maiņa

Dzīvokļu maiņa - jautājumi un diskusijas

Dzīvokļu maiņa (8)
Kā jūs domājat, var apmainīties ar dzīvokliem bez notāra - vienkārši iesniedzot maiņas līgumu ZG ? Un kādu nodevu ZG ņem par īpašnieku maiņu ?
Vai tad zemesgramatai tagad ir tāds pakalpojums parakstu apstiprinašanai uz lūgumraksta.Cik zinu dokumentuspieņem pieņēmējs un izskata tiesnesis,kuram jabūt priekšā attiecīgi apstiprinatiem dokumentiem. Varbūt noder: https://lvportals.lv/e-konsultacijas/11417-izdevumi-par-dzivokla-mainu-2017 Pēc pēdējās piebildes var nojaust, ka notārs nav obligāts. Dzīvokļu maiņas līguma paraksti ir jāapsitprina notariāli. To var izdarīt ZG, kur ir juristi, notāri šādiem gadījumiem. Nodeva tiek aprēķināta saskaņā ar iegūto "peļņu" - starpību maiņas gadījumā. Lētākais variants - līgumā uzrādīt īpašumu kadastrālo vērtību. Protams, situācijas var būt dažādas, cik jauni, veci ir īpašumi; kam pieder īpašumi; kādi ieguldījumi tiek uzrādīti novērtējot īpašumus un vēl daudz citu nianšu. Domāju vislabāk uzzināt visas nianses, atbilstoši konkrētajai situācijai, saņemot konsultāciju no ZG juristiem, izsakot vēļēšanos veikt maiņu. Es dažus gadus atpakaļ samainīju - ļoti dārgi - spēj tik maksāt - notārām, zemesgrāmatai, visādas izziņas. Labi vēl, ka VIDs beigās atsējās Cik atminos, paraksti jāapstiprina un jātaisa nostiprinājuma lūgums notāra klātbūtnē gadījumā, ja īpašnieks neiet uz Zemesgrāmatu.

Šajā gadījumā, ja abi īpašnieki uztaisa nostiprinājuma lūgumu un abi parakstās iesniedzot to zemesgrāmatā, bez notāra varētu iztikt.

Nodeva gan būs jamaksā, ja zemesgrāmata tiek reģistrēta jaunam īpašniekam! Ja tuvi radi, tad mazāka (0.5 % no īpašuma vērtības), ja sveši tad lielāka(2% no īpašuma vērtibas) + NI nodoklis jasamaksā par visu gadu! Pārējie izdevumi ir sīkums salīdzinot ar minētajiem! ;)
Bet gan jau zemesgrāmatas mājas lapā to visu var izlasīt!
··· Dzīvokļu maiņa: Dzīvokļu maiņa lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Dzīvokļu maiņa (5)
Atceros padomju laikos bija tāds populārs pasākums kā dzīvokļu maiņa. Kā ir tagad? Vai var vēl mainīt (ar attiecīgi mazākām nodevām valstīj un notāriem)? Vai tomēr jāpārdod vienam otram ar visām dārgajām izmaksām šajā sakarā?
vai mainīt var arī star pilsētām dzīvokļus. Man ir 3ist dzīv Jelgavā, vai varu to samainīt uz 2ist Rīgā>? Var mainīt. Notāra pakalpojumi gan maksā "tik, cik maksā", arī Zemesgrāmatu nodeva nav maza utt. var mainīt. Izmaksas - notārs. Kancelejas nodeva. Valsts nodeva 2% tiek aprēķināta no lielākās vērtības. Rezeda - var mainīt. Es tā izdarīju(Liepāja - Saldus). Bet Tavā gadījumā - nezinu, vai kāds gribēs no Rīgas nākt uz Jelgavu. Ieliec sludinājumu, tad redzēsi - kāda interese ir par šo lietu. Zinu pāri, kas savu 5-istabu dzīvokli samainīja, uz diviem atsevišķiem dzīvokļiem, tā kā viss ir iespējams! ··· Dzīvokļu maiņa: Dzīvokļu maiņa lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu