Naudas izņemšana no mirušā konta Swedbank

Swedbank mājas lapā nekur nevaru atrast informāciju par saistošo jautājumu, tāpēc riskēšu jautāt šeit. Vai kāds/-a nezin, cik daudz eur drīkst izņemt no mirušā konta? Vai šādos gadījumos naudu drīkst izņemt bankautomātos, internetbankā pārskaitīt? Sakarā ar to ka kontā esošā nauda ir kopējā mantojuma masa, vai notarām konstatējot šo faktu nav jābrīdina mantinieki?

TROJA    1 Man bija karte, pin kods zināms, izņēmu pilnīgi visu vairākās reizēs. Neviens neko nenobloķēja .

breakdown  2 8 Zvans uz Swedbank visu atrisinās.
K;a arī man domāt ka mirušā finanses drikst aiztikt tikai mantinieks, attiecīgi ierodoties bankā ar miršanas apliecību un citiem doķiem, kas varētu būt vajadzīgi. Tad naudas līdzekļi tiek pārskaitīti un konts slēgts.
Patvaļīgu naudas noņemšanu no nelaiķa konta bez attiecīgajiem dokumentiem es klasificētu kā zādzību.

TROJA  3 3 Bankomāta karte un zināms pin kods ir tikai vistuvākajam, ne jau kaimiņam. Tad arī izņem naudu un rīkojas. Ja nav kartes, tad citas problēmas .

StacyQ    4 Notārs var konstatēt tikai tad, ja viņam kāds par kontu un tur esošo naudu pasaka. Ja neko nepasaka, izmeklēšanu neveiks un kontus nemeklēs. Kuram pieeja kontam, tas arī var visu pārskaitīt, nevienam neko nesakot. Ja tas nāks gaismā un summas lielas, mantinieki vairāki, tad gan var sanākt ziepe.

RSQuattro  4 2 Kādas tur ziepes, ja jau ir karte un pin kods tātad cilvēks bija pietiekoši tuvs un uzticējās, attiecīgi ņem ārā naudu un rīkojies.

DanaL  1 7 Naudu no mirušā konta drīkst aiztikt tikai ar mantojuma apliecību vai bēru rīkošanai līdz kaut kādai noteiktai summai (piemirsušies komkrētie cipari). Šādā gadījumā ir jāuzrāda miršanas apliecība un radniecību apliecinošie dokumenti vai čeki par apbedīšanas izdevumiem.

Visas pārējās naudas summu noņemšanas ir mirušā cilvēka un pārējo mantinieku apzagšana.

StacyQ  1 4 Ja pie kāda no palicējiem ir mājas vai dzīvokļa dokumenti - Zemesgrāmatas apliecība, tas taču nenozīmē, ka automātiski šis cilvēks var savākt konkrēto īpašumu. Tāpat ar naudu kontā - kartes un pin koda zināšana (jo iespējams uzrakstīts uz lapiņas) automātiski nedod tiesības savākt visu naudu, ja ir vēl citi mantinieki un ja vēl runa ir par lielu naudu. Ja kontā daži eiro, protams, ka to var pārskaitīt uz citu kontu, lai nav jāķēpājas ar bankas birokrātiju.

janisb    1 Bankai tādas lietas nerūp, vari izņemt kaut visu, cik kontā (ja zināms kartes pinkods/internetbankas pieejas dati), tiesa mantinieki vēlāk var piedzīt, ja uzzinās kas un cik izņēmis, lielu summu gadījumā var iedzīvoties arī krimināllietā.

neko    1 Kā jau te janisb teica bankai tas viss galīgi nerūp - ja pieejas kartēm/internetbankai ir vari izņemt visu. tehniski tas ir iespējams. Pareizi gan būtu saku mantojuma lietas nokārtot citādi var uzrauties uz citu mantinieku prasībām, ka nauda izņemta nelikumīgi. Un kā jau teica - ja kādam tas nepatiks un uzrakstīs iesniegumu policijā var arī krimināllieta sanākt.

Nate  1 2 " var uzrauties uz citu mantinieku prasībām, ka nauda izņemta nelikumīgi."
Ja tie mantinieki uzzinās, kurš izņēmis. Ja izņem ar bankas karti, tad vainīgo/ ja pats neatzīstas/ var neatrast.
Žēl ka autore neuzskata par vajadzīgu paskaidrot ko konkrētāk.

LaskovijMerzavec  3 7 Nate... bankomāts ieraksta video visas darbības pie bankomāta. Tai skaitā arī Tavu seju. Un par izņemšanu ar svešu karti - tur jau strādā Krimināllikums.

lasminaxxl    4 Mana mamma bija prātīga, visus savus īpašumus , naudu vēl dzīva esot sadalija kā pati vēlējās . Nokārtojām zemesgrāmatas , bēru un kapiem paredzēto noliku atsevišķā kontā . Nebija nekādu tiesu, notāru un citu kreņķu . Nevajag sarežģīt palicējiem dzīvi.

lasminaxxl  5 4 Es ar mammas karti 4 gadus rīkojos regulāri. Visas kameras mani nobildēja , pat veikalos norēķinājos ar svešu karti, ne reizi nekas slikts nenotika . Ar brāļa karti katru mēnesi izņēmu naudu, nekādu problēmu. Kāds krimināllikums, ja cilvēks pats ir uzticējis savu karti un pin kodu .. Beigās no brāļa visu naudu izņēmu, kartes derīguma pēdejā mēnesī.
Ja jādalās ar mantiniekiem, tad tā nevar rīkoties.

jozolsen  1 1 Atverot kontu, konta īpašniekam bankā jautā, kurš būs konta ´mantiieks´ ...ja kas notiekas..

LaskovijMerzavec      Policija parasti pirmajā reizē atšuj. Jāraksta pēc tam prokuratūrai un tad policija būs spiesta ierosināt lietu.

janisb    1 Liela summa, jeb "būtisks kaitējums", krimināllikuma sapratnē ir mantisks zudējums kas pārsniedz 5 minimālās algas (noziedzīgā nodarījuma izdarīšanas brīdī, šobrīd 1850eur)

joens    2 Īsā atbilde - nedrīkst. Pārējie jautājumi līdz ar to kļūst neaktuāli.

Praktiskā atbilde - tā kā jebkura mantojuma lieta ir varen ķēpīga un garlaicīga (var ievilkties gadu garumā) birokrātiska padarīšana, atvieglināt sev un citiem dzīvi ir cilvēciski saprotami (izņemt naudu no konta, "zeķi" sadalīt savā starpā neinformējot notāru utml.). Galu galā, no visām šīm naudām valstij pienākas attiecīgi nodokļi.

Ja banku neviens nav oficiāli informējis par klienta nāvi, no bankas puses diez vai būs kādi ierobežojumi. Ja ir informēta, tad jāprasa konkrētajā bankā, kā rīkoties.

Jebkuru problēmu un nesaskaņu starp mantiniekiem sakarā var vienkārši iedzīvoties krimināllietā, ja rīkojas cilvēciski bez pārējo (100% potenciālo mantinieku) atļaujas (ieteicams rakstiskas).

Nedaudz nozīme ir arī summām, par pārsimt naudiņām reti kurš interesēsies, par pārdesmit tūkstošiem reti kurš Neinteresēsies.

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu