Mantojums (mantojuma tiesības)

mantojums (mantojuma tiesības) foto attēls

Mantojums (mantojuma tiesības) - jautājumi un diskusijas

Kā notiek naudas līdzekļu mantošana? (8)
Esam divas mantinieces. Kas notiks, ja bankā pēc mantojamās naudas (ar mantojuma apliecību), neieradīsimies kopā?
Vai tad kāds kādreiz ir mantoto naudu no bankas dabūjis laukā? /aizvainota pensionāra balsī/ :D "Kas pirmais ierodas-tam atdod! (c)"

...nu..., es jau arī ieteiktu ķert papīrus zobos, ņemt kājas pār pleciem, lai būt laikus pie bankas uz vakti pirmajai!
katrai taču sava daļa.... un miers... nav kopā jāierodas... Kas pirmais ierodas-tam atdod! :) Neaizmirsti, ka notāram jāziņo VID, ja naudas summa lielāka par 15 000 eiro. Ja jau mantojuma apliecība ir, tad jau visam jābūt skaidram - daļas lielums norādīts un bankai tā arī jārīkojas. Kopā noteikti nav jāiet. ··· Mantojums (mantojuma tiesības): Kā notiek naudas līdzekļu... lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Naudas izņemšana no mirušā konta Swedbank (19)
Swedbank mājas lapā nekur nevaru atrast informāciju par saistošo jautājumu, tāpēc riskēšu jautāt šeit. Vai kāds/-a nezin, cik daudz eur drīkst izņemt no mirušā konta? Vai šādos gadījumos naudu drīkst izņemt bankautomātos, internetbankā...
Zvans uz Swedbank visu atrisinās.
K;a arī man domāt ka mirušā finanses drikst aiztikt tikai mantinieks, attiecīgi ierodoties bankā ar miršanas apliecību un citiem doķiem, kas varētu būt vajadzīgi. Tad naudas līdzekļi tiek pārskaitīti un konts slēgts.
Patvaļīgu naudas noņemšanu no nelaiķa konta bez attiecīgajiem dokumentiem es klasificētu kā zādzību.
Naudu no mirušā konta drīkst aiztikt tikai ar mantojuma apliecību vai bēru rīkošanai līdz kaut kādai noteiktai summai (piemirsušies komkrētie cipari). Šādā gadījumā ir jāuzrāda miršanas apliecība un radniecību apliecinošie dokumenti vai čeki par apbedīšanas izdevumiem.

Visas pārējās naudas summu noņemšanas ir mirušā cilvēka un pārējo mantinieku apzagšana.
Nate... bankomāts ieraksta video visas darbības pie bankomāta. Tai skaitā arī Tavu seju. Un par izņemšanu ar svešu karti - tur jau strādā Krimināllikums. Notārs var konstatēt tikai tad, ja viņam kāds par kontu un tur esošo naudu pasaka. Ja neko nepasaka, izmeklēšanu neveiks un kontus nemeklēs. Kuram pieeja kontam, tas arī var visu pārskaitīt, nevienam neko nesakot. Ja tas nāks gaismā un summas lielas, mantinieki vairāki, tad gan var sanākt ziepe. Mana mamma bija prātīga, visus savus īpašumus , naudu vēl dzīva esot sadalija kā pati vēlējās . Nokārtojām zemesgrāmatas , bēru un kapiem paredzēto noliku atsevišķā kontā . Nebija nekādu tiesu, notāru un citu kreņķu . Nevajag sarežģīt palicējiem dzīvi. ··· Mantojums (mantojuma tiesības): Naudas izņemšana no mirušā... lasīt visu diskusiju (19 atbildes) –»
Īpašuma daļas atdāvināšana radiniekam. (6)
Vīra mamma sastādīja mantojumu, novēlot māju meitai, vecākajam dēlam un jaunākajam dēlam ( piebilstot, ka pēc jaunākā dēla nāves mājas daļu mantos jaunākā dēla dēls ) Vīrs( mantojumā - jaunākais dēls ) grib savu mājas daļu atdāvināt...
Jā, šitā uzrakstīt vajag mācēt.
Man šķiet, ka LV testamentam nav nozīmes. Ja omis noliek ķelli, tad mantojumu šinī gadījumā sadala uz 3 bērniem vienādās daļās un tas jaunākais dēls alias vīrs, ja vēl ir dzīvs,tad ar savu daļu var darīt ko grib, jo mazdēls nav 1. šķiras mantinieks.
ja tantuks ir viņsaulē, tad viņa varēja tik savu mantu novēlēt dēlam, nevis uzrakstīt kam pēc dēla nāves un kam pēc mazdēla nāves.....dēls tāpat ir pieaudzis cilvēks (ja protams nav duriks ar atņemtu rīcībspēju) un viņam bij gan laiks, gan iespējas uzrakstīt , kuram viņš vēlas atstāt savu īpašumu. Tiešām? Var uzrakstīt testamentu, ka novēl mantu kaimiņam 100% un tas dabūs? Parādi tādu likumu? Cik es zinu, tad ir neatraidāmie mantinieki, šinī gadījumā 3 bērni, un viss, nekādi testamenti, nekādi noteikumi, ko pēc tam ar mantoto darīt mazbērniem, nedarbojas.
Vienīgais, kas ir neapstrīdams, tas ir uztura līgums.
Dzēris nepasapratīš, nedzēris ne tik kas tur rakstīts! Tad jaunākais dēls taisās ātrāk par visiem atdot galus. Un kādā sakarā vīrs- jaunākais dēls? Vot saskatās cilvēki visādus luisusalberto un izauras un dara pakaļ. Viss sarakstītais LV strādā tikai nosacīti vai drīzāk nestrādā vispār. Pie tam jebkuru dāvinājumu citi radinieki var jebkurā brīdī apstrīdēt.

Ja kādam kas pieder, viņš ar to tiesīgs brīvi rīkoties, ja vien nav noteikts konkrētajam gadījumam kas cits (kā uztura līgumā, piemēram).
··· Mantojums (mantojuma tiesības): Īpašuma daļas atdāvināšana... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Cik ilgi var pieteikties uz mantojumu? (10)
Cik ilgi pēc mirušā nāves var pieteikties uz mantojumu? Un ja nu mirušais ir pirms nāves visu mantu dāvinājis/pārdevis vai ar testamentu novēlējis tikai vienam bērnam?
kaut vai visu mūžu, pie mantojuma kartošanas visa manta tiek novērtēta, lai varetu nomaksat valsts nodevu.
ja vēlak caur tiesu vari pieradīt, kapēc neesi pieteicies par mantinieku tūlīt pēc mantojuma atklāšanas, tad mantojuma saņēmējiem Tev ir jāatmaksā Tava daļa naudā.
tas tā vienkāršoti pateikts.
Likumā: uz mantojumu var pieteikties gada laikā. Ja ar testamentu viss novēlēts vienam, bet Tu ietilpsti tā saucamu neatvairāmo mantinieku kategorijā, apstrīdi testamentu tiesā, bet rēķinies ar to, ka lauvas tiesu saņems tik un tā tas cilvēks kuram tas ir novēlēts 50%.
Pēc morāles kodeksa: cienīsim mirušo gribu - tā ir svēta.
1/2 gads, na mani atminja nevilj. un ja mirushais davinaajis ne tev un paardevis ne tev,tad saki ataaa mantai. savukaart otra beerna paternitaate tev veel buus jaapieraada :) tomēr gada laikā...visu laiku biju pārliecināta par 6 mēnešiem....Skaidrs. Paldies...:)) gada laikaa obligaati jaapiesakaas .... ··· Mantojums (mantojuma tiesības): Cik ilgi var pieteikties uz... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Mantotājtiesības. Mātes mājā esmu mājas grāmatā pierakstīta.. (21)
Mātes mājas grāmatā esmu pierakstīta kopš 1998.gada kā otrā dzīves vietā, ne patstāvīgajā. Kad māte vēl bija dzīva, mana māsa pie notāra uz pirkšanas līguma pamata nokārtoja, ka viņai pieder mammas māja. Kaut arī mamma nesaņēma ne pat 1...
Ja ir pirkšanas līgums,tam jābūt reģistrētam un notāra apstiprinātan! Ja tā,tas nav apstrīdams; un īpašnieks var izrakstīt no īpašuma .... Ja ir pirkšanas-pārdošanas līgums, tad māja pieder māsai, tātad mantot, labākajā gadījumā, varat no māsas, ja viņai nav citu mantinieku vai viņa to norāda testamentā.
Ja persona norādītajā īpašumā faktiski nedzīvo, īpašniekam ir tiesības personu izdeklarēt, pierakstam Latvijā sen vairs nav nekādas nozīmes.

Varat vērsties tiesā, ka notikusi fiktīva mājas pirkšana-pārdošana, ja ir kaut kādi šā fakta pierādījumi. Pozitīvs iznākums nav garantēts.
Un ja mammīte mirusi, ko plēsties dēļ mājas, kurā nedzīvo, ja tajā dzīvo Tava māsa? Jā, slikti, ka aizmuguriski viss izdarīts, bet ko tas maina, ja mājai vairāki īpašnieki tad māju neuztur neviens, nekā, ja pieder vienam, tad tas viens arī remontē un uztur un saglabā attiecības ar māsu, lai ir kur aizbraukt ciemos! Latvieši! [muusu gjimenee arii [bija] gruuti sadaliit [mantotos] iipasjumus .. neviens negrib neko no lieka .. naacaas paardot un daliit moneetas :D] ··· Mantojums (mantojuma tiesības): Mantotājtiesības. Mātes mājā... lasīt visu diskusiju (21 atbildes) –»
Mantojuma atgūšana (6)
Kārtojot senus ģimenes dokumentus, atradu, ka manam tēvam, kurš miris 2000.gadā, piederējis īpašums - to tikko kā uzzināju, Vēlētos pieteikties mantojumam, taču, ieskatoties zemesgrāmatā, atradu, ka 2002, gadā šo īpašumu jau no mirušā...
aizdomas ir jāpierāda ar faktiem, nevis uz aizdomu pamata jāraksta iesniegums, kurš policijā paliks bez virzības... jautājums, kāpēc pēc tēva nāves nebija autors pieteicies mantojumam? Notārs savos reģistros visu redz un pateiktu ir kustama /nekustama manta vai nav... a darījums varbūt ir veikts tēvam dzīvam esot, tikai vēlāk reģistrēts zemesgrāmatā..Šeit iedotā info ir pārāk skopa, lai dotu kādu konkrētu padomu. Nu kāda notāra...manuprāt ja ir pamatotas aizdomas par krāpšanu, jādodas uz tuvāko policijas iecirkni un jāraksta iesniegums. Protams, nekaitētu pirms tam lūgt zemesgrāmatu izsniegt lietā esošo dokumentu kopijas, lai redzētu, kad, kāds darījums noslēgts, kādi izskatās paraksti uz tā...kaut kā tā Noteikti jāsāk ar notāru.tie tādi cilvēciski juristi ... aizej pie tuvākā notāra ar visiem uz rokas esošajiem dokumentiem un pierādījumiem, ka esi dēls.. Baigi sen, ka tik nebūs kkāds noilgums jau. Un tas pircējs noteikti jau n reizes tālāk pārdevis un tur labticīgie ieguvēji. ··· Mantojums (mantojuma tiesības): Mantojuma atgūšana lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Mantojuma pieteikums. (17)
Kā mums ar maasu riikoties. .ja mūsu mirušā tēva brālis slepus pārdevis mūsu mirušo vecvecāku zemi? Dalot ienākumus ar mūsu māsīcu - savu meitu. Vai mēs ar māsu nevaram ko pieprasīt savu mantojuma daļu vai anulēt so darījumu? Tēva brālim...
euromens, kā viņas varēja pārdot to, kas nepienākas. Pirmais mantinieks taču ir dēls, nevis mazmeitas. Labākais ko varat dabūt ir attiesāt savu daļu no iegūtās naudas ... bet ja ir iestājies noilgums, tad neko. Neviens jau jums nebija liedzis pieteikties uz šo zemi savlaicīgi un pašām pārdot 1.pakāpes mantiniekiem ir mantojuma tiesības ,cik saprotu ,tad šajā gadījumā tie bija Jūsu tēvs un viņa brālis jaa, arii man ir liidziiga pieredze, ko neapspriediissu seit. Cilveeki deell iipassuma/naudas ir ar mieru iet paari liikkiem. It sevisskki tuvi radinieki.Man to nekad nesaprast.Kaa var buut kas svariigaaks par passu cilveeku/labaam attieciibaam, ggimenes miilestiibu ? Radinieki natuura uzvedaas taa , it kaa vareetu ....liidzi ko panemt :( Pretiigi.
Jaa, ir noilgumi. Notaars vissu paskaidrs par to...aizgaajusso vilcienu.
Pirmo reizi dzirdu, ka mantinieki var pieteikties mēnesi. Manu radu gadījumā banka uzradās kā mantiniece pēc 3 gadiem.
Cik noprotu no situācijas, tad tas otrais dēls tur mūžu dzīvojis, aprūpējis vecotēvu, aris zemi, bet kad pārdeva, uzreiz uzradās mantinieces. Man tā kā neērti būtu. Mana ome arī dabūja krietnu kompensāciju par zemi, bet visu naudu atdeva pēdējai meitai,/ un viņas dēlam/ kurai bija cits tēvs, ne mūsu vectēvs, kurš to zemi savā laikā pirka. Nu bet ko tagad. Iet nīsties ar radiem? Un dzīvē mums tiem, kuri neko nedabūja, klājas Paldies Dievam labāk.
··· Mantojums (mantojuma tiesības): Mantojuma pieteikums. lasīt visu diskusiju (17 atbildes) –»
Iesakiet lūdzu labu juristu mantojuma lietās.. (12)
Nomiris pieaugušu bernu tēvs,mantojumā māja. Otrā biijusī sieva viltojusi parakstus,ka berni atteikusies no mantojuma,visu grib savākt sev.. Bija ierosināta krimināllieta par dokumentu viltošanu,bet atnaca pec pusgada...
Te nekas nav līdzams, ja reiz pat izstāstīt bez putrošanās nespēj ... jums javeic paraksta ekspertize Levits vislabākais,ja pat Rimšēvicu atjaunoja darbā...... kāda nozīme juristam......mantojumu apstiprina tiesa vai notārs (ja paši spēj vienoties par sadali) un tiesa mantu nedala, ja par to nav speciāla prasība Jā, šķiet, tas advokāts ir gatavais nagumaucējs, es visu to pašu uzņemtos par nieka 900 mēnesī! Labi, es pajokoju... Vispirms iesaku pabeigt sadarbību ar vienu juristu un tikai tad meklēt nākamo. Krimināllieta izbeigta, bet ekperta atzinums par parakstu īstumu lietā bija... vai tomēr nebija? Kādā stadijā šobrīd ir pati mantojuma lieta? Labs jurists bija Andris Grūtups, diemžēl viņš jau devies mūzībā... :) ··· Mantojums (mantojuma tiesības): Iesakiet lūdzu labu juristu... lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
Testaments ar nosacijumu (2)
Tevs grasas atstat mantojuma dzivokli bet preti grib sanemt izinju ka uz parejo ipasumu piemeram maju nepretendeju un lai tas juridiski butu apstiprinats notariali vai tadu izinju vispar izsniedz?
Iesaku nosleegt mantojuma liigumu. Tieši tā - mantojuma līgums. Par detaļām notārs visu apskaidros. ··· Mantojums (mantojuma tiesības): Testaments ar nosacijumu lasīt visu diskusiju (2 atbildes) –»
Vai man ir tiesibas mantot? (10)
Sveiki, pirms pusgada nomira mana mamma ir palicis 25 h liels ipasums, ka ir uz teva varda, bet iegadats kopdzives laika ar manu mammu un par ko vel ir jamaksa hipoteka abi bija laulati. Nu tevam ir jauna sieva ar ko nav tas labakas...
Tikai, pieņemot mantojumu, tiek pieņemtas arī ar to saistītās saistības - t.i. kredīts, varbūt, nesamaksāti nodokļi, ka tas ieķīlāts utt., ko pirms pieņemšanas visu vajag uzzināt un sarēķināt ieguvumus un maksājumus un pieņemt lēmumu, vai ir vērts. Sāc ar notāra apmeklējumu. Konsultācija pie notāra neko nemaksā. Kopīpašums ir ļaunums!

Pēc aprakstītā mātei pieder 50%, attiecīgi tos var mantot (kas ir mantinieki, paši tiksiet galā, tēvs arī tāds ir).
Ja zeme pieder tēvam, tad visdrīzāk nav, mantot tu vari tikai to, kas piederēja mirušajam, t.i mātei. Vel jo vairāk ja kredītu maksā tikai tēvs.
Bet pareizāk būtu aiziet pie notāra, pietikties uz mantojumu un tad arī noskaidrot kas tieši dokumentos rakstīts.
Ja īpašums ir uz tēva vārda, tad mantosi tikai pēc tēva nāves.
Ja tēvam ir oficiāla sieva, tad sieva manto 50%, un bērni 50%.
Kāds jurists var palabot, ja kļūdos.
··· Mantojums (mantojuma tiesības): Vai man ir tiesibas mantot? lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu