Mantojums (mantojuma tiesības)

mantojums (mantojuma tiesības) foto attēls

Mantojums (mantojuma tiesības) - jautājumi un diskusijas

Naudas izņemšana no mirušā konta Swedbank (19)
Swedbank mājas lapā nekur nevaru atrast informāciju par saistošo jautājumu, tāpēc riskēšu jautāt šeit. Vai kāds/-a nezin, cik daudz eur drīkst izņemt no mirušā konta? Vai šādos gadījumos naudu drīkst izņemt bankautomātos, internetbankā...
Zvans uz Swedbank visu atrisinās.
K;a arī man domāt ka mirušā finanses drikst aiztikt tikai mantinieks, attiecīgi ierodoties bankā ar miršanas apliecību un citiem doķiem, kas varētu būt vajadzīgi. Tad naudas līdzekļi tiek pārskaitīti un konts slēgts.
Patvaļīgu naudas noņemšanu no nelaiķa konta bez attiecīgajiem dokumentiem es klasificētu kā zādzību.
Naudu no mirušā konta drīkst aiztikt tikai ar mantojuma apliecību vai bēru rīkošanai līdz kaut kādai noteiktai summai (piemirsušies komkrētie cipari). Šādā gadījumā ir jāuzrāda miršanas apliecība un radniecību apliecinošie dokumenti vai čeki par apbedīšanas izdevumiem.

Visas pārējās naudas summu noņemšanas ir mirušā cilvēka un pārējo mantinieku apzagšana.
Notārs var konstatēt tikai tad, ja viņam kāds par kontu un tur esošo naudu pasaka. Ja neko nepasaka, izmeklēšanu neveiks un kontus nemeklēs. Kuram pieeja kontam, tas arī var visu pārskaitīt, nevienam neko nesakot. Ja tas nāks gaismā un summas lielas, mantinieki vairāki, tad gan var sanākt ziepe. Nate... bankomāts ieraksta video visas darbības pie bankomāta. Tai skaitā arī Tavu seju. Un par izņemšanu ar svešu karti - tur jau strādā Krimināllikums. Es ar mammas karti 4 gadus rīkojos regulāri. Visas kameras mani nobildēja , pat veikalos norēķinājos ar svešu karti, ne reizi nekas slikts nenotika . Ar brāļa karti katru mēnesi izņēmu naudu, nekādu problēmu. Kāds krimināllikums, ja cilvēks pats ir uzticējis savu karti un pin kodu .. Beigās no brāļa visu naudu izņēmu, kartes derīguma pēdejā mēnesī.
Ja jādalās ar mantiniekiem, tad tā nevar rīkoties.
··· Mantojums (mantojuma tiesības): Naudas izņemšana no mirušā... lasīt visu diskusiju (19 atbildes) –»
Cik ilgi var pieteikties uz mantojumu? (10)
Cik ilgi pēc mirušā nāves var pieteikties uz mantojumu? Un ja nu mirušais ir pirms nāves visu mantu dāvinājis/pārdevis vai ar testamentu novēlējis tikai vienam bērnam?
kaut vai visu mūžu, pie mantojuma kartošanas visa manta tiek novērtēta, lai varetu nomaksat valsts nodevu.
ja vēlak caur tiesu vari pieradīt, kapēc neesi pieteicies par mantinieku tūlīt pēc mantojuma atklāšanas, tad mantojuma saņēmējiem Tev ir jāatmaksā Tava daļa naudā.
tas tā vienkāršoti pateikts.
Likumā: uz mantojumu var pieteikties gada laikā. Ja ar testamentu viss novēlēts vienam, bet Tu ietilpsti tā saucamu neatvairāmo mantinieku kategorijā, apstrīdi testamentu tiesā, bet rēķinies ar to, ka lauvas tiesu saņems tik un tā tas cilvēks kuram tas ir novēlēts 50%.
Pēc morāles kodeksa: cienīsim mirušo gribu - tā ir svēta.
1/2 gads, na mani atminja nevilj. un ja mirushais davinaajis ne tev un paardevis ne tev,tad saki ataaa mantai. savukaart otra beerna paternitaate tev veel buus jaapieraada :) tomēr gada laikā...visu laiku biju pārliecināta par 6 mēnešiem....Skaidrs. Paldies...:)) gada laikaa obligaati jaapiesakaas .... ··· Mantojums (mantojuma tiesības): Cik ilgi var pieteikties uz... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Vai pastāv noilguma laiks mantojuma tiesībām, ja viens maksā, bet otrs nē? (5)
jau 7 gadus maksāju visus īpašuma nodokļus un ēku remontus,bet otrs mantinieks neliekas ne zinis.Gribētu zināt vai pastāv kāds noilguma laiks uz mantojuma tiesībām ?
Ja abi esat apstiprinājušies mantojuma tiesībās, tad nekāda noilguma vairs nav. Vari no otra piedzīt izdevumu, kas tiek maksāti par mantoto īpašumu, daļu. Nepastaav. Liidz muuzja galam abi buusit mantinieki, ja vien viens no jums nepaardos/neatdos otram savu dalju (tas iespeejams tikai labpraatiigaa celjaa, tiesa vai kaada cita instance, to nevar piespiest dariit). Pastaav metodes kaa var motiveet otru mantinieku paardot savu dalju, taas sheit neaprakstiishu. planer, nekautrējies, pastāsti gan. Interesanti un noderīgi būs arī citiem uzzināt. http://likumi.lv/doc.php?id=90221#p1068

P.S. vai tieshaam mantinieka statusaa var pavadiit 7 gadus, nekljuustot par iipashnieku ?
Neticami, autor, vai esi jucis ??? ··· Mantojums (mantojuma tiesības): Vai pastāv noilguma laiks... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Kas manto īpašumu pēc vecāku nomiršanas? (10)
Nomiruši abi vecāki-tēvs nesen-, bijām trīs bērni ģimenē (es, brālis un māsa). Vecākais brālis ir miris, bet viņam ir trīs meitas. Vai viņām arī ir tiesības uz mantojumu?
Tava vecākā brāļa 3 meitas kopā no visa mantojamā īpašuma var dabūt 1/3 domājamās daļas.Situācija var mainīties,ja kāds no mantiniekiem atsakās pieņemt mantojumu u.t.t..Šis ir juridisks jautājums un labāk par šo jautājuma interesēties pie jurista(notāra). Internetā var atrast
juristu vietnes Latvijā,kurās klienti tiek konsultēti bez maksas.
Pèc sessiem mènessiem piesakàs pirmàs pakapes mantinieki un dala ìpassumu tik daĺàs cik esat màsas un bràĺi. Pirmā roka- bērniem..
Mazbērni pa tom...
Ņemot vērā, ka vecākais brālis ir miris, tad viņa meitas var pretendēt uz viņa daļu, jo ir automātiski nākamie mantinieki. Ja brālis būtu dzīvs, tad meitām būtu nākamā roka aiz viņa. varbūt ir TESTAMENTS ? ··· Mantojums (mantojuma tiesības): Kas manto īpašumu pēc vecāku... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Privatizēta dzīvokļa pārrakstīšana vīram pēc sievas nāves - kā notiek? (5)
Vīrs nav ierakstīts dzīvokļa inventarizācijas lietā un zemes grāmatā.
Viirs nav ierakstiits dziivoklja inventarizaacijas lietaa :)) Ar sievas miršanas apliecību ir jādodas pie notāra. Notārs visu pastāstīs konkrētāk. Nenotiek pārrakstīšana, bet mantošana. Ja kopīgi bērni, tad vīram un bērniem. Ja kopīgu bērnu nav, tad vienalga dala starp vīru un mirušā bērniem. Šos likumīgos mantiniekus nevar izslēgt pat caur testamentu, ir īpaši jāpierāda necienība saņemt mantojumu. Ja bērnu vispār nav, puse aiziet 2. šķiras mantiniekiem - vecākiem, brāļiem māsām, viņu bērniem, ja miruši, ja nav 2. šķiras, tad 3. (pusbāļi, pusmāsas, viņu bērni, ja miruši). Atliek cerēt uz apkārtējo godaprātu vai likumu nezināšanu - ka jāpiesakās 3. mēnešu laikā. Sīkāk visu izsvērs notārs, protams. jautājums, vai dzīvoklis tika iegādāts laulības laikā, lai vīrs tagad varētu gribēt pretendēt uz to , vai bija sievas īpašums jau pirms laulībām? Vispār jau vīrs, tāpat kā bērni, ir likumīgais mantinieks, kuru nevar izslēgt pat caur testamentu, ja vien nepierāda necienīgu utt. attieksmi. Nevar izslēgt nozīmē, ka var apstrīdet testamentu. Ja sievas pirmslaulības īpašums, tad mans iepriekš rakstītais, ja laulības laikā iegādats, tad kopīpašums, no kura vīram pienākas puse un tālāk dalīta tiek tikai 2. puse, no kuras vīram pienākas daļa. Ja par sertifikātiem laulības laikā privatizēts sievas ģimenes īpašums, tad var patiesāties, vai tas ir vai nav kopīpašums, vai vīrs pirkšanai ieguldījis arī savus sertifikātus vai naudu utt.. ··· Mantojums (mantojuma tiesības): Privatizēta dzīvokļa... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Mantojums un parādi (12)
Es stajos mantojumā. Uz to grib pretendēt arī mana māsa, bet viņai ir lieli parādi bankā un kredītiestādes, viņa ir melnajā sarakstā. Vai viņai var atņemt mantoto mājas daļu? Es gan negribu zaudēt pus mājas viņas dēļ.
samaksa masai vinjas dalju, lai atdod paradus. maja bus tava un nekas nebus jazaude. Šo te "Ja mājai ir viena ieeja tad man domāt arī banka neko nevar." kaut kur kā dienas citātu var ielikt. Dārgā, banka var, pat ja tur tikai 1 istaba. Māsa skaitās pirmās pakāpes neatraidāmais mantinieks, atliks vien ar viņu kā vienoties, jo ar savu mantojuma daļu, kura viņai pienākas, viņa var rīkoties kā vēlas, neatkarīgi no tā, ko domā citi. Ja maasa praatiga, tad nepieteiksies mantot, jo kaada jeega, ja mantoto panjems sveshi, t.i. banka..iznjemot, ja vinja tieshaam veelas nokaartot paraadus shaadaa celjaa...
Tiesiibu zinjaa vinja protams ir taads pats - liidzveertiigs pirmaas shkjiras mantinieks, kuram pienaakas 1/2 domaajamaa dalja no visa mantojuma..
Buutu jaasaprot, kaads ir vinjas meerkjis, ieguut naudu paardodot mantoto vai arii veelme, jeb nepiecieshamiiba tur dziivot...ja dziivoshanai, tad var izdariit taa, ka nosleedzat vienoshanos, saskanjaa ar kuru, vinja neoiesakaas mantot, bet juus vinjai poieshkjirat dziivoklja tiesiibu mantotajaa maaja, liidz vinjas muuzha beigaam.
Ne tikai var atņemt, bet 100% ka atņems. Momentā tiks sarīkota izsole.
Nevar zināt, cik māja vērtīga, vai var sadalīt reālās daļās. No vienas puses var noformēt kā kopīpašumu, tad izsolē sākumcena būs mazāka.Un iespējams, ka Tu varēsi pārējos pārsolīt. Ja nespēsi, tad tūdi būs, jo ir tādi speci, kuri pērk domājamās daļas, tad ar šantāžu un draudiem panāk, ka otrais līdzīpašnieks par grašiem pārdod arī savu daļu, jo redz ka nekāda kopīga saimniekošana nesanāks.
Protams, vislabāk būtu ar māsu vienoties, lai viņa atsakās, jo tādām izsolītam mājām nekāda labā perspektīve nav. Bet kā jau teicu, jāzina cipari- māsas kopējo parādu summa un mājas vērtība.
··· Mantojums (mantojuma tiesības): Mantojums un parādi lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
Pēc mantojuma sadales atradies testaments (5)
ir sadalīta zeme domājamās daļās starp mazdēlu un mazmazmeitu pēc likuma. Sadalīja tiesa. Ir ierakstīts zemesgrāmatā. 2016.gadā ir atradies vectētiņa testaments. Tagad jāsniedz prasība tiesvedības kārtībā. Kā to izdarīt? Kurā tiesā...
Ja jau reiz ir sadalīts, tad sadalīts. Kas tur radu starpā ko dalīt vairs pēc tam? Tik iztērēsieties juristiem, valsts nodevām...
Ja nu baigi spiež, tad savā starpā visu izrunā un pārformē ZG papīrus, netērējot laiku un nebarojot juristus.
Pie zv. notāra jāiet, lai uzraksta prasības pieteikumu. Ja ir pazīstams jurists, tad var tam lūgt lai uzraksta visu kā nākas par lētāku samaksu. Iesniedz parasti pēc atbildētāja dzīvesvietas rajona tiesā. Latvijas likumu īpatnība, ka testaments ir tikai "otrās šķiras dokuments" mantojuma dalīšanā, pirmais ir neatraidāmie mantinieki. Vienīgais acīmredzamais labums - pie mantojuma daļas var tikt arī cilvēks, kas nav nekādos rados ar aizgājēju. Vispirms izvērtēt vai tas mantojums ir tā vērts. Jo izmaksas var sanākt lielas un process var vilkties ilgi, jo pārējie jau nebūs mierā un cīnīsies pretī, turklāt, ja kāds savu dau būs pārdevis tālāk, tad vispār nereāli atgūt. Vispār jau pēdējā griba ir un paliek pēdējā griba. Tiesa, testamentu var apstrīdēt, var pat vinnēt, cits jautājums, vai to par varas makti vajag. ··· Mantojums (mantojuma tiesības): Pēc mantojuma sadales atradies... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Kā atteikties no mantojuma? (10)
Vai un kādi dokumenti vajadzīgi, ja 2 māsas vēlas atteikties no savas mantojuma daļas (mājas) par labu trešajai. Vai laukos atteikumu var izņemt pie bāriņtiesas?
Mantojuma lietu ved notārs. Lai vispār kaut ko sāktu, ir jāierosina lieta pie notāra (jāiet pie notāra pēc aizgājēja dzīvesvietas) un jāraksta iesniegums par mantojuma lietas uzsākšanu. Notārs izsludina Latvijas Vēstnesī termiņu pieteikties visiem mantiniekiem, minimālais termiņš ir 3 mēneši. Notāram tāpat jāgaida vismaz tas minimālais termiņš. Un vispār vislabāk visu prasīt notāram - vajag vai neajag kādam atteikties vai peitiek ar to, ka nepiesakās. Euromens... nezinu gan, vai tik vienkārši. Es arī negribēju mantojumu, tik vienu... lai mani visi liek mierā, bračka man atnesa papīru, kuru man bija jāparaksta... ka atsakos. Kaut kāds paraksts tomēr prasīsies uzlikt... tikai vai to nokārtos pati, vai mantojumā ieinteresētā persona. tam parakstam uz bračkas papīra ir nulles vērtība, un ja tā paņem, atsviedīsi federi un tavi bērni var pieteikties uz mantojumu...tāpēc mantojuma saņemšanai ir procedūra, kad izsludina presē par mantojumu, gaida termiņu (laikam kādu pus gadu) kamēr visi var pieteikties (galvenokārt jau kreditori) un tad tik pieņem lēmumu par mantojuma saņemšanu...tā ka var gadīties, ja radiņš ir iedzīvojies parādos, tad var mantot viņa parādus neko, neviens/ pat ZTI vai banka/ nevar ar varu piespiest pieņemt mantojumu. Nekur nav jāiet un nekas nav jāatsaka....lai mantojuma saņēmēja piesakās uz mantojumu viena pati, un viss ··· Mantojums (mantojuma tiesības): Kā atteikties no mantojuma? lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Vai vīra meita būs kandidāte uz mantojumu? (21)
Apprecējos ar vīrieti 2 gadus atpakaļ, kopīgu bērnu mums vēl nav, bet vīram ir 10 gadus veca meita no iepriekšējām attiecībām. Laulības laikā iegādājāmies māju, bet māja ir uz vīra vārda. Vai vīra meita varēs pretendēt uz mantojumu?
Protams, bērns ir neatraidāmais mantinieks. Domāt gan vajag vienmēr. Un zināt kas un kā nekad nenāk par sliktu. Man rados ir 2 gadījumi, kad pārsteidzās, tagad kož elkoņos, bet par vēlu.
Jā, meita būs neatraidāmais mantinieks, tāpat kā sieva. Pat ja būs testaments, tam nebūs nekādas nozīmes, vienalga dabūs savu daļu.
Tāpēc pirms precēties ar vīrieti, kuram ir bērni, bet tev nav, ir muļķīgi. Vienmēr saku, jāprecas līdzīgiem, visās jomās, tad būs mierīgāk. Tagad protams obidna, ka tam svešajam bērnam pienākas tikpat cik Tev, kaut mantā ieguldīta arī Tava nauda.
Vai cienījamā dāma piedalījās mājas pirkumā ar savām finansēm?
Jeb dala vīra naudu, kā savējo un uzskata, ka viss vīra nopelnītais viņai pienākas.
Meita varēs pretendēt uz daļu no vīram piederošajām domājamām daļām. Edgars37, es vēl vairāk brīnos par tām, kuras pieļauj dzīvot kopā, ieguldīt savus pūliņus un naudu īpašumā, kas pieder viņas nereģistrētajam partnerim. Vot tur ir ko pabrīnīties.
Ja tagad šī laulība ir oficiāli noslēgta, tad ne fiktīvi, ne nefiktīvi bez sievas piekrišanas laikam pārdot nevar un domātās daļas ir tikai kopīpašumā.
av2, pat ja uzdāvinās dēlam, meita tik un tā dabūs savu daļu. Tādi likumi mūsu valstī, kur ne testamentam, ne dāvinājumam nav liela nozīme.
Toties ja reiz kas uzdāvināts, tad atpakaļ dabūt grūti vai pat neiespējami.
Kādēļ cilvēki iedomājas, ka īpašuma lietu sakārtošana ir kaut kas nosodāms??
··· Mantojums (mantojuma tiesības): Vai vīra meita būs kandidāte uz... lasīt visu diskusiju (21 atbildes) –»
Mantojuma atņemšana (16)
Vai var iesniegt mantojumam ja ir nomirusi vecmate un ir dzīvs dels dzerajs, bet grib iesniegt teva deli, vecmate mazdeli lai maja netiktu nodzerta
Ja dēls dzērājs pieņem mantojumu, tad pārējie stāv pie ratiem. ja statusam nebūtu nekādas nozīmes, tad jau jebkurš varētu pieteikties uz šo mantojumu... vēl vajag pierādīt, ka tie ir mazdēli, nevis atnāca un paziņoja - mi dva brata akrobata Epifānija, pri čom te autores statuss un kam viņa pieder, runa taču ir par mazdēliem, kuri grib apejot tēvu-dzērāju dabūt māju sev.
Protams, ka vislabāk sarunāt ar veco pa labam, varbūt pat piekritīs. Ir jau viņam arī skaidrās dienas, es domāju.
Ja ir pilnīgs plencis un nerunājams, tad varbūt var "virzīt" šo personu nepieskaitāmības izvērtēšanai, tikai tas arī pašiem uzliek atbildību par tā ierāvēja turpmāko ikdienu - tāds koks ar diviem galiem. Katrā gadījumā der palasīties likumus arī par šo tēmu. Dēls, lai arī kāds tas nebūtu,ir pirmās pakāpes mantenieks.Vēl tādi var būt vīrs un pārējie bērni. Visi pārējie ir otrās pakāpes mantenieki.
Vispirms jānoskairo, ko dēls ar māju taisās darīt. Var pidāvāt naudu pēc mājas kadastrālās vērtības, ja dēls notariāli atsakās no mantojuma.
··· Mantojums (mantojuma tiesības): Mantojuma atņemšana lasīt visu diskusiju (16 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook Google+ uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu