Uzņēmējdarbība

Uzņēmējdarbība - jautājumi un diskusijas

Kā uzsākt savu biznesu? (16)
Sapnis par puķu veikalu nepamet manu galvu, bet nesanāk satikt tādus cilvēkus ar ko varētu par šo tēmu parunāt, vai tas vispār ir aktuāli, vai kā vidējam slānim nesanāks vairāk ielīst parādu jūgos, zinu jauniem ...
paklausi mani,spekulantu ar 20 gadu pieredzi tirdzniecībā:)
jebkuram tirdzniecības biznesam,99% no veiksmes ir tieši atrašanās vieta.
ja atrod sev vietu ar tiešām labu gājēju plūsmu,tad tirgot var praktiski da jebko,vis aiziet uz urrā:)
nākamais-nekad neieguldi remontos un dizainā lielus līdzekļus/vismaz sākumā/,vispirms sāc strādāt,i tad jau redzēsi,vai vērts vispār ko investēt.
Man pašam smaidu izraisa ļauži,kas uztaisa ūberkrutus remontus da telpas,tak uzreiz redzams,ka vieta nav perspektīva,i pēc pāris mēnešiem klapē bodīti ciet,i ntie tūkstoši kaķim zem astes:)
Nākamais,ko tirgot?
Ja ziedus,tad padomā,vai rajons,pirktspēja tajā un kontingents ir atbilstoš,vai tie tur vajadzīgi kādam?
A tas,ka te iesaka sadarboties ar audzētājiem un tā-pupu mizas,vislētākās cenas ir vairumniekiem,kā arī praktiski smukākā prece,a audzētāji tā,starp citu:)
Tici man un lai tev veicas!
Biznesu pareizi ir sākt bez naudas . tad vari būt droša ka neko nepazaudēsi. Pasēdi pie "Saktas" ...paskaties kā ļaudis pērk ziedus , cik daudz un kādus ....painteresējies par kādām cenām Tev ir iespējams ziedus nopirkt vairumā ...un atceries ka sākumā visi konkurenti ir par Tevi gudrāki .... parēķini savus izdevumus un tad sapratīsi vai Tev tas ir vajadzīgs vai nē..... un atceries ka sākumā skaistas telpas sagādā vairāk izdevumus kā ieņēmumus..... Skaista doma, kādreiz bija savs ziedu veikals. Loti svarīga vietas, telpu izvēle, izkārtojums. Nebūtu prāta darbs šajos laikos ņemt aizdevumu...ziedu tirdzniecību iesākām pamazām un klāt ņēmām uz realizāciju tirgot pašmāju amatnieku suvenīrus utt un tad jau tālāk sekoja trauki, parfimērija, lai būtu klientam iespēja uzreiz nopirkt dāvaniņu un turpat arī iesaiņot. Floristu noteikti vajag, vai nu pašai jāiziet kursi:)...
Pieredze, ir, ja interesē raksti droši:)
Tagad par veelu, pukju veikals jaaver valjaa ap maiju - pirmkaart - izlaidumi, otrkaart - pljavaas var salasiit leerumu ziedu un materiaalu ar ko pa freijo kompenseet kljuudas!:) Domaaju, ka tikai pukju veikals ir noiets etaps - cik ilgi var paardot cilveekiem, kuriem nav naudas valstii, kuraa nav razhoshanas?
Kaa jau te teica, nav vieglakaakaa teema, bet jebkuraa gadiijumaa perspektiivaak ir pashai atrisinaat arii audzeeshanu, daljeeji, protams, jo visu sortimentu nepieaudzeesi. Vareetu buut jau tikpat labi arii sadarbiiba ar kaadiem konkreetiem audzeetaajiem. Un audzeeshana + paardoshana jau ir kautkas.
P.S. Manas subjektiivaas domas.
··· Uzņēmējdarbība: Kā uzsākt savu biznesu? lasīt visu diskusiju (16 atbildes) –»
Atvērt uzņēmumu citā valstī? (9)
Mūsu gudrā valdība izdomājusi ārprātu ar soc. nodokli, kas jāmaksā arī tad, ja kādus mēnešus vispār nekāda darbība nenotiek. Kādi būtu optimālie risinājumi? Ja atvērt mazbudžeta SIA citā valstī, tad kurā no Eiropas ...
Vēl jau ir ari nozīme tam, ko taisies darīt... kas attiecas par nodokļiem, tad tos priekš sevis maksā, saviem vecākiem pensijai,saviem bērniem skolai, veselībai un ari aizsardzībai.... bet par to, ka tie tur valdībā apzog tautu, tad pati latviešu tauta tādus ir iebalsojusi..... Šis sociālaos attiecas uz mikronodokļu maksātājiem, ja piesakies uz parast UIN režīmu, tad minimālais sociālais obligāti jāmaksā, ja mēneša apgrozījums pārsbniedz 5 min algas (17.g. 380x5) Aizliegt nevar, bet likumdošana ir ļoti niansēta, ir dažādi gadījumi, kad jāpiereģistrē darbība Latvjā, kad jāreģistrējas par pvn maksātāju utt, arī grāmatvedība ārzemēs kādam jātaisa, un ārzemēs šie pakalojumi maksā daudz dārgāk. Atvērt uzņēmumu citā valstī ir jēga tad ja sniedz pakalpojumus/tirgo produkciju ārpus LV. Šobrīd labs variants ir Igaunija, ražošanai - Čehija... arī Ungārija. Ja gribi darboties LV - pastāv janisb nosauktie riski. Ņemot to visu vērā es ar jauno gadu pakalpoju sniegšanu LV teritorijā pārtraucu, jo tas šobrīd izskatās racionālākais risinājums. Bet tiem, kam nav klientu citās valstīs būs skarbi. Esmu saskāries ar to pašu stulbumu. Uzñēmums man ir tikai kā papildus ienākumi un darbība nenotiek patstāvīgi, bet nodokłi jāmaksā katru mēnesi, reāli uzñēmums nenopelna tik daudz cik jāsamaksā nodokłos, tajos mēnešos kad kkas notiek kko var nopelnīt, bet tukšajos mēnešos sava pełña jāsamaksā tai sūda banānu republikai nodokłos neatkarīgi vai uzńēmums pelna vai ne.
Kad tiek prasīts nodokłu pagarinājums tad atnāk atteikums jo uzñēmums nesot rentabls.
Tad jautājums kāpēc? Atbilde jo man nepar ko ir jāuztur mūsu korumpētā banānu republika!
Pašlaik vēl tas ir procesā, bet doma ir atvērt uzñmumu Igaunijā tur nav tāds bardaks un tāds murgs.
··· Uzņēmējdarbība: Atvērt uzņēmumu citā ... lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Mikronodoklis Lietuvā un Igaunijā (1)
Vai Lietuvā un Igaunijā arī ir iespējams reģistrēt mikrouzņēmumi, kurš maksātu tikai kādu noteiktu nodokļa procenta apmēru, kā tas ir šobrīd Latvijā?
Ne, nav; katrā valstī savi likumi. Bet meklē kur pārreģistrēt uzņēmumu gaidot 2017 gadu, tad Igaunija ir laba izvēle. ··· Uzņēmējdarbība: Mikronodoklis Lietuvā un ... lasīt visu diskusiju (1 atbildes) –»
Līdzekļi biznesā (12)
reāls keiss. viena SIA divi līdzvērtīgi [daļu izpratnē] dalībnieki nonāk konfiltsituācijā. atšķiras viņu skatījums uz projekta nākotni. viens no viņiem vēlas pārpirkt otra daļas, lai turpinātu projektu sev šķietami ...
Karā visi līdzekļi labi. :)
Bet vispār, ko nozīmē "personīgi motivējis izmeklētāju-procesa virzītāju"? Veicis koruptīvas darbības policijā, lai attiecīgā persona pieņemtu pozitīvu lēmumu par labu tam, kurš motivējis? Par to draud kriminālatbildība gan tam, kurš motivējis, gan tam, kurš ticis motivēts. Policijai ir iekšējās izmeklēšanas nodaļa, no kuras "parastie" dikti baidās.
Bet vispār, tas ir pipec, ja "partneri" spēj saiet tādos ragos, kad jāsāk lietot šādas šantāžas metodes. Un vēl, ja puses nespēj savā starpā vienoties, tad strīdu izšķir tiesā. Protams, nezinu, kas tas par uzņēmumu, cik tas ir vērtīgs un par kādām summām ir runa, bet šādos strīdos parasti labi nopelna juristi.
Un kā ar šo - ?

194.pants. Dalībnieka tiesības uz informāciju

Dalībniekam ir tiesības saņemt no valdes informāciju par sabiedrības darbību un iepazīties ar visiem [!!!] sabiedrības dokumentiem. Šīs tiesības var ierobežot katrā konkrētajā gadījumā ar dalībnieku sapulces lēmumu, ja ir pamatotas aizdomas, ka dalībnieks iegūtās ziņas varētu izmantot pretēji sabiedrības mērķim, nodarot sabiedrībai vai ar to vienā koncernā ietilpstošajam subjektam, vai trešajām personām būtisku kaitējumu vai zaudējumus.
Jautājums, ko nozīmē "vienādi daļu izpratnē" - ir būtiska starpība vai katram ir 50% vai 5%.
Aprakstītā situācija iet cauri tikai tad, ir mazāk par 50% un pārējie apvienajas pret vienu.
Vieglāk būs uztaisīt savu atsevišķu SIA-MIA bez līdzinātajiem un darīt ko vēlies bez nervu bendēšanas. dīvaini šādus jautājumus uzdot publiskā telpā. Bet, ja partēmu - visādi brīnumi redzēti. Citādi sakot - nauda un "smuki" ir vārdi, kas kopā nesaderas. ··· Uzņēmējdarbība: Līdzekļi biznesā lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
kurā vietā uzņēmējdarbības kursi (10)
Kurā mācību centrā Rīgā varat ieteikt kursus, lai mācītos visu, kas jāzin esot biznesā un naudas līdzekļu apsaimniekošanu, ieguldījumiem, vērtspapīriem utt.
Vislabākie kursi ir tikai un vienīgi "dzīves skola" privātā biznesā. Prieksh kam kursi? Pashiem pamatiem vari noprikt graamatu , sanaaks leetaak.Kurisi parasti ir shauras specializaacijas ietvaros. Bet to, ko nosuaci-to parasti muusdienaas maaca jau vidusskolaa. Lielākoties kursos lasa Amerikas tēmas, kas LaTvijā nestrādā. Izniekots tik un nauda. Un ir vienalga, kas lasa un kā sauc skolu. Tak jebkurā biznesa skolā ir visādas programmas kurās studēt, gan īsākas gan garākas. Izvēlies ko vēlies. ...ja ir zināšanas krievu val., es ieteiktu Aleksandra Janovska biznesa skola pēčāk arī augstskola. Kā tas notiek, caur tanti GOOGLE sameklē, piereģistrējies, viņš piedāvā pašu svarīgāko informāciju par biznesa uzsākšanu pilnīgi par velti, vienkārši dāvina, bet tik vērtīgi padomi...Par finanšu instrumentiem, ja ir interese vari pieteikties TeleTrade (Elizabetes iela 51) apmāca par brīvu. ··· Uzņēmējdarbība: kurā vietā ... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Kā esošam SIA veikt saimniecisko darbību Lietuvā? (4)
Labdien, šobrīd ar pāris kolēģiem veidojam SIA tepat Latvijā, taču apzināmies, ka nākotnē plānoti braucieni arī uz Lietuvu u.c. ES valstīm. Tajās arī ir plānots piedāvāt pakalpojumus vietējiem iedzīvotājiem. ...
Formāli, ja pakalpojums tiek veikts kādā valstī, tur arī jāreģistrē uzņēmējdarbību (ir nianses, likumdošana dažādās valstīs dažāda). Ja pakalpojumu veic LV, bet LT (EE, PL, DE utt.) rezidentiem, tad var pietikt ar reģistrāciju tikai LV. Dažādiem pakalpojumiem (datorprogrammu adaptācija vai mobilo tualešu tīrīšana) var būt dažāds regulējums. Viss ir atkarīgs no tā kādus pakalpojumus sniedz, bet principā tam jau ir domāts vienotais ES tirgus, lai firma bez liekas birokrātijas varētu sniegt pakalpojumu Īrijā.
Ja ļoti gribas, var valstī reģistrēt filiāli.
Pakalpojumus var veikt jebkurā valstī,jo tikai PVN atskaitē ir atsevišķi jāatšifrē un jāskatās kāda ir PVN likme. Pakalpojums no pakalpojuma atšķiras. To, vai konkrēto pakalpojumu var sniegt Lietuvā, nereģistrējoties kā nodokļu maksātājs Lietuvā, nosaka Lietuvas normatīvie akti. Piemēram, Latvijā bez reģistrācijas šeit nevar veikt konsaltinga pakalpojumus.
Jebkurā gadījumā, lai LV reģistrēts uzņēmums varētu sniegt pakalpojumus ārvalstīs, kā minimums ir jābūt PVN maksātājam vismaz LV.
··· Uzņēmējdarbība: Kā esošam SIA veikt ... lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Pašnodarbinātais? Līdzīgi, kā sēņotāji un ogotāji? (joks)

Es Tevi apsveicu ar to ka esi viens no retajiem kas uzspļauj uz negācijām un tomēr izvēlās kaut ko darīt ar savu dzīvi, malacis, vairāk tādus kā Tu!!!
vid-am jūsu darbība nooooteikti liksies interesanta. Vai nu IK vai mikrouzņēmums,atkarībā no tā kā piereģistrēsi. KĀDS VĒL MIKROUZŅĒMUMS?!

Nav tāda UZŅĒMĒJDARBĪBAS FORMA mikrouzņēmums. Var maksāt mikrouzņēmuma NODOKLI, bet jāreģistrējas vislabāk jau kā pašnodarbinātajam (fiziska persona, kas var algot darbiniekus) vai SIA.

Ja IZVĒLAS maksāt mikrouzņēmuma nodokli, tad silti iesaku izstudēt likumu http://likumi.lv/doc.php?id=215302 vai apmeklēt kādu semināru par šo jautājumu.
Laikam indibidualais uznjemejs kas var algot lidz 5 darbiniekiem...bet varu kljudities. ··· Uzņēmējdarbība: Kāda veida komercdarbība ... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu