Mantojums (mantojuma tiesības)

mantojums (mantojuma tiesības) foto attēls

Mantojums (mantojuma tiesības) - jautājumi un diskusijas

Kas manto īpašumu pēc vecāku nomiršanas? (10)
Nomiruši abi vecāki-tēvs nesen-, bijām trīs bērni ģimenē (es, brālis un māsa). Vecākais brālis ir miris, bet viņam ir trīs meitas. Vai viņām arī ir tiesības uz mantojumu?
Tava vecākā brāļa 3 meitas kopā no visa mantojamā īpašuma var dabūt 1/3 domājamās daļas.Situācija var mainīties,ja kāds no mantiniekiem atsakās pieņemt mantojumu u.t.t..Šis ir juridisks jautājums un labāk par šo jautājuma interesēties pie jurista(notāra). Internetā var atrast
juristu vietnes Latvijā,kurās klienti tiek konsultēti bez maksas.
Pèc sessiem mènessiem piesakàs pirmàs pakapes mantinieki un dala ìpassumu tik daĺàs cik esat màsas un bràĺi. Pirmā roka- bērniem..
Mazbērni pa tom...
Ņemot vērā, ka vecākais brālis ir miris, tad viņa meitas var pretendēt uz viņa daļu, jo ir automātiski nākamie mantinieki. Ja brālis būtu dzīvs, tad meitām būtu nākamā roka aiz viņa. varbūt ir TESTAMENTS ? ··· Mantojums (mantojuma tiesības): Kas manto īpašumu pēc ... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Privatizēta dzīvokļa pārrakstīšana vīram pēc sievas nāves - kā notiek? (5)
Vīrs nav ierakstīts dzīvokļa inventarizācijas lietā un zemes grāmatā.
Viirs nav ierakstiits dziivoklja inventarizaacijas lietaa :)) Ar sievas miršanas apliecību ir jādodas pie notāra. Notārs visu pastāstīs konkrētāk. Nenotiek pārrakstīšana, bet mantošana. Ja kopīgi bērni, tad vīram un bērniem. Ja kopīgu bērnu nav, tad vienalga dala starp vīru un mirušā bērniem. Šos likumīgos mantiniekus nevar izslēgt pat caur testamentu, ir īpaši jāpierāda necienība saņemt mantojumu. Ja bērnu vispār nav, puse aiziet 2. šķiras mantiniekiem - vecākiem, brāļiem māsām, viņu bērniem, ja miruši, ja nav 2. šķiras, tad 3. (pusbāļi, pusmāsas, viņu bērni, ja miruši). Atliek cerēt uz apkārtējo godaprātu vai likumu nezināšanu - ka jāpiesakās 3. mēnešu laikā. Sīkāk visu izsvērs notārs, protams. jautājums, vai dzīvoklis tika iegādāts laulības laikā, lai vīrs tagad varētu gribēt pretendēt uz to , vai bija sievas īpašums jau pirms laulībām? Vispār jau vīrs, tāpat kā bērni, ir likumīgais mantinieks, kuru nevar izslēgt pat caur testamentu, ja vien nepierāda necienīgu utt. attieksmi. Nevar izslēgt nozīmē, ka var apstrīdet testamentu. Ja sievas pirmslaulības īpašums, tad mans iepriekš rakstītais, ja laulības laikā iegādats, tad kopīpašums, no kura vīram pienākas puse un tālāk dalīta tiek tikai 2. puse, no kuras vīram pienākas daļa. Ja par sertifikātiem laulības laikā privatizēts sievas ģimenes īpašums, tad var patiesāties, vai tas ir vai nav kopīpašums, vai vīrs pirkšanai ieguldījis arī savus sertifikātus vai naudu utt.. ··· Mantojums (mantojuma tiesības): Privatizēta dzīvokļa ... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Mantojums un parādi (12)
Es stajos mantojumā. Uz to grib pretendēt arī mana māsa, bet viņai ir lieli parādi bankā un kredītiestādes, viņa ir melnajā sarakstā. Vai viņai var atņemt mantoto mājas daļu? Es gan negribu zaudēt pus mājas viņas dēļ.
samaksa masai vinjas dalju, lai atdod paradus. maja bus tava un nekas nebus jazaude. Šo te "Ja mājai ir viena ieeja tad man domāt arī banka neko nevar." kaut kur kā dienas citātu var ielikt. Dārgā, banka var, pat ja tur tikai 1 istaba. Māsa skaitās pirmās pakāpes neatraidāmais mantinieks, atliks vien ar viņu kā vienoties, jo ar savu mantojuma daļu, kura viņai pienākas, viņa var rīkoties kā vēlas, neatkarīgi no tā, ko domā citi. Ja maasa praatiga, tad nepieteiksies mantot, jo kaada jeega, ja mantoto panjems sveshi, t.i. banka..iznjemot, ja vinja tieshaam veelas nokaartot paraadus shaadaa celjaa...
Tiesiibu zinjaa vinja protams ir taads pats - liidzveertiigs pirmaas shkjiras mantinieks, kuram pienaakas 1/2 domaajamaa dalja no visa mantojuma..
Buutu jaasaprot, kaads ir vinjas meerkjis, ieguut naudu paardodot mantoto vai arii veelme, jeb nepiecieshamiiba tur dziivot...ja dziivoshanai, tad var izdariit taa, ka nosleedzat vienoshanos, saskanjaa ar kuru, vinja neoiesakaas mantot, bet juus vinjai poieshkjirat dziivoklja tiesiibu mantotajaa maaja, liidz vinjas muuzha beigaam.
Ne tikai var atņemt, bet 100% ka atņems. Momentā tiks sarīkota izsole.
Nevar zināt, cik māja vērtīga, vai var sadalīt reālās daļās. No vienas puses var noformēt kā kopīpašumu, tad izsolē sākumcena būs mazāka.Un iespējams, ka Tu varēsi pārējos pārsolīt. Ja nespēsi, tad tūdi būs, jo ir tādi speci, kuri pērk domājamās daļas, tad ar šantāžu un draudiem panāk, ka otrais līdzīpašnieks par grašiem pārdod arī savu daļu, jo redz ka nekāda kopīga saimniekošana nesanāks.
Protams, vislabāk būtu ar māsu vienoties, lai viņa atsakās, jo tādām izsolītam mājām nekāda labā perspektīve nav. Bet kā jau teicu, jāzina cipari- māsas kopējo parādu summa un mājas vērtība.
··· Mantojums (mantojuma tiesības): Mantojums un parādi lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
Pēc mantojuma sadales atradies testaments (5)
ir sadalīta zeme domājamās daļās starp mazdēlu un mazmazmeitu pēc likuma. Sadalīja tiesa. Ir ierakstīts zemesgrāmatā. 2016.gadā ir atradies vectētiņa testaments. Tagad jāsniedz prasība tiesvedības kārtībā. Kā to ...
Ja jau reiz ir sadalīts, tad sadalīts. Kas tur radu starpā ko dalīt vairs pēc tam? Tik iztērēsieties juristiem, valsts nodevām...
Ja nu baigi spiež, tad savā starpā visu izrunā un pārformē ZG papīrus, netērējot laiku un nebarojot juristus.
Pie zv. notāra jāiet, lai uzraksta prasības pieteikumu. Ja ir pazīstams jurists, tad var tam lūgt lai uzraksta visu kā nākas par lētāku samaksu. Iesniedz parasti pēc atbildētāja dzīvesvietas rajona tiesā. Latvijas likumu īpatnība, ka testaments ir tikai "otrās šķiras dokuments" mantojuma dalīšanā, pirmais ir neatraidāmie mantinieki. Vienīgais acīmredzamais labums - pie mantojuma daļas var tikt arī cilvēks, kas nav nekādos rados ar aizgājēju. Vispirms izvērtēt vai tas mantojums ir tā vērts. Jo izmaksas var sanākt lielas un process var vilkties ilgi, jo pārējie jau nebūs mierā un cīnīsies pretī, turklāt, ja kāds savu dau būs pārdevis tālāk, tad vispār nereāli atgūt. Vispār jau pēdējā griba ir un paliek pēdējā griba. Tiesa, testamentu var apstrīdēt, var pat vinnēt, cits jautājums, vai to par varas makti vajag. ··· Mantojums (mantojuma tiesības): Pēc mantojuma sadales atradies ... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Kā atteikties no mantojuma? (10)
Vai un kādi dokumenti vajadzīgi, ja 2 māsas vēlas atteikties no savas mantojuma daļas (mājas) par labu trešajai. Vai laukos atteikumu var izņemt pie bāriņtiesas?
Mantojuma lietu ved notārs. Lai vispār kaut ko sāktu, ir jāierosina lieta pie notāra (jāiet pie notāra pēc aizgājēja dzīvesvietas) un jāraksta iesniegums par mantojuma lietas uzsākšanu. Notārs izsludina Latvijas Vēstnesī termiņu pieteikties visiem mantiniekiem, minimālais termiņš ir 3 mēneši. Notāram tāpat jāgaida vismaz tas minimālais termiņš. Un vispār vislabāk visu prasīt notāram - vajag vai neajag kādam atteikties vai peitiek ar to, ka nepiesakās. Euromens... nezinu gan, vai tik vienkārši. Es arī negribēju mantojumu, tik vienu... lai mani visi liek mierā, bračka man atnesa papīru, kuru man bija jāparaksta... ka atsakos. Kaut kāds paraksts tomēr prasīsies uzlikt... tikai vai to nokārtos pati, vai mantojumā ieinteresētā persona. tam parakstam uz bračkas papīra ir nulles vērtība, un ja tā paņem, atsviedīsi federi un tavi bērni var pieteikties uz mantojumu...tāpēc mantojuma saņemšanai ir procedūra, kad izsludina presē par mantojumu, gaida termiņu (laikam kādu pus gadu) kamēr visi var pieteikties (galvenokārt jau kreditori) un tad tik pieņem lēmumu par mantojuma saņemšanu...tā ka var gadīties, ja radiņš ir iedzīvojies parādos, tad var mantot viņa parādus neko, neviens/ pat ZTI vai banka/ nevar ar varu piespiest pieņemt mantojumu. Nekur nav jāiet un nekas nav jāatsaka....lai mantojuma saņēmēja piesakās uz mantojumu viena pati, un viss ··· Mantojums (mantojuma tiesības): Kā atteikties no mantojuma? lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Vai vīra meita būs kandidāte uz mantojumu? (21)
Apprecējos ar vīrieti 2 gadus atpakaļ, kopīgu bērnu mums vēl nav, bet vīram ir 10 gadus veca meita no iepriekšējām attiecībām. Laulības laikā iegādājāmies māju, bet māja ir uz vīra vārda. Vai vīra meita varēs ...
Protams, bērns ir neatraidāmais mantinieks. Vai cienījamā dāma piedalījās mājas pirkumā ar savām finansēm?
Jeb dala vīra naudu, kā savējo un uzskata, ka viss vīra nopelnītais viņai pienākas.
Domāt gan vajag vienmēr. Un zināt kas un kā nekad nenāk par sliktu. Man rados ir 2 gadījumi, kad pārsteidzās, tagad kož elkoņos, bet par vēlu.
Jā, meita būs neatraidāmais mantinieks, tāpat kā sieva. Pat ja būs testaments, tam nebūs nekādas nozīmes, vienalga dabūs savu daļu.
Tāpēc pirms precēties ar vīrieti, kuram ir bērni, bet tev nav, ir muļķīgi. Vienmēr saku, jāprecas līdzīgiem, visās jomās, tad būs mierīgāk. Tagad protams obidna, ka tam svešajam bērnam pienākas tikpat cik Tev, kaut mantā ieguldīta arī Tava nauda.
Meita varēs pretendēt uz daļu no vīram piederošajām domājamām daļām. Meitai būs lielākas tiesības uz mantojumu. ··· Mantojums (mantojuma tiesības): Vai vīra meita būs kandidāte ... lasīt visu diskusiju (21 atbildes) –»
Mantojuma atņemšana (16)
Vai var iesniegt mantojumam ja ir nomirusi vecmate un ir dzīvs dels dzerajs, bet grib iesniegt teva deli, vecmate mazdeli lai maja netiktu nodzerta
Ja dēls dzērājs pieņem mantojumu, tad pārējie stāv pie ratiem. ja statusam nebūtu nekādas nozīmes, tad jau jebkurš varētu pieteikties uz šo mantojumu... vēl vajag pierādīt, ka tie ir mazdēli, nevis atnāca un paziņoja - mi dva brata akrobata Epifānija, pri čom te autores statuss un kam viņa pieder, runa taču ir par mazdēliem, kuri grib apejot tēvu-dzērāju dabūt māju sev.
Protams, ka vislabāk sarunāt ar veco pa labam, varbūt pat piekritīs. Ir jau viņam arī skaidrās dienas, es domāju.
Ja ir pilnīgs plencis un nerunājams, tad varbūt var "virzīt" šo personu nepieskaitāmības izvērtēšanai, tikai tas arī pašiem uzliek atbildību par tā ierāvēja turpmāko ikdienu - tāds koks ar diviem galiem. Katrā gadījumā der palasīties likumus arī par šo tēmu. Dēls, lai arī kāds tas nebūtu,ir pirmās pakāpes mantenieks.Vēl tādi var būt vīrs un pārējie bērni. Visi pārējie ir otrās pakāpes mantenieki.
Vispirms jānoskairo, ko dēls ar māju taisās darīt. Var pidāvāt naudu pēc mājas kadastrālās vērtības, ja dēls notariāli atsakās no mantojuma.
··· Mantojums (mantojuma tiesības): Mantojuma atņemšana lasīt visu diskusiju (16 atbildes) –»
Kā var pārdot māju, ja mantinieks nav atteicies no mantojuma? (12)
Tetis miris. Kopa esam 3 berni . Es no teta pirmam attiecibam un 2 no otram. Tagad dzirdu ka maja ir pardota. bet ka var pardot, ja es neesmu atteikusies no savas dalas.
Ja jau pārdeva, tad pārdeva īpašnieki, kuriem uz rokas ir Zemesgrāmatas akts...
Saprotu, ka tēti ļoti mīlēji un rūpējies par viņu, ja nezini, ka viņš jau miris un atstājis mantojumu, kurš Tev jāpieņem, jāiet uz tiesu vai pie notāra un jānokārto sev.
Tagad pēc jauniem noteikumiem ir tā saucamie "neatraidāmie mantinieki", šajā gadījumā bērni. Nešķiro - no pirmās vai no piektās laulības. Ar dzimšanas apliecību ir jāiet pie notāra un šiis jautājums ir jāsāk risināt. Ekonomikas policija mantojuma lietas neizkata, kriminālpolicija tikai tad ja ir noticies kaut kas krimināls, bet visus strīdus izšķir tiesa Cik sen tēvs ir miris? Kādēļ nepiesakies uz mantojumu? sava daļa viņai radīsies, pēc mantojuma pieņemšanas pēc tiesas vai notāra....ja viņa nepieteicas, tad mantojumu sadala starp tiem, kuri pieteicās, jo bij sludinājums LV vēstnesī...
tagad viņa teoretiski var tiesāties ar pārdevējiem par it kā savu daļu, pierādīt kāpēc nepieteicās (ka nezināja, bij piesieta pie gultas, nevarēja aiziet uz tiesu, aizsietu muti, lai nesauktu palīdzību un aizsietām acīm un ausīm, lai neredz kam palūgt palīdzību) un labvēlīgā tiesas gadijumā saņemt lēmumu par savu daļu naudas no darijuma, ja pārdevēji to labvēlīgi samaksās...ja ne, tad atkal tiesa...ar piedziņu no ieņēmumiem....čakars līdz mūža galam
Ja mājās pēdējais īpašnieks nebija tēvs, tad pārdot to bija pavisam vienkārši. ··· Mantojums (mantojuma tiesības): Kā var pārdot māju, ja ... lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
Gribu novēlēt bijušai sievai, ne mūsu dēlam (10)
Man bija jābrauc strādāt citā pilsētā, sieva negribēja izbraukt no Rīgas, tikai tāpēc bija šķiršanās. Dēls man nav palīgs, bet klusais naudas izspiedējs, tāpēc gribu -sievai. Vai tas ir iespējams?
Bērnos mēs investējam. Protams, ka bērni ir mūsu mīļie jaukie teroristi, izspiedēji. Pēdējo kreklu atdosi bērnam. Tā tas ir bijis ir un būs. Neaspratu ko gribi novēlēt bijušajai sievai? Naudas kontu, nekustamos īpašumus, kustamo mantu, savas nonēsātās krosenes vai veiksmi? Protams, ka ir iespējams novēlēt. Aizej pie notāra un novēlē viņai visu ko vēlies. Ko novēlēt? Labu rītu vai varbūt mantojumu? Mantojumu vari novēlēt ar testamentu, bet dēls Tev ir neatraidāmais mantinieks. Tātad Tu vari viņu apdalīt (ja nekas nav mainījies pēdējos gados) par 50%. Vai arī ir nepieciešams viņu "atstumt" no mantojuma - gadījumus vari paskatīties Civillikumā (taču tas nav pārāk drošs variants, tiesas var neņemt vērā, ja nebūs pārliecinoši fakti).
Ir vēl kāds variants - vari ar savu šķirto sievu noslēgt mantojuma līgumu: viņa Tev kaut ko tur izdara, bet Tu viņai kā atlīdzību pretī mantojumu.
dīvaini.. vai Laulību līgumu. Jā, ir iespējams! ··· Mantojums (mantojuma tiesības): Gribu novēlēt bijušai ... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Nekustamā īpašuma (dzīvokļa) pārrakstīšana. (5)
Mana māte bija vienīga dzivokļu īpašniece. Vīņa nomīra janvārī. Es esmu vienīgais viņu dēls tā tad vienīgais tuvais radinieks. Kā man rīkoties lai parrakstīt īpašumu uz sevī?
jāiet pie notāra ar miršanas apliecību un dzimšanas apliecību un jāpiesakās uz mantojumu. https://www.latvijasnotars.lv/lv/notary/profiles/ Nav nekāds pusgads jāgaida.
Papildinot Sarkano Aveni - pie notāra līdzi ņem arī zemesgrāmatu apliecību. Ja ir arī kādi naudas līdzekļi kādā bankā, tad arī par to notāram jāsaka.
Katram sava pieredze . izdevums Latvijas vestnesi bus jaapmekle. vari pusgadu ipasi nesteigties . Ja Tu esi vienigai un pirmas pakapes mantinieks. Bet iespejams var pieteikties ari kadi citi radi . Viss caur notaru ··· Mantojums (mantojuma tiesības): Nekustamā īpašuma ... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu