Par naudas atgūšanu no Kanādas bankas

stāsts tāds>> 1988 g cilvēks atver kontu. Bet pats dažus gadus vēlāk,zaudē prātu. protams ir pazudusi arī karte un tā saucamā tō laiku krājgrāmatiņa. Vai ir kāda iespēja radiem / mātei / tikt pie tās naudas. Kādas idejas?

flame528      Ja cilvēks nav rīcibspējīgs,tad viņam piešķir aizbildni,kuram ir tiesības kārtot visus darījumus,arī finansiālos.

cirteejs      Ak naivā...kāda Kanādas banka šeit 1988. gadā???

karbonaade    1 Varbūt var vienkārši aizrakstīt uz to banku un pajautāt, kā šādos gadījumos rīkoties? Vienkārši, lai apraksta procedūru. ne par konkrētām personām un kontiem.
Vēl ir tāda iespēja kā Kanādas vēstniecība.

Skaidrite_Leeninna      Par aizbildni lemj tiesa (vismaz pie mums šeit Latvijā). Kā ir Kanādā, kas to lai zin... Vai tas cilvēks vispār ir vēl dzīvs? Es pieņemu, ka ja arī vispār kāda nauda bija, tad tā jau sen ir pārgājusi valsts (Kanādas) īpašumā, attiecīgi naudas atgūšana līdzinās "0".

piparbecinja      cirtēj, arī tolaik cilvēki pamanījās emigrēt.

piparbecinja      mēģini uzrakstīt vēstuli uz banku. moš atbildēs:D

neko    1 Nu tad noskaidro no tiem radiem konta numuru - tālāk piezvani uz to banku un pārbaudi vai tāds konts eksistē. Ja kautrējies zvanīt pamēģini pārskaitīt 1Ls. Ja pārskaitījums netiks "atmests atpakaļ" - konts eksistē.

Skaidrite_Leeninna      Un radi arī ir nesasniedzami?
Uz cik konkrētu publisku atbildi Tu ceri, ja pati nevari sniegt nekādu informāciju?
Šajā gadījumā tas izklausās pēc stāsta par Buratino naudas koku...

Mel_lene_back      Domā tur miljons iekšā? :)
Visvienkāršākais un arī sākumā lētākas variants, kā saka Neko - aizskaiti kādu latu ( ar attiecīgi reizes desmit lielāku komisiju :D) un pārbaudi, vai aiziet. Jo uz zvaniem utt., banka nekādu info nesniegs personai, kuru nevar identificēt kā konta īpašnieku, vai konta īpašnieku pārstāvošu personu. Nu un ja konts un miljons tur ir, tad pierādot tiesības pārstāvēt vai rīkoties konta īpašnieka vārdā, var pieprasīt attiecīgos līdzekļus. Teorētiski, pat, ja konts slēgts, tad līdzekļi bankā kautkur ir aizgrāmatoti, līdzīgi kā norakstītie parādi. Tā kā vari uzrauties gan uz vieniem, gan otriem. saraksti var uzsākt paši, bet ja būs kādas finansu darbības jāizsit cauri, tad vēlams piesaistīt juristus.

JurisK      Caur kaadu no Latvijas bankaam, kurai, iespeejams, ir sadarbiibas partneri tai pusee, kas pilniigi iespeejams. Procentu panjems, bet domaaju, ka buus leetaak, nekaa lidot uz Kanaadu. Ap Jaunogadu varbuut buushu tai pusee, raksti pilnvaru:))

didi1      Caur e-pastu tikai pirmā vēstule(ievads). Tālāka komunikācija tikai pa pastu (drošivien konfidencialitātes dēļ). Iespējams, jau pirmajā vēstulē atradīsi norādi vai ir vērts turpināt, jo būs arī jāmaksā un ne maz un no savas kabatas, neskatoties vai ko atradīs vai nē.

wolands      Ziemeļamerikas bankas pēc kāda laika "neaktivitātes" vai arī, ja nav iespējams kontaktēt īpašnieku kontu iesaldē. Vēl pēc kaut kāda laika, konta līdzekļi, ja nemaldios pāriet valsts "pārvaldībā". Lai tos atgūtu būs nepieciešams pierādīt, ka Tu esi konta īpašnieks vai vismaz kāds, kuram tas pienākas mantojumā. Mantojuma gadījumā, visticamāk, vēl būs nodokļi jānomaksā. Vienkāršākais būtu rakstīt (vai zvanīt un tad rakstīt) uz banku skaidrojot situāciju un prasīt padomu - ko darīt.

Kamija      Ja stāsts patiess, neredzu šķēršļu naudu atgūt, vienīgi tas būs ilgi... dokumentu legalizācijas dēļ, jo kanāda ir viena no retajām valstīm, kas nav Hāgas (apustiļu) konvencijas dalībvalsts, līdz ar to visi dokumenti, ko sūtīsi uz Kanādu būs jālegalizē garajā pocedūrā.

Aizgādni (šajā gad. pilngadīgai personai) iecels tiesa, konsultējies vietējā Bāriņtiesā... tiesas spriedumu arī sūtīsi uz Kanādu.

Rīcībnespējas un aizbildniecības institūts pastāv šķiet visās pasaules valstīs juridisko seku ziņā, procedūras mēdz atšķirties ;)

Prasījuma tiesību uz naudu kontā noilgums pie mums ir 60 gadi, tad nauda nokļūst bankas īpašumā. Arī Kanādā ir savi termiņi, kurus es nevarēšu precīzi pateikt, interesējies caur Kanādas Vēstniecību, kā arī Latvijas Vēstniecība Kanādā varētu palīdzēt. Rēķinies sarakste būs ilga un laikietilpīga, jo ierēdņi nekur nesteidzas.

Kamija      Kredītiestāžu likuma 71.pants:

(1) Klients zaudē prasījuma tiesības pret kredītiestādi, ja 60 gadu laikā nav veikti nekādi darījumi ar šo noguldījumu.
(2) Prasības noilguma termiņa tecējums sākas:
1) termiņnoguldījumam uz noteiktu laiku — ar noguldījuma izmaksas pēdējo dienu;
2) pieprasījuma noguldījumam un termiņnoguldījumam uz nenoteiktu laiku — ar dienu, kad klienta uzdevumā veikts pēdējais darījums ar šo noguldījumu.

72.pants: Noguldījumi, attiecībā uz kuriem iestājies noilgums, ieskaitāmi kredītiestādes ienākumos.

neko      Kamija: un kāds sakars LV bāriņtiesai (kas nevar lemt par Kanādas pilsoņu rīcībspēju) un LV kredītiestāžu likumdošanai (kas Kanādas bankām nav saistoša) ar šo visu?

Ja persona ir oficiāli nepieskaitāma tad aizbildnis jau ir (to iecel vienlaikus ar atzinu par nepieskaitāmību) un pilnīgi viss kārtojam tikai "caur" aizbildni. Ja nav (nepieskaitāmība ir tikai radinieku personiskais viedoklis) tad par Kanādas pilsoni šādu atzinu dot ir tiesīga tikai Kanādas tiesa.

av2      aizmirsti.

edmunds1969      Aizraksti bankai. Tikai nevis e-mailu, bet gan oficiālu, reģistrētu vēstuli. Banka un e-mailu var atbildēt, bet var arī neatbildēt. Uz vēstuli gan atbildēs. Izstāsti situāciju un palūdz, lai izskaidro nepieciešamo procedūru mantojuma atgūšanai. Banku bizness ir uzticības bizness un neviena, izņemot kaut kādu Krājbanku, negrib negatīvu reklāmu. Veiksmi:)

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu