Uzturlīdzekļi

Uzturlīdzekļi - jautājumi un diskusijas

Uzturlīdzekļi pusaudzim (5)
Valsts maksā uzturlīdzekļus, pusaudzis dzīvo pie vecvecākiem, jo arī māte ir alkoholiķe. Uzturlīdzekļi tiek ieskaitīti mātes kontā. Bērnam 15 gadi, vai viņš šos līdzekļus var saņemt savā bankas kontā
protams, ka nevar. javeršas barinjtiesa, lai pareizi nokartot statusu un dokumentus vecvecakiem. Uzturlīdzekļus maksā pieaugušajam, ja tie ir minimālie, tad par šo jautājumu jāinteresējas Uzturlīdzekļu garantijas fondā, domāju viņi neatteiks konsultāciju, un tad uz bāriņtiesu vai tiesu.
Ja vairāk, tad gan uz tiesu, pa priekšu vienalga iegriežoties bāriņtiesā.
Jānoformējas kā pusaudža aizbildnim,un tad šo naudiņu saņems aizbildnis. Bankās ir tādas Junioru kartes uz bērna vārda. Jānoformē vecvecāki par aizbildņiem bāriņtiesā; jāpieprasa uzturlīdzekļi no abiem vecākiem. ··· Uzturlīdzekļi: Uzturlīdzekļi pusaudzim lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Par uzturlīdzekļiem bērniem (32)
Ja bijušais vīrs aiziet no ģimenes, atstājot sievietei visu mantu, jo nejūtas mīlēts un laimīgs, vai tādā gadījumā sievietei ir morālas tiesības pieprasīt uzturlīdzekļus bērniem, kad attiecībām jau sastapts cits? Indijā, savukārt, esot...
Ja saads jauutaajums nodarbina nevis pasu aizgaajuso viiru, bet vinja jauno draudzeni/sievu - tad tas ir nozeelojami! Nu jautājums cik viņam tie viņa bērni svarīgi, tas ko domā bijusī sieva patiesībā salīdzinoši mazsvarīgi.
Jautājums pēc būtības ir vai viņš šķirās arī no saviem bērniem (nekas te nesanāca, taisīsim jaunus) vai to mēr ne.
nu normaalam viirietim taapat gribaas, lai saviem beerniem iet labi, lai nekas netruuktu, lai vinni ieguutu izgliitiibu utt.
Man nesaprast, ja vissas ssitaadas lietas jaanoved oblegaati liidz tiessam :(
Vai sievietei ir moraalas tiessibas prasiit , lai virietis airi ruupeejaas par kopeejiem beerniem? Jaa ir. Un normaala sieviete arii noveertees, ka bijussais viirs ruupeejoties par kopeejiem beerniem , ir atstaajis maaju, iedziivi vinniem.
Kāpēc salīdzinājumam izvēlējies Indiju, nevis, piemēram, ASV?
Un vispār, uzturlīdzekļi bērniem tiek maksāti bērnu uzturēšanai, nevis sievas uzturēšanai. Ja vīrietim ir aizdomas, ka līdzekļi netiek tērēti bērnu vajadzībām, viņam ir tiesības prasīt atskaites.
Savukārt, ja viņam liekas, ka nejūtas bērnu mīlēts, tad jāmeklē vaina pašam sevī.
Kad ´bijushais´ pamuks no teeminjas autores, atstaajot vinju beerniem paaris meebeles paartikas un dreebju vietaa, varbuut taa paarskatiis savas moraales normas? ··· Uzturlīdzekļi: Par uzturlīdzekļiem bērniem lasīt visu diskusiju (32 atbildes) –»
Bērns sācis vairak dzīvot pie tēva (alimentu maksātāja) nekā pie mātes (18)
Vai tas ir tik svarīgi kur bērns vairāk dzīvo? Pieprasīju alimentus pēc gada strīdēšanās, kad katru mēnesi bija jālūdz kāda kapeika lai iedot priekš drēbēm un apaviem utt. tāpēc pieprasīju alimentus ko tagad maksā valsts, jo bērna tēvam...
kā viņš kko var iztērēt, ja neko nenopelna???? Bērns ir mazins; shajaa vecumaa patiik abi vecaki, lai kadi tie nebutu, bet no juridiskas puses- exim darba nav, nekaa nav- pats vainigs! Nav ko zemoties un uzklausiit apvainojumus vai parmetumus. Un draudet vinsh var cik grib, ko gan citu vinja situacija vispar var darit- tikai bravuuriigi muti kulstit! Taa ka Relax! Par šo tēmu var runāt daudz un dikti. Jums pašiem jānonāk pie kopsaucēja. Citi , no malas, nav nekādi padomu devēji. Galvenais,lai necieš bērns. raaMi, Tu no gaisa esi nokritusi par to bezmaksas izglītību? :D Sievietei 40+, bet pilnīgi bērna prātā! :) Raami
Protams, ka bērnam var nākties katru mēnesi pirkt apavus ! It sevišķi vasarā- bērni nonēsā mēneša laikā līdz nepazīšanai, zīmola vai parastos, it sevišķi, ja ir ritenis utml. Mana sāpe ir bērna bikses. Katru nedēļu jaunas jāpērk, jo bd laukumiņa segums ir kā smilšpapīrs, uz kura nokrītot- bērns saplēš bikses.
Un ja ir skolnieks vai bērnu dārznieks, tad rēķini, ka bērnam ar vieniem apaviem vienā semestrī točna nepietiek.. Vieniem ir jābūt sezonāliem (vasaras vai ziemas) vieniem ir jābūt iekštelpu, vieniem ir jābūt gumijzābakiem, vieniem ir jābūt starpsezonas (biezākas botītes utml) un manējam ir dejošanas češkas, un sporta apavi. Manējam uz gadu ir kādi 9-10 pāri apavu. Un tiklīdz kā saplīst/ novelkājas /paliek par mazu, kāds- ir jāpērk vietā cits.
Tas pats ar virsdrēbēm, ir jābūt Ziemas un vasaras jakai, un starpsezonas un lietus jakai un visas pārējās drēbes...
Tikai tas, kurš nepērk saviem bērniem drēbes, tas nezin, ka bērnam mēnesī tie ir savi 40-60 eiro ;)
··· Uzturlīdzekļi: Bērns sācis vairak dzīvot pie... lasīt visu diskusiju (18 atbildes) –»
Alimenti - vai 400-500€ mēnesī diviem bērniem ir pietiekami? (46)
Īss un konkrēts jautājums - vai ar 400-500€ mēnesī var uzturēt divus bērnus un nodrošināt viņiem nepieciešamo, vai nevar?
Īsi un konkrēti-var.
Un lai dies dod katrai sievietei LV saņemt tādus alimentus.
A klau, kā Tu domā, ja to nemaksātu bērna māte, komunālos par mitekli Tavs bērns dzīvotu zem tilta? Vispār caur tiesu šķiroties visu rēķina gan....es gan neesmu pieprasījusi alimentus oficiāli, bet kurš grib ķeskāties, to visu rēķina, tā lūk. Bērni piedzimst ģimenē, divi parūpējas par to, bet kāpēc bērnam jāzaudē ērtības, ja veči šķiras, tāpēc mans uzskats, šķiras tie, kuri spējīgi uzturēt vairākas sievas, ja esi slabo, tad mīlē tikai savu ģimeni un samierinies ar savu sievu, rūpējies par bērniem, nešauj savus riekstus apkārt.Nevar būt vīrietim sekss ar citu un vēl nebūt alimenti.....par visu nākas šai dzīvē maksāt, priecājies, ka sieva Tev nepiedzen uzturnaudu par katru laulībās pavadīto gadu ar Tevi un morālo kaitējumu un nepārrēķina naudā visu laiku, ko ir darījusi bērna labā, nesarēķina aukles darbu, pavāra darbu, šofera darbu utt. Reizēm "apstubina", cik pie šķiršanās māmiņas ir pratušas saskaitīt izdevumus par bērniem, kuri pat var pārsniegt abu bērnu vecāku algu (varbūt mazliet pārspīlēju). Katrā ziņā "tētīts" ir atbildīgs par savu bērnu materiālo nodrošinājumu, bet ne jau 100%. Varat māmiņas škirtās uz mani dusmoties, bet nekad ģimenē nav viena vaina. Nebūs lielīšanās, bet esmu gandarīta, ka savu bērnu spēju uzturēt bez alimentiem, un nemaz ar tūkstošu algu. Jā, autor, jāmaksā arī par elektrību, komunālajiem, transportu, tv u.t.t. Nav liela màka běrnu jztaisīt, viņś ir arī jāuztur un jāaudzina, ko, visticamāk, Tu nedari. Fuj. Vēl viens arguments tam,ka bērniem pēc šķiršanās jāpaliek pie tēva. ··· Uzturlīdzekļi: Alimenti - vai 400-500€ mēnesī... lasīt visu diskusiju (46 atbildes) –»
Alimenti, ja bērns vairākas dienas dzīvo pie otra vecāka (24)
Pēc vecāku šķiršanās bērni dzīvo ar māti. Pa divām dienām mēdz ciemoties pie tēva, mēnesī apmēram kopā 6-8 dienas. Tēvs skaita dienas un rēķina nost no alimentiem summu atbilstoši tam, cik dienas bērni bijuši pie viņa. Vai tā mēdz notikt?...
P.S. Likumīgi gan tas nav. Draugs strādā tiesu izpildītāju kantorī un stāstīja, ka ir bijuši gadījumi, kad tētis saka- bet es taču viņiem pirku to un šito. Viņam tiek paskaidrots, ka pirkt tu vari cik gribi, bet pietiesātie alimenti jāmaksā pilnā apjomā. Skuter, Tev taisnība, jo papildus pirkt tā ir otra vecāka sirdsapziņa, jo māte jau neprasa lai pērk, un ir tāds termins dāvanas un pašsaprotamas lietas, nekad nesapratīšu tos, kuri šķīrušies tur ņemas, bērnam vajag, tad jāpērk, jāaprūpē, jāpabaro, jāsamīļo, jāizklaidē, vienalga pie kura vecāka tas atrodas! Pareizas un taisnīgas atbildes uz šo jautājumu nebūs. Ja nemauc viņam ādu pār acīm, tad viņš ir knauzeris. Ja mauc, tad saņem pēc nopelniem. Man kaut kā neienāk prātā atskaitīt no alimentiem to, ko esu iztērējis bērniem un mēdz būt iespaidīgi tēriņi. Vienkārši mums viss civilizēti. ..pareizi vai nepareizi,tas ir katra paša ziņā,bet briesmīgi ir tas,kad vecākiem,vienalga vai tā māte vai tēvs, ir žēl priekš SAVIEM bērniem,nedod Dievs,kādu kumosu vairāk noēdīs,vai kādu lieku drēbes gabalu dabūs...to es nekad neesmu sapratusi un nesapratīšu. Ja par to esat vienojušies rakstiski, tad ir OK. Ja nē, tad tas ir nelikumīgi ··· Uzturlīdzekļi: Alimenti, ja bērns vairākas... lasīt visu diskusiju (24 atbildes) –»
Gribu maksāt uzturlīdzekļus oficiāli, kā man rīkoties? (10)
Esam rakstiski vienojušies, tikai savstarpēji, bez tiesiska apstiprinājuma. Gribu būt drošs, ka viss ir pareizi. Kur man griezties? Kā rīkoties, lai viss būtu pareizi.
Skaiti no konta uz kontu ar konkrētu atzīmi, nauda par to un to.. vnk rīkojies, skaiti katru mēnesi caur kontu un tikai caur kontu, norādot bērnu uzturlīdzekļi.. Tev nekur nav jāgriežās ..tikai, skaties, lai tie uzturlīdzekļi nav mazāki par valstī noteikto. Tikai un vienīgi ar pārskaitījumu no sava konta un konkrētu norādi - uzturlīdzekļi kam (konkrētam bērnam) un par kādu mēnesi. Un summu ne mazāku par Ministru kabineta noteikto, attiecīgi pēc bērna vecuma. Ja skaitīsi no konta uz kontu, nevis skaidrā naudā personīgi, viss būs OK. Abu kontu vēsturē šīs summas būs pārskatāmas. Ja nav strīda par uzturlīdzekļu maksāšanas faktu, kamdēļ jāsatraucas!?
Nu, bet ja tomēr iekšēji ir nemiers, tad, kā jau augstāk rakstīja - jāskaita uz kontu ar norādi bērna (vārds, uzvārds) uzturam vai uzturlīdzekļi bērna uzturam. Sīkākam formulējumam nav nozīmes!
Ja Jūsu starpā nav notariāli apstiprinātas vienošanās par uzturlīdzekļu samaksu, tad, strīda gadījumā, no Tevis varēs piedzīt tikai no prasības pieteikuma iesniegšanas dienas!
··· Uzturlīdzekļi: Gribu maksāt uzturlīdzekļus... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Kas jadara lai uzliktu atpakaļ uz alimentiem? (9)
pagājušajā gadā uzliku savu bērna tēvu uz alimentiem ,caur tiesu. taču 2017.gada oktobri noņēmu. vai man ir iespeja tagad vinu uzlikt atpakal uz alimemtiem. nesaprotu kas un kur man ir jasuta. vai pagajušā gada izpildraksts ir vel derigs.
Ko nozīmē "noņemt no alimentiem"? uzlika, noņēma... mēbele vai???? Izpildraksts vienmēr ir derīgs, iesniedz ZTI (zvērinātam tiesu izpildītājām, pēc dzīvesvietas adreses, tālāk rīkosies ZTI. un miers mājās. Veesaa mieraa un ar baudu uzcepat veel vienu falshu baareniiti. Jā, jā, sadod viņam kārtigi - nav ko žēlot! Uzliec un nost vairs nejem, lai zin, kur kam ko bāzt vai nebāzt ugf der tikai tad, kad ZTI, paziņo, ka piedziņa nav iespējama. ··· Uzturlīdzekļi: Kas jadara lai uzliktu atpakaļ... lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Ka piedzit alimentus? (13)
ja velos piedzit uzturlidzeklus man jadodas pie jurista.
un gatavojies DNS analīzēm... Nē, es biju domājis, ka es negribu skirties ne no sievietes, ne berniem, bet vinja grib iet prom un piedzīt astronomiskas summas, tas ir normāli? Sieviete var noteikt visu? Formāli nemaz neesam precējušies... Var un no nešķirta piedzīt palasiet civillikumu. Bez iemesla neviena neiet prom ar visiem bērniem. Par apprecēt nebija gribēšanas? Varbūt tur tam visam kājas aug. Šajā variantā, pie kura paliek bērni? Ja bērni pie toxic paliek, tad var no sievas piedzīt. ··· Uzturlīdzekļi: Ka piedzit alimentus? lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Uzturlīdzekļus maksā parādnieka māte (6)
Ja uzturlidzeklus periodiski skaita paradnieka mate-no sava bankas konta ar parakstu no ka un par ko-vai tie skaitas uzturlidzekli no teva? ka ir?
Es drīkstu apmaksāt kaut vai Trampa rēķinus, ja vien man tāda vajadzība rodas. Un jā, rēķins būs apmaksāts.

Tas pats ar uzturlīdzekļiem, kāda jums starpība, kurš maksā, galvenais, ka ir samaksāts. Ceru, ka nekalkulējat to visu vēlreiz piedzīt no tēva.

Dzīvojat mierīgi tālāk un priecājaties, ka jums šie līdzekļi ir, un neplānojiet visādas cūcības.
Būtiski ir maksājumus veikt. Kas maksā nav svarīgi. Šis princips attiecas uz jebkuriem maksājumiem jebkurā sfērā. Galvenais, la beerns paeedis! Jā, skaitās. Parādnieka māte ir ļoti atbildīga. Man vienmēr ir licies, ja bērnu tēvs kaut kādā ziņā nespēj dot savu daļu - naudu, rūpes (visbiežāk atkarību dēļ, retāk - bezatbildības), tad būtu tikai pareizi, ka pārējie radi, ja vien spēj, šo neesošo daļu kompensē vai nu finansiāli vai, vēlams, arī uzņemoties bērna pieskatīšanu, izglītošanu, nodarbināšanu utt. Jo tas taču skaidrs, ka to 1 cilvēks nevar izdarīt. Ir nepareizi tad pārejiem radiem (vispirms jau no no tēva puses) izlikties par beigtiem. Tā ka - cepuri nost tik atbildīgai vīramātei. ··· Uzturlīdzekļi: Uzturlīdzekļus maksā parādnieka... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Alimenti ja bērna tēvs ir miris? (8)
Vai valsts turpinās maksāt bernam alimentus ja berna tevs ir miris?
Alimenti ir tikai tad, ja tēvs ir dzīvs. Ja miris, bērns saņem apgādnieka zaudējuma pabalstu. Bet visas šīs lietas jākārto caur sociem. Apgādnieka zaudējuma gadījumā valsts kaut ko maksā, bet detalizētāk laikam jāmeklē pašiem pie māts Gugles. un cik zinu, tad pabalsta apmēri atkarīgi no tēva izpeļņas. Protams ka jāgriežas soc. dienestā. ........ja viens no vecākiem ir miris,tad bērnam līdz 18 gadiem, vai kamēr mācās piešķir bāreņa pabalstu, tur jāuzrāda miršanas apliecība. http://www.lvportals.lv/visi/skaidrojumi/233326-ka-un-kam-pieskir-apgadnieka-zaudejuma-pensiju/

Ir diezgan ko lasīt, bet tur vajadzētu būt visām atbildēm.
··· Uzturlīdzekļi: Alimenti ja bērna tēvs ir miris? lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu