Uzkrājumi

Uzkrājumi - jautājumi un diskusijas

Vai mēdz atlikt naudu - gaišai nākotnei? (16)
Vai teiksim drošības spilvenam! Kaut cik taču var atlikt,jā n ukas gadās nākotnē!
Naudas rezerve uzlabo veselību , nu nervu sistēmu jau nu noteikti.... Kā savādāk? Rezerves fondam vienmēr jābūt. Drošības spilvenam obligāti ir jābūt vismaz 6 mēnešalgu lielumā.
Vecumdienām jau nu drošāk nekustamajā īpašumā vai citās vērtībās ieguldīt.

Par izglītību un veselību - nu smiekli nāk, ja kāds uzskata, ka tās ir tās mūžīgās vērtības. Ar visu izglītību vari nebūs pieprasīts, vecuma trulums iestāsies un netiksi līdzi jaunajiem, un veselība var sačakarēties jebkurā brīdī, dzer tu vitamīnus vai nedzer. Par sevi vienkārši ir jārūpējas, jo ārstēšanās mūsdienās ir dārga, bet darbaslodzes lielas.
rezerve ir,tai ir jaabuut , bet.....reaali, nedomaaju, ka tik ilgi dziivosim. Kaa mani vecvecaaki , piemeram. Muusdienas viss var buut "game over" paaris nedellaas....diemzzeel :( Taapeec baigi iespringt uz to "kaa buus pensijaa" nenaak ne praataa.Pietiekossi esmu redzeejis, kaa ir, kad....nu gandriiz, gandriiz sagaidiija to.Jaadziivo ir ssodien. Uznāks kārtējā naudas maiņa un rezervju vietā paliks maaaaziņa rezervīte. ··· Uzkrājumi: Vai mēdz atlikt naudu - ... lasīt visu diskusiju (16 atbildes) –»
Kā sakrāt naudu? (44)
Kā sakrāt naudu,ja nemāku krāt?Kur varētu naudu pakrāt tā,ka ārā ātrāk nedabū?Jo tajos krājkontos jau piesaka un pēc nedēļas varu izņemt.Man vajag tā,lai izņemt varu piemēram tik pēc pusgada,jo savādāk viss ...
Audzini raksturu. Neņem to naudu. Un viss. Ak jā, vari mēģināt mazāk ēst.... :))) Nezinu, ko var iekrat no 150-300eu naudas, pluss ja vēl ir arī bērns! Mans ietekums - aizņemies no pazīstamiem vai radiem, vienojies, ka līdz tam un tam laikam atdosi - tu neticēsi, cik viegli atdodas samērā lielas summas! Sakrāt tik daudz nevar! Par naudas krāšanu - jābūt baigam knīpīzerim, ne ņurņikam!:) Labākais veids - veidot sarakstu ar tēriņiem, analizēt un atmest mazsvarīgos. Nu nevajag krāt - vajag vienkārši pelnīt vairāk kā var notērēt ;)
Vai kādu vīru apņemt, kam ir stingrāka finansu paškontrole, mugurkauls UN ļoti labi ieņēmumi...

Varianti ir....

Bet ja nopietni - impulsveida pirkumu paškontrole jāievieš. Pašam varbūt to grūti tā realizēt, bet tad vajag pamudināt sevi....Paanalizēt, cik daudz naudas notriekts sūdos (nevajadzīgos sūdos), saprast, ko par to naudiņu varētu izdarīt sakarīgu - nomotivēt sevi. Un tad katru reizi, kad uznāk vēlme kaut ko nopirkt, uzsākt dialogu ar sevi - A man to vajag? Cik ļoti man to vajag - un zin, diezgan ātri pienāks tā sjūta - a nafig nevajag, paņemam pienu, kefīru, biezpienu - lai tie pelmeņi ar salčuku paliek plauktos (nu neznu - vai arī 101. kurpju pāris - kas nu kuram).

Šopaholisms arī ir reāla atkarība....ja kas, varbūt jāizvērtē tās esamība (es nesaku, ka tāda ir).
Sāc maksāt ar skaidru naudu. Redzēsi, kā nauda aiziet. Atver bankā otru kontu. Tam kontam neņem ne karti, ne ibanku. Katru mēnesi pārskaiti uz to kontu minimālo summu, kādu vēlies neiztērēt. Tie, kas nemāk krāt, neceļo. Ja nu tomēr ļoti gribas, tad jāņem kredīts vai jāturpina žēloties. Ja nu kāds "palīdz"?! ··· Uzkrājumi: Kā sakrāt naudu? lasīt visu diskusiju (44 atbildes) –»
Kads uztic savu naudu, lai parvalda citi? (9)
Tagad termiņdepozītu laiks cik saprotu ir norietējis. Nopelnīt vairāk tur neko nevar. Tikai 0,2% :((( Bet tagad skatos banku mājas lapās piedāvā pakalpojumus, ka naudu pārvalda brokeris un tamlīdzīgi speciālisti. Kāda Jums ...
3. pensiju līmenī :)))
gan jau, ka vairākās bankās ar reizē javārās!:D
Nuu, ja tev ir paari par 100k banku depoziitos, tad sen jau tev vajaga buut personiigajam finanshu konsultantam, to, shkjiet, visas bankas piedaavaa par tiiru velti. Tas taapat paarzin tavu finansiaalo staavokli savas bankas, vismaz, ietvaros. Kaads tur kauns runaat? Naudai ir jaastraadaa, nefig tureet bankaa 100tk ?
Domaaju ka autorei kontaa labi ja paaris shtukas zaarka naudas, jo cileeki kam ir 100tk, gam ir sho naudu maaceejushi nopelniit, gan zin ko ar to dariit taalaak.
Protams noteikti ir kaadi penshi, kam ir paveicies treknajos gados notirgot mantotu vai ne visai likumiigi atguutu iipashumu (nekustamo vai zemi) un mazbeerni veel nav tikushi tai naudai klaat.
Tikai ko cepties par procentiem, kapaa taapat liidzi nepanjemis, ja veel aizvien to glabaa bankaa, nevis darbina lai no taas buutu jeega.
Bankām uzticēties..............Kāds naivums!! ··· Uzkrājumi: Kads uztic savu naudu, lai ... lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Ieguldījums vecumdienās (34)
Interesējos par iespēju sākt lēnām atlikt papildu naudiņu vecumdienām. Lasu, ka 3.pensiju līmenis jaunam cilvēkam nav izdevīgs, jo ieguldīt ir vērts tikai par 45 gadiem vecākiem ieguldītājiem, jo tikai viņi līdz 55 gadu ...
1) "vecumdienas" kļūst par relatīvu jēdzienu, jo tad, kad vēlēsies pensionēties, vecuma slieksnis varbūt būs jau 75+ gadi. Tas praktiski nozīmē laimīgi nostrādātu mūžu;

2) Dzīvojam inflācijas ekonomikā, kas nozīmē, ka likt zeķē nav nekādas jēgas. Ja ECB ilgtermiņa mērķa inflācija ir 2% gadā, tad vari parēķināt, cik maksās, piemēram, maizes klaips tad, kad iesi pensijā. 0,70 * 1,02^40=1.55 EUR jeb par 121% dārgāk kā šobrīd;

3) Klasisks variants būtu - kamēr esi jauns, pērc lielāku īpašumu, kur audzināt ģimeni utt. Kad bērni izauguši un izskoloti, tad to pārdod un nopērk kaut ko pieticīgāku, bet starpību izmanto ikdienas vajadzībām. Principā kapitalizē iepriekš veiktos ieguldījumus. Latvijas kontekstā ir problēma - pie pašreizējām demogrāfijas tendencēm ir grūti sazīmēt, kā īpašumu cenas varētu augt tik ilgā periodā. Teorētiski tā varētu būt, bet praktiski...liels jautājums;

4) Akciju tirgi? Tie ir pietiekami svārstīgi, lai gadītos tā, ka pie iešanas pensijā kontā ir trekns "-". Protams, to var atgūt, pagaidot 0 - n gadu, taču tajā periodā laikam ir cita vērtība;

5) Izglītība ir labs ieguldījums, īpaši piedomājot pie tā, ko varētu izmantot vecumā 50+, kad jaunu darbu atrast ir ļoti grūti;

6) Viennozīmīgi, perspektīvākais ieguldījums ir saprātīgi audzināti bērni. Un jo ātrāk radīti, jo labāk.
Mans ieguldījums mani bērni... Līdz tavai penzijai jau te vēl vismaz 5 reizes būs varas nomainījušās vai atomkarš noticis - tā ka tērē naudiņu labāk tagad un tūlīt, nevis mēģini kko kŗat miglainajai nākotnei! :D Pagaidām investē sevī . Mācies , bet ne papīra pēc. Un pēc tam to ko apguvi izmēģini dzīvē . Kamēr ģimenes nav .
Ja Digita stilā , tad sakrāj mājiņai tā labi augstu virs ūdens līmeņa ar gleznainu apkārtni un kādu zemes pleķīti . ( saka , celsies ūdens līmenis :)
..... es pat vēl par penziju nedomāju ,kur nu vēl tev :)))
visi likumi būs mainījušies un nepienāksies nevienam nekas un iekrātais skaitīsies neesoš :)
bet par bērniem Polusam tiesa!!!! Preci šo nost un būs ok! :)
··· Uzkrājumi: Ieguldījums vecumdienās lasīt visu diskusiju (34 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu