Pensiju 3 līmenis

Pensiju 3 līmenis - jautājumi un diskusijas

Kurā valstī var krāt pensiju? (14)
Uz kuru valsti var pārnest 3. līmeņa pensijas uzkrājumu?
3 līmenis tas tak ir privātais fonds. Vislabāk krāj 3 litru burkā. Kaut gan arī tur nav droši. "Kādreiz bērni uzturēja savus vecākus vecumdienās."
Kāpēc kādreiz - normāli bērni to dara arī mūsdienās.
AivarsN, daudzi izvēlas un daudziem vienkārši nav izvēles, bērni nav un nevar būt kaut izstiepies. Un daudzi ražo bērnus pat nezinot kā pabarot. Tādēļ šādas atsauces uz bērniem rada liekas un nevajadzīgas diskusijas. Jo īpaši pie jautājuma, kur krāt naudu. Jā, neko nežēloju saviem vecākiem, lai izbauda mūža nogalē visu to labāko. Kad mēs iesim penzijā, berniem būs 50 gadi. Tādus kā zināms Latvijas darba devēji nepatur. Tā ka pārāk neceriet uz bērniem, viņiem bez mums būs problēmas. ··· Pensiju 3 līmenis: Kurā valstī var krāt pensiju? lasīt visu diskusiju (14 atbildes) –»
Pensiju pārvaldnieks (9)
Varbūt kāds finansu speciālists (arī ar gaišreģa spējām), ieteiks kur labāk un drošāk ir noguldīt 2. un 3. plāna pensijas. Uz doto momentu pensijas kapitāla līdzekļi automātiski aizgāja uz kaut kādu bankrotējošo banku apvienoto banku...
Kā būs, tā būs, Garoznieks, mes nekā nevaram šo situāciju ietekmēt, kas, kā, un kur groza musu naudiņu, mums nav dots zināt, to tikai Dievs var zināt. Ej latvia.lv un maini pēc patikas. Bankas vairs nekrāmējas ar 2.līmeni (valsts fondēto) pensiju personām. Skat VSAA par pensijām. 3 līmeni var mainīt. Tur problēmu nav. Nāc labāk pie manis uz ERGO. Tiesa gan to kas ir uzkrāts uz aprošināšanu nevar pārcelt. Iesaku laikam Luminor konservatīvo plānu. Manuprāt, 3. pensijas līmeni nemaz tik vienkārši vairs nevar nomainīt, sevišķi, ja ir doma atgūt IIN, bet varbūt es kaut ko jaucu - nav šādas domas bijušas :)
Savukārt 2.pensijas līmeni, šķiet, var mainīt nepārtraukti. Aizej/uzraksti uz sev simpatizējošo banku, ka otro līmeni gribi pie viņiem un viņi paši visu izdarīs (vismaz pāris gadus atpakaļ man kā reiz tā bija :)).

Btw, kāpēc nepatīk Luminor? Banka kā banka. Citur, manuprāt, būs tikai savādāk - ne obligāti labāk :)
Zini, kad es pirms gada šito jautājumu pajautāju, atrodās te tādi kuri, laikam caur zobiem, no sevi izspieža : kāda tev daļa kurā fondā mans pensijas kapitāls ieguldīts ?! ··· Pensiju 3 līmenis: Pensiju pārvaldnieks lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Labākie fondi un investīcijas, kur sakrāt pensijai? (25)
Es jau saprotu, ka visi cer uz bērniem, bet ne jau visiem ir un ne visi varēs cerēt uz tiem. Tagad atkal izskan idejas, ka pensijas nebūs vispār. 3.līmenis, cik saprotu - cik iemaksāsi, tik dabūsi. Bet tad jau vajag vismaz 50% algas...
Reiz pienāks brīdis , kad tāds ergo paziņos , ´´sorry, mēs bankrotējām , tieciet paši galā ar savām problēmām , tas uz mums vairs neattiecas´´ (nu gluži kā te dažas slavenas bankas un maksātnespējā novestas firmas) ... ;)

Skaidrs ,ka visdrošākais veids ir zeķe kā jau pasaku grāmatās rakstīts , tikai tā jātur burkā ,lai peles nesagrauž ! ;D

Tiem ,kam līdz tai pensijai gadi 10 , tie tad var par to sapņot ; bet es nesapņoju nodzīvot līdz 80 gadiem ,lai saņemtu kaut kādu pensiju , un arī tad gan jau paziņos , piedod vecīt , bet pensijas kā tādas tiek likvidētas un tu saņemsi labākajā gadījumā trūcīgā putraimu paku un staigā !

Kuriem politiķiem tad te interesē pensionāru labklājība ?! Galvenais ,ka pašiem pilnas kabatas , pārējie tikai maisās pa kājām ,lai tak slīkst ...
Arī ja banka fonds nepazūd,
tad 3. līmenis tāds pats fufelis kā uzkrājošā apdrošināšana - vienīgais plus nodokļis nākošajā gadā atgriezts tiek, bet citādi sēdi un kod pirkstos kā apkalpojošā banka savus procentus paņem, bet nopelnīt nemāk :)
Saskaitos kopā =nodoklī apmaksāto - inflāciju 5+ gados +- fondu/procentu ienesīgumu => paveiksies ja būt kaut knapi pozitīvs cipars.
Nu ļoti veiksmīgi izlobēta shēma (arī 2. pensiju līmenis) - garantēta peļņa naudas apsaimniekotājs, bet īpašniekam nav svarīgi - kā sanāks vai mēģiniet pie citiem (tādiem pašiem).
Nu nedari to! Ir 100-tiem labāku veidu kā to naudiņu investēt. Bet drošāk jau pirmspensijas vecuma cilvēkam ir doties uz Angliju, tur 10 gadus atstrādāsi fabrikā un pieklājīgu pensiju būsi nopelnījis. Tad saņem uz Anglijas bankas karti pensiju un brauc atpakaļ uz LV dzīvot un baudīt vecumdienas vai arī paliec tur, jo tur pensionārus neliek ārā no dzīvokļiem un ja kādam pensija sanāk mazāka par 800£, tad valsts vēl trūkstošo piemaksā. Nu bedrē mēs dzīvojam un nebūs te nekas labāks vēl 10 gadus noteikti! Visi jaunieši aizbrauc, dzimstība samazinās - kurš tad te nodrošinās to paaudžu solidaritāti, ja bērnu ta nav! Sāpīgs un MIGLĀ tīts jautājums...:( peedejaa LV paudze ir tik daudz apccakareeta, ka negaidi, ka veel kaadam ticeet vareetu. Un taa arii ir, jo tik tiessaam JEBKURA FIRMA, DA KAUT 100X APDROSSINAATAA, maacees pazust, kad ienaaks praataa. Taa notiek visur pasaulee :( Un TU, mazais cilveeks vari but paarliecinaats, ka tressdallu muuzza darba samaksas buusi atdevis, lai kautkaadi pidari Malviinu salaas sev "septiito jahtu/pili "iipasuumaa ieguutu..
Un , ja nesanaaks ssitaa sseema, uztaisiis karinnu, vai veel ko.
··· Pensiju 3 līmenis: Labākie fondi un investīcijas,... lasīt visu diskusiju (25 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu