Pensija ārzemēs

Pensija ārzemēs - jautājumi un diskusijas

Kurā valstī var krāt pensiju? (14)
Uz kuru valsti var pārnest 3. līmeņa pensijas uzkrājumu?
3 līmenis tas tak ir privātais fonds. Vislabāk krāj 3 litru burkā. Kaut gan arī tur nav droši. "Kādreiz bērni uzturēja savus vecākus vecumdienās."
Kāpēc kādreiz - normāli bērni to dara arī mūsdienās.
AivarsN, daudzi izvēlas un daudziem vienkārši nav izvēles, bērni nav un nevar būt kaut izstiepies. Un daudzi ražo bērnus pat nezinot kā pabarot. Tādēļ šādas atsauces uz bērniem rada liekas un nevajadzīgas diskusijas. Jo īpaši pie jautājuma, kur krāt naudu. Jā, neko nežēloju saviem vecākiem, lai izbauda mūža nogalē visu to labāko. Kad mēs iesim penzijā, berniem būs 50 gadi. Tādus kā zināms Latvijas darba devēji nepatur. Tā ka pārāk neceriet uz bērniem, viņiem bez mums būs problēmas. ··· Pensija ārzemēs: Kurā valstī var krāt pensiju? lasīt visu diskusiju (14 atbildes) –»
Pensija Vācija (16)
5 gadi Vacija janostrada bez partraukuma vai var but partraukums,? Esmu nostradajusi 4, 5 gadi oficiali un rente, apdroshinashana ir maksats. Dotaja bridi nestradaju. Vai ir verts talak stradat vacija pusgadu, lai kopuma butu 5 gadi?
ko Jūs muldat, lai Tev maksātu attiecīgajā valstī noteikto minimālo pensiju, ir jānostrādā tie paši 40- 50 gadi.. kas jūs iedomājaties ka nostrādāsiet 5us gadus un saņemsiet vācieša vai īra cienīgu pensiju? sasapņojušies... :D par visām strādāšanām ārpus LV tās bū tikai piemaksas pie pensijas, un attiecīgi procentuālas darba stāžam un izpeļņai.. jā, es nestrīdos, pensijas piemaksa pēc 5 gadiem Vācijā gan jau ka būs lielāka par LV pensiju, bet tāpat tā būs tikai piemaksa.. nesapņo par 2000 euro pensiju pēc nostrādātiem 5iem gadiem.. :) vaacu valodas prateejs,to var noskaidrot vinu dienestu maajas lapaas. Salve pareizi saka. No pieredzes Austrijā papildināšu: ja gribētu palikt uz dzīvi Austrijā, tad pensija jāpieprasa (dokumenti jākārto) tur. Austrija pati pieprasītu ziņas no Latvijas. Ņem vērā- tādā situācija izbraukt no Austrijas var tikai 3 mēnešus gadā.Tā kā man LV darba stāžs liels, Austrijā palikt dzīvot negribu, tad visas lietas kārtoju LV - saņemu LV pensiju un PIEMAKSU no Austrijas par kopēji (tieši strādātajiem mēnešiem, jābūt vismaz 12, piemēram 2 kalendāro gadu laikā ir nostrādāti 12, tad ir ok, rēķinās par 12, lieki teikt, ja maksāti nodokļi) nostrādāto periodu. Dzirdēts, ka līdzīgi ir arī Anglijā. Un - pareizi jau arī ir palasīt europa.eu Cik kurā ES valstī nostrādāsi, tik proporcionāli aprēķinās katra valst savu artavu pensiju. Vienīgi, ja būsi Vācijas patstāvīgais iedzīvotājs, tad saņemot pensiju zemāku par 742 eiro vai tā saukto nabadzības slieksni, varēsi pretendēt uz valsts sociālo palīdzību(Grundsicherung) īsumā. Pensiju var pieprasīt tajā Eiropas Savienības valstī, kurā pirmajā iestājas pensijas vecums. Ja, piemēram, Latvijā tagad 63, bet Vācijā - 65, tad Latvija sāks pirmā maksāt par to periodu, kurā stāžs un maksājumi Latvijā. Kad iestāsies vecums citā valstī, tā sāks maksāt pēc saviem noteikumiem par savu periodu. Pensija ES tagad jāpieprasa tikai vienu reizi kādā no dalībvalstīm un jānorāda, kurā citā valstī strādāji - tas nepieciešams kopējā stāža (tiesību uz pensiju) noteikšanai, kā arī info nodošanai citai valstij. Skati info arī vsaa.lv. ··· Pensija ārzemēs: Pensija Vācija lasīt visu diskusiju (16 atbildes) –»
Pensija par darba laiku Vācijā (9)
4,5 gadi Vacija stradaju. vai bus piemaksa pie Latvijas pensijas?
Vācijā kā minimums ir jānostrādā 5 gadi oficiālā darbā, lai varētu saņemt Vācijas pensiju. Un tā nebūs piemaksa pie Latvijas pensijas, bet pensija, kas nopelnīta Vācijā un noteiktajā kārtībā arī jāpieprasa Vācijā. Vismaz Anglijā par šiem nostrādātiem gadiem ir pensija nopelnīts,tad kādēļ,lai Vācija nemaksātu! Nu Anglijā jānostrādā 10 gadi un pensija būs laba priekš Latvijas. vispirms liidz tai pensijaai ir jaanodziivo. Jo ssodien, diemzzeel, cilveeki apmirst, kaa musssas, kad ir tie gadi pienaakussi. No stresa, no paarslodzeem darbaa, no sstruntiigas paartikas , slimiibaam utt.
Un, kaa jau bannkkieri saka, nu nebuus, nu nebuus nekaadas pensijas, ar to jaareekkinaas.Ja nu pats sakraasi. Jo, uzssodienu daudz vairaak cilveku nomirst, kaa piedzimst. Ssodienas straadaajossie apmaksaa pensijas ssodeinas pensionaariem, bet ja dzimst arvien mazaak, kurss tad apmakssaa..muusu pensijas? Neviens....
Un tas , ka aarvalstiis, darba deveeji ir laimiigi, ka tu ssance leetak, bez nodokliem, ari ir fakts. Vinniem ta po*ui tas, kas notiksies ar tevi, kad buusi vecs.
Pa lielam arii valdiibaam ir vienalga.Jo, tie kas ir taja valdiibaa, ir stabili iekaartojussies, un sakraas /sazags "zekkee "sev priekss vecumdienaam. Vinni passi apzinaas to situaaciju ar pensijaam , tikai melo, lai nebiedeetu cilvekus.
Stipri šaubos, ka vācieši ko ārzemniekiem maksās. Cik zinu, tur nav ne nepieciešamais stāžs vajadzīgs, nekādi minimumi nav paredzēti. Pat minimālo algu pirms pāris gadiem ieviesa. Letiņi tagad tur darbojas ar falšām LV pašnodarbināto izziņām. Tipa mēs te komandējumā. Vācieši rokas berzē, par tiem lohiem nav ne cents nodokļos jāmaksā. Dienvidslāvi, poļi, čehi un citi gudrākie tikai oficiāli, pēc gadiem 20-30 vismaz 300 eiro pensiju nopelna. Mūsējiem gan tur nekā, gan te nekā. ··· Pensija ārzemēs: Pensija par darba laiku Vācijā lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu