Nodoklis no nekustamā īpašuma pārdošanas

Nodoklis no nekustamā īpašuma pārdošanas - jautājumi un diskusijas

Nodoklis no kapitāla pieauguma, ir kādi attaisnotie izdevumi ? (6)
Ja gribi pārdot dzīvokli (drusku dargāk nekā nopircis), vai maksājot IIN no kapitāla pieauguma var atskaitīt kā attaisnotie izdevūmi samaksātas summas saistītas ar dzīvokļa koroborēšanu Zemes grāmatā ?
Nav Palabošu. IIN nav jāmaksā, ja īpašumā ir vairāk nekā 60 mēnešus un vismaz 12 mēnešus šajā periodā līdz pārdošanas dienai* ir deklarētā dzīvesvieta. Ja ir vēl kāds īpašums, kaut vai 5 m2 zemes, usjo, jau jāmaksā. Tad tikai ārsta čekus nomīnusos no pirkšanas un tagad pārdošanas cenu starpības nodokļa.
https://www.vid.gov.lv/lv/ienakuma-nodoklis-no-kapitala-pieauguma
Drusku dārgāk, tad drusku nodoklis. Cik es esmu sniedzis attaisnojošos dokumentus, tad gan notāra izmaksas, gan valsts nodeva ierakstīšanai ZGR, vienmēr ir pieņemti kā attaisnojošie izdevumi. Kāds sakars ārsta čekiem ar dzīvokļa vērtības pieaugumu? Vēl var oficiālus remonta izdevumus par dzīvokli pievienot. Tagad gan likums pamainījies, ja tas ir vienīgais īpašums 12 mēnešus un esi tur deklārējies, tad NIN nav jāmaksāpie noteikuma, ja iegādājies līdzvērtīgu nekustamo īpašumu gada laikā. Ja tas ir tavs vienīgais īpašums pēdējo 5 gadu laikā, kurā cik tur pēdējos mēnešus biji deklarēts, tad mīnuso pirkšanas-pārdošanas starpību.Un vēl kā attaisnotais izdevums būs čeki par ārstu apmeklējumiem. Pārējie , ZG un citi, diez vai tiks pieņemti. ··· Nodoklis no nekustamā īpašuma pārdošanas: Nodoklis no kapitāla ... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Ienākuma nodoklis no nekustamā īpašuma pārdošanas (17)
Palīdziet/ tie kuri tiešām orientējas/ izšķirt strīdu. Atgūts 1999. gadā senču īpašums. Nav vienīgai, jo pieder arī NĪ citur, nav bijis tur nekad deklarējies, jo reāli ēku tur nav. Tagad grib pārdot. Gribētu oficiāli ...
Vis vienkāršākais un vis drošākais taču ir uzrakstīt vēstuli uz VID konsultantiem. Tad Jums būs rakstiska atbilde un pierādījums, ja kas lai pierādītu VID, ka esiet visu pareizi sapratuši un samaksājuši vai nē. ja atgūtas īpašuma tiesības uz to NI, tad jāmaksā 15% no starpības starp kadastrālajām vērtībām. Vajag lasīt visu, ne tikai pirmo teikumu, tipa no pirkuma summas. Ir ļoti daudz izņēmumu.
Bet tomēr, labāk ar pircēju vienoties, ka uzrādīs pirkuma līgumā tikai bik virs kadastrālās vērtības, pārējo pirms parakstīšanas aploksnē , un miers. Tāpat no tiem nodokļiem mēs neko atpakaļ nedabūjam, barojam tik liekēžu armiju ierēdņu izskatā.
16:38
Pirms iet uz VID, vajag būt informētam, citādi tiešām samaksās no pirkuma summas. VID nav tā iestāde, kura iekasēs mazāko ciparu.
Pareizi dara, ka vispirms domā, tikai tad dara.
Ir jāmaksā, kaut īpašums atrodas īpašumā kopš 1999. gada.
Šeit tiek piemērota norma, ka nav bijis deklarējies šajā īpašumā un tas nav vienīgais.
Patreiz VID ļoti aktīvi kontrolē šo jomu.
http://likumi.lv/doc.php?id=56880
9.pants 1.daļa 33.punkts
Un 11.9 pants. 1.daļa
Kapitāla pieaugumu nosaka, no kapitāla aktīva atsavināšanas cenas atņemot iegādes vērtību un kapitāla aktīvā veikto ieguldījumu vērtību kapitāla aktīva turēšanas laikā.
un 7.daļa
7. Ja nekustamais īpašums iegūts, atjaunojot īpašuma tiesības, tad par iegūšanas (iegādes) vērtību uzskata minētā nekustamā īpašuma kadastrālo vērtību (aktuālo).
··· Nodoklis no nekustamā īpašuma pārdošanas: Ienākuma nodoklis no ... lasīt visu diskusiju (17 atbildes) –»
Ja pārdodu īpašumu kurš iegūts mantojumā 1997gadā ir jāmaksā nodoklis? (11)
Ja īpašumā no tēva esmu mantojusi māju 1997gadā..un tagad ja vēlos to pārdot ,vai man būs jāmaksā kkāds nodoklis..un nēesmu nekad tur bijusi deklarēta..Paldies...
Lētāk par kadastra vērtību pārdot nevar! No kadastriālās vērtības arī jāmaksā nodoklis!
Dārgāk pārdot vari, bet tad starpību labāk aploksnē!
Rakstiski uzdodi savu jautājumu VIDam Būs jāmaksā nodoklis,izņēmums ir ja gada laikā nopērc citu līdzvērtīgu īpašumu,tad nodoklis nebūs jāmaksā... Pietiekami sena vēsture,lai būtu vērts precizēt VIDā-klausi Jurijam. Nodokļi un nodevas ir jāmaksā - notāram kancelejas nodeva un amata atlīdzība, valsts nodeva reģistrējot ZG (to parasti maksā pircējs) un vēl nodoklis VID no pārdošanas ienākumiem.
Mantošanas gadam un deklarēšanai te nav nekādas nozīmes.
Kas tas vispār par jautājumu ? Nazis>- taisnība.
··· Nodoklis no nekustamā īpašuma pārdošanas: Ja pārdodu īpašumu kurš ... lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Nodoklis pret valsti pārdodot īpašumu (7)
Ja kāds jurists varētu sīkāk paskaidrot to sistēmu ar nodokļa samaksu
Ja īpašums pieder vairāk kā piecus gadus un vismaz gadu esi tajā deklarēts, KPN nav jāmaksā. Pazvani uz VID konsultatīvo tālruni. Izskaidros sīki un smalki.

Kapitāla pieauguma nodoklis - Pa lielam tas ir atkarīgs no tā, kā ieguvi, kad un vai pārdevējs ir deklarējies tajā īpašumā.
Zemesgrāmatas reģistrācijas nodoklis līdz 2%.
Negribu neko stāstīt. Kas par velti nāk, tam vertība nulle. Un nepateicība pasaules alga. Atkarībā, ko vēlies pārdot. Dzīvoklī jābūt deklarētam vismaz 12 mēnešus pēc kārtas, tieši pēdējo 5 gadu laikā, pirms tiek noslēgts pārdošanas līgums. Par rokasnaudu jāmaksā kapitāla pieaugums 20% no saņemtās rokanaudas summas, bet ja pie pārdošanas īpašums neapliekas ar nodokli, tad par rokasnaudu samaksāto japrasa atpakaļ. Mežā piedeklarēties nav iespējams. Jāzin, kas par īpašumu un kā tiki pie viņa - mantots vai pirkts. Esat taču dzirdējuši anekdoti. Sarkanie karo ar baltajiem. Darbība risinās mežā. Vienu dienu virsroku ņem vieni, otru dienu otrie. Trešā dienā atnāk mežsargs un izdzen visus naher baher. Ko ar to gribu teikt? Šo čatu moderators smuki nofrizēja. Tostarp arī manu komentu. Katram kaut kā jāizdzīvo 3. kara apstākļos, neizsaucot uz savu biznesu uguni, tāpēc, poņimaju i proščaju. Bet es gribu parunāt no cita rakursa. Vot tagad te žēlabaini saucieni, kur skriet, kam maksāt par SAVU īpašumu.(Nav konkrēti domāts uz čata ierosināju). Man jautājums-- kāda mārrutka pēc vispār nesāt un uzdāvinājāt šo vai citu īpašumu korporācijai? Kāda prāta aptumsuma brīdī? Ieķīlat sagribējāt? Zīda tapetes, ranilas jumtus uz psrs ķiegeļiem? Bankas seifā uz 25 gadiem iesprostot savu dvēseli. Kas bija par motivāciju? Bailes? Paklausība sistēmai? Kas no tā izmainās, registrēts vai nē? Kā mēs komunismā bez zg pārdevām, un haosa nebija??? ··· Nodoklis no nekustamā īpašuma pārdošanas: Nodoklis pret valsti pārdodot ... lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Nodokļi pērkot un pārdodot dzīvokli? (5)
Labdien, pērku dzīvokli ar izpirkšanas tiesībām, sastādījām līgumu un parakstījām, dzīvoklis iegādāts 2008. gadā par 50.000 tūkstošiem ar hipotēku, hipotekārais kredīts vēl spēkā 7gadus, reāli es maksāju uz ...
Tā, kā Tu dari, muļķīģi. Nopirkt vari dzīvokli ar visu atlikušo kredītu, pārņemt no bankas uzreiz, ja vien dod banka kredītu Tev. Citādi maksāsi piem. 6 gadus, ja nu pārdevējam ķieģels uzkrīt uz galvas, rezultātā ne Tev nauda, ne dzīvoklis, neko pierādīsi.Un nodokli maksā pārdevējs, Tevi tas neskar! ... pērku dzīvokli ar izpirkšanas tiesībām ...
Kas tas par dīvainu pasākumu ? Vai nu tu viņu pērc, vai nepērc - kādas vēl izpirkšanas tiesības ?
Nodoklis būs jāmaksā 100 punkti. Manā gadījumā, kad viss liecināja, arī notārs teica, ka nebūs, beigās izrādījās, ka tomēr bija. Pēc gada pienāca no VID aicinājums samaksāt parādu, pie tam ar lieliem soda procentiem.
Notāra konsultācija nav dārga, labāk aizejiet un pakonsultējaties, ņemt līdzi visus papīrus.
Pirms ko paraksti konsultējies ar neatkarīgu juristu, izklausās pārāk labi, lai nebūtu "apjājiens" Sanāk, ka pārdevējs nodarbojas ar labdarību, pat dziļos laukos ilgi jāmeklē īpašums, ko pārdod zem kadastra vērtības. Kur nu vēl Rīgā vai lielajās pilsētās. IIN maksā no pieauguma un tāds šajā gadījumā pārdevējam nav...
Par pašu darījumu, maksāt viņa kredītu, tur ir riski..
··· Nodoklis no nekustamā īpašuma pārdošanas: Nodokļi pērkot un pārdodot ... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Kā pārdot cita cilvēka dzīvokli un saņemt naudu ar vismazākiem nodokļiem? (10)
Dāvinājums? Pārdošanas līgums? Ģenerālpilnvara? Un ja ar ģenerālpilnvaru pārdod, tad naudu tā vienkārši var pārskaitīt sev? Vai tomēr jāsaņem kā mantojums vai dāvinājums? Cilvēks NAV radinieks!
Pareizi te atzīmēja- vispirms jānomušī īpašnieks un jānovilto paraksts. Gribas kautrīgi pajautāt, a ko pats īpašnieks nepārdod? Jau tavo, polietilēna maisā iesaiņots, jeb pagaidām vēl dzīvs?
Protams ka pilnvaru noteikti vajag, ne obligāti ģenerāl, labāk speciāli šī dzīvokļa pārdošanai un tur gan jau ka var ierakstīt konta numuru, uz kuru pārskaitīt naudu. Bet nodoklis būs milzīgs.
Jeb to dzīvokli īpašnieks grib atdāvināt tev, bet lai visas darbības veic tu? Te vajag skaidrot situāciju konkrētāk.
nedrīkst aizmirst, ka pašvaldībai vienmēr ir pirmpirkuma tiesības /Ellochka/

Nē, pašvaldībai VIENMĒR NAV pirmpirkuma tiesības, vēl jo vairāk NAV, ja tiek pārdots dzīvokļa īpašums.
Vistuvāk ar skaidrojumu par situāciju ir Lele.
Nu oficiāli tu vari saņemt tikai procentu par starpniecības pakalpojumu kā mākleris, ja noslēdzat tādu līgumu. Bet ja cilvēks ir dzīvs un grib pārdot savu īpašumu un naudu atdot tev, tad tam cilvēkam nodokļi nav jāmaksā, ja īpašums ir vienīgais un bijis viņa īpašumā 5 gadus un vismaz pusgadu tur bijusi deklarēta viņa dzīvesvieta. Tad iegūto naudu var atdot tev skaidrā naudā un tālāk tā jau ir tava problēma kā un vai vispār viņu legalizēt.
Taču ja gribi kļūt par īpašnieku tam cita cilvēka īpašumam un mērķis ir mazāk valstij maksāt, tad pirkuma pārdevuma līgums ar samazinātu cenu, jo dāvinājumu var apstrīdēt un tas nedod tādas priekšrocības kā pirkums. Kas attiecas uz mantošanu, tad tāda iespējama tikai ja esi pirmās pakāpes radinieks un tas cilvēks nomirst. Vai arī, ja viņam nav tuvāku radinieku. Bet pēc miršanas vēl gads jāgaida, kura laikā visādi radinieki var pieteikties.
Ja saņem ģenerālpilnvaru, tad pircējs naidu var ieskaitīt darījuma kontā un tu no tā konta viņu pēc tam vari izņemt skaidrā naudā un tālāk domāt kā legalizēt. Varbūt nosaukt kā parāda atgriešana, bet par nodokļiem šajā sakarā interesējies vidā. ··· Nodoklis no nekustamā īpašuma pārdošanas: Kā pārdot cita cilvēka ... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Nodoklis pārdodot nekustamo īpašumu (4)
Cik sapratu, ja es pardodu nekustamo ipasumu, ir jamaksa 15% nodoklis no starpibas kad nekustamo ipasumu pardod dargak neka nopirkts. Bet ja ipasums bus pardots letak neka nopirkts, cik bus jamaksa nodoklis. Ipasums pieder vairak neka ...
Tad Tev VID piemaksās :) edding, būtu jau forši, varētu biznesu uzsākt :DDD Ja pārdots lētāk nekā nopirkts kapitāla pieauguma nodoklis nav jāmaksā. Edding labs humors, bet ja jautājuma uzdevējs pārdošanas cenu pazeminās nepamatoti, tāpat VID mierā neliks. Arī gads neko nenozīmē, jo, lai neapliktu jābūt vismaz 60 mēnešiem un 12 mēnešus deklarētam vai 60 mēnešus vienīgajam nekustamajam īpašumam (plus visādas nianses). ··· Nodoklis no nekustamā īpašuma pārdošanas: Nodoklis pārdodot nekustamo ... lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Ar mājas iegādi saistītie izdevumi ... (11)
Mājai divi īpašnieki , viens no tiem ir gatavs otram savu daļu pārdot ... Vēlos zināt šī darījuma aptuvenos papildus izdevumus ! Man nav iepriekšējas pieredzes īpašumu darījumos , tādēļ vēlētos uzzināt , kā tas ...
Pie notāra lai sastāda pirkšanas pārdošanas līgumu (pie bāriņtiesas juristiem būs stipri lētāk) , tad ar pirkšanas/pārdošanas (paraugus var atrast i-netā) līgumu un nostiprinājuma lūgumu uz z/gr .Tur būs jāmaksā % no pirkuma summas. Konkrētas izmaksas var uzzināt iepriekš viņiem piezvanot, jo ir nelielas nianses. Nu tā īsumā..

Ir vajadzīgs pirkšanas-pārdošanas līgums starp pircēju-pārdevēju. Paraugu atrast internetā. Atkarībā no situācijas var arī prasīt uzrakstīt notāram vai kādam juristam. Jebkura gadījumā, neviens izņemot pašus līdzējus , par līguma saturu atbildību nenes, ja kādas problēmas pēc tam uzpeld. (mantinieki, parādu piedzineji uc.). Parasti pie notāra līgums maksa 30-100 Eur.

Ja ir līgums, tad ar to var doties uz ZG. Nostiprinājuma lūgumu var paši aizpildīt un izdrukat vai arī palugt to izdarīt ZG. Fiziskām prsonām, ja abi pārstāv sevi, nav vajadzības pēc notariāli apstiprināta nostiprinājuma, parakstus apstiprina ZG (krietni lētāk neka notārs, notars apmēram 50Eur)

Būs vēl jāmaksā kancelejas nodeva (~28 eur) un valsts nodeva 2% no lielākās summas - pirkuma vai kadastra.

Vēl ir kapitāla pieauguma nodoklis, kas attiecas uz pārdeveju. 15% no starpības starp iegādes vērtību un pārdošanas vērtību. Atkarībā, kad īpašums iegādāts un kur deklarējies. Var pazvanāt uz VIDu un tur pateiks.
Es nesaprotu, pri čom te bāriņtiesa? Viņi tagad notāru aizvieto?
Notāra izdevumi ir nelieli. Pārdevējam būs jāmaksā peļņas nodoklis. Tur ir vesels lērums ar variantiem, bet sliktākajā gadījumā 25% no summas.
ZG gan jau nav daudz jāmaksā, bet īsti nezinu cik. Var piezvanīt un pajautāt.
Priekš līguma notārs šajā gadījumā vairāk izskatās pēc liekiem izdevumiem. Kas šodien notiek ar ZG nostiprinājuma lūgumiem, lai izsakās kāds profesionālāk tēmā, ir manīts, ka šodien pietiek ar ZG tiesnesi (pietiek, bet ne šāda pirkuma gadījumā, attiecīgi pie notāra, var maksāt kādus 60+€). Valsts savus 2% paņems no darījuma summas vai kadastrālās vērtības, ja tā augstāka. Šis tad arī būs nopietnākais papildizdevums. Skatos te viens jurists par otru lielāks. :D VVZD mājas lapā ir speciāls kalkulators kur var izrēķināt valsts nodevu par īpašuma ierakstīšanu ZG uz pircēja vārda, kā arī tur var noskaidrot kancelejas nodevas. Ja pirkuma summa ir mazāka par kadastrālo, tad nodevu rēķina no kadastrālās.Respektīvi no lielākās. Bet vispār atkārtošos. Jurista padomu meklēt oho ir mazliet dīvaini. ··· Nodoklis no nekustamā īpašuma pārdošanas: Ar mājas iegādi saistītie ... lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Vai un kādi nodokļi jāmaksā pārdodot mantotu zemi? (10)
Vai un kādi nodokļi jāmaksā man kā pārdevējam, ja zeme iegūta mantojumā no vecākiem?
Ja ir tāds saimniecisks kaimiņu Janka , apsver iespēju iznomāt to zemi viņam . Sastādi kārtīgu līgumu pie juristiem un lai pagaidām ir starpposms. Ļoti var gadīties tā , ka situācija mainās un pati meklēsi zemi . Jāpiekrīt Girts_5. Mantotas zemes pārdošana neizklausās tālredzīgi. uz kabatas lakatiņa var bites turēt,audzēt sliekas, zaru būdiņu uzcelt un vasarās lielus romānus sarakstīt! nepārdod mantojuma zemi. tev vēl 19g, ļoti žēl par zaudējumu. bet 19g neko nav jāpārdod. Atbildot uz jautājumu, jā, jāmaksā ienākuma nodoklis no peļņas - starpības starp iegādes un uzturēšanas izmaksām un pārdošanas cenu.

Ja nemaldos, mantotam ieguves izmaksas skaitās kadastrālā vērtība. Uzturēšanas izmaksas tikai tās, kas pierādāmas ar dokumentiem.
··· Nodoklis no nekustamā īpašuma pārdošanas: Vai un kādi nodokļi jāmaksā ... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Ja gudri pārdod, tad valsts vēl paliks parādā Likums par iedzīvotāju ienākuma nodokli
9.panta pirmā daļa: Gada apliekamajā ienākumā netiek ietverti un ar nodokli netiek aplikti šādi ienākumu veidi:
33) ienākums no nekustamā īpašuma atsavināšanas, kas maksātāja īpašumā (no dienas, kad attiecīgais nekustamais īpašums reģistrēts zemesgrāmatā) ir ilgāk par 60 mēnešiem un vismaz 12 mēnešus pēc kārtas (minētajā 60 mēnešu periodā) līdz atsavināšanas līguma noslēgšanas dienai ir personas deklarētā dzīvesvieta (kas nav deklarēta kā maksātāja papildu adrese). Ja nekustamais īpašums, kuru atsavina, ir mantots līgumiskā, testamentārā vai likumiskā ceļā no fiziskās personas, kuru ar maksātāju saista laulība vai radniecība līdz trešajai pakāpei Civillikuma izpratnē, šīs panta daļas izpratnē uzskatāms, ka nekustamais īpašums ir maksātāja īpašumā no dienas, kad attiecīgais nekustamais īpašums reģistrēts zemesgrāmatā kā mantojuma atstājēja īpašums;
33,1) ienākums no nekustamā īpašuma atsavināšanas, kas maksātāja īpašumā (no dienas, kad attiecīgais nekustamais īpašums reģistrēts zemesgrāmatā) ir ilgāk par 60 mēnešiem un pēdējos 60 mēnešus līdz nekustamā īpašuma atsavināšanas dienai ir bijis maksātāja vienīgais nekustamais īpašums. Ja nekustamais īpašums, kuru atsavina, ir mantots līgumiskā, testamentārā vai likumiskā ceļā no fiziskās personas, kuru ar maksātāju saista laulība vai radniecība līdz trešajai pakāpei Civillikuma izpratnē, šīs panta daļas izpratnē uzskatāms, ka nekustamais īpašums ir maksātāja īpašumā no dienas, kad attiecīgais nekustamais īpašums reģistrēts zemesgrāmatā kā mantojuma atstājēja īpašums;
34) ienākums no nekustamā īpašuma atsavināšanas, kas radies saistībā ar mantas sadali laulības šķiršanas gadījumā, ja vismaz 12 mēnešus līdz atsavināšanas līguma noslēgšanas dienai tas ir bijis abu laulāto deklarētā dzīvesvieta (kas nav deklarēta kā papildu adrese);
34,1) ienākums no Sabiedrības vajadzībām nepieciešamā nekustamā īpašuma atsavināšanas likumā noteikta
... sliknkums vēlriez rakstīt, bet doma tāda, ka pārējos gadījumos jāmaksā kapitāla pieauguma nodoklis, kas ir 15 % no starpības starp iegādes un pārdošanas cenām. ··· Nodoklis no nekustamā īpašuma pārdošanas: Kadi nodokli un cik jāmaksa ... lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu