Nekustamo īpašumu izsole

nekustamo īpašumu izsole foto attēls

Nekustamo īpašumu izsole - jautājumi un diskusijas

Vai meita drīkst izsolē izpirkt mātes dzīvokli? (8)
Savulaik mātes ņemtie kredīti noveduši pie tā, ka īpašums tiek likts bankas izsolē. Vai turpat dzīvojošā, pieaugusī meita drīkst piedalīties izsolē, lai nopirktu šo īpašumu un turpinātu tur dzīvot? Paldies.
Parasti bankas pārsola visus pircējus. Ja tas būtu tik vienkārši, tad jau varēja māte pārdot dzīvokli meitai un tā tikt vaļā no parādiem. Parasti iztērēti ir kādi 60k un cer dzīvokli atgūt par 10k. Ha - un bankas tā vienkārši uzdāvinās 50k. Manuprāt, piedaloties izsolē, var tikai pacelt cenu par kuru tiek novērtēts dzīvoklis. Jo augstāka ir dzīvokļa cena, jo mazāks atlikušais parāds, kas vēl ir jāpiemaksā mātei, lai dzēstu savas saistības.
Protams ir kaut kāds cenu līmenis kuru sasniedzot banka vairs nebūs solītāja un tad pirkums būs tavs. Bet es nezinu kas notiek ar atlikušo parādu - vai to tādā gadījumā banka nevarēs piedzīt no Tevis kā dzīvokļa īpašnieces un vienlaicīgi tomēr arī mātes radinieces?
protams.mate pati arii var piedalities un pirkt. Var, bet kā jau te minēja. Tikai tiešām neceriet ka te kāds kautko dāvinās. Pat ja sākumcena ir zem parāda, izsolē piedalīsies kāds no bankas meitasfirmas un viņa uzdevums būs par katru cenu uzsist cenu. Nu tā lai banka dabūtu atpakaļ savu, un tā persona aktīvi piedalīsies līdz brīdim kamēr nesasniegs parāda summu. Principā ja skatās no šī viedokļa mātei būtu izdevīgak tas ja kāds cits to tā ari nopirktu virs parāda cenas. Tad vismaz nebūt jāvergo līdz mūža galam par atlikušo summu. Pašiem to izdarīt diez vai būs loģiski. Jo ja jau ir nauda ar ko solīt, tad ir jautājums kāpēc pirms tam nevarēja vienoties ar banku un izpirkt?
Bankas NĪ pārvaldītājs uzliks gala cenu un bankas vārdā "nopirks" tikai gadījumā ja citi piedāvātāji nesteigsies uzsist gala cenu virs parāda līmeņa.
Īsāk sakot tā ir spēle - kurš būs lielāks muļķis un ar biezāku maku (negodīga spēle, jo izsolē piedalīsies persona (bankas meitas uzņēmums) kura zina par kādiem cipariem iet runa). Var meita mēģināt pretspēlēt, gadījumā ja viņas feiss nav tiem fruktiem zināms un pacelt cenu, bet ne pārsolīt. Jo tad atlikuma summa par ko vēl nāksies atstrādāt būs mazāka. Nu ķipa lai bankas NĪ pārvaldītajs paliek pēdējais ar maksimāli iespējamo ciparu. Jā, zaudēs to īpašumu, bet būs mazāka starpība jāatmaksā. Principā to var ari darīt gadījumā ja paši paliek pēdējie, pēc izsoles atsakās, tiesa tad iemaksu zaudē. Bet ir jāparēķina kas ir izdevīgāk. Zaudēt kādu summu lai iegūtu mazāku parāda atlikumu. Bet ja tas NĪ ir tik dārgs sirdij, tad kāpēc vispār te ir jautājums. Ņem un soli kaut līdz nemaņai, tikai vai ir nauda? Jo neviena banka te jaunu krītu nedos.
Kā saka kas neriskē, tas nevinnē.
Bet ja runa iet par cita veida kredītiem, ne hipotekāro, tad ir jārēķina pašiem kāda ir summa un cik maksā. Ja dzīvoklis ir vērtīgāks, tad ir jēga. Ja otrādi, tad labāk i nesākt nekādas avantūras. Pasiem vien ir jārēķina, te no malas neviens neko nepalīdzēs.. ··· Nekustamo īpašumu izsole: Vai meita drīkst izsolē izpirkt... lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Ar ko saistīts zemes cenu kāpums izsolēs? (13)
Labdien! gribētu dzirdēt viedokļus ar ko ir saistīts cenu un aktivitāšu kāpums uz zemēm izsolēs. manas domas idejas. Cilvēki steidz naudu ieguldīt, jo nezin kas būs tālāk. Tirgū ienācis kāds( kādi ) lielāki spēlētāji? Runa ir par lielām...
Kameer politikaanji acis aizmaalee ar valodas probleemaam,tikmeer zeme tiek iztirgota aarzemniekiem. kas to nezin,tie ir ķīnieši,kad būs izvesti krievijas meži ķersies pie mūsējiem..:)) Varbūt ar to,ka tiesu izpildītāju radi un draugi jau sapirkušies pa lēto,tagad var arī cenu pacelt.Dažam labam zemes nodokļi par lēti nopirktajiem gabaliem maksājami tūkstošos. Eiro nestabilitāte un nulles deklarācijas. Ārzemnieki. Daudz zviedru. ··· Nekustamo īpašumu izsole: Ar ko saistīts zemes cenu... lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Dzīvoklis nopirkts izsolē, bijušā īpašnieka mantinieki pretendē uz dzīvoklī esošo mantu!? (5)
Nopirkām dzīvokli izsolē, papīri sakārtoti jau,īrnieki izvākušies. Tagad varētu vākties iekšā, bet rodas problēma ar bijušā īpašnieka mantām,kas ir palikušas dzīvoklī - respektīvi, pirms saņēmām dzīvokli oficiāli savā valdījumā, bijušais...
Kārtējais izsoļu dalībnieku uzmetiens. Ko īsti jūs tur tajā izsolē nopirkāt? Tas, ka bankām un tiesu izpildītājiem ne tikai detaļas neinteresē, bet arī pats NĪ (nelegālas pārbūves utt.), jau nevienam nav noslēpums. Teorētiski pirms ievešanas valdījumā telpām bija jābūt tukšām (vai arī aizpildījums ir izsoles priekšmets), bet Latvijā tas būtu eksotiski.

Lai cik tas izklausās fantastiski, piespiest tiesu izpildītāju visu to (lieko) mantu savākt.
Ja gribat sirdsmieru-uzticiet ZTI paglabāt.Tas gan maksās,bet kreņķu nebūs... Viņš sastādīs sarakstu ar to kas ir mantojams...
Ja jau priekšvēsture saspringta -var mēģināt pierādīt mantojuma sastāvā arī kādu reāli neesošu zelta podu... un varēsiet atmazgāties ilgi un dikti...
Dzīvokļa pieņemšanas aktu sastādījāt? Ar detalizētu visu dzīvoklī atrodošos iebūvēto (santehnika, virtuve, radiatori utt.) un brīvstāvošo (mēbeles, elektroierīces, grāmatas, apģērbi utt.) lietu uzskaiti. Ar tiesu izpildītāja parakstu un vēlams arī liecinieku parakstiem. Logi, durvis u.t.t. ir dzīvokļa aprīkojums, nevis bijušā īpašnieka mantas. Konteinerī, ja nevāc prom! ··· Nekustamo īpašumu izsole: Dzīvoklis nopirkts izsolē,... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Parāda piedziņa, ja nekustamais īpašums netiek pārdots (5)
kā risinās situācija, ja nekustāmais īpašums netiek pārdots arī otrajā izsolē? Meklējoties pa internetu uzdūros apgalvojumam, ka tad īpašumu vairs nepārdod. Tā ir? Pēc tam var vērsties tikai pret kustamo mantu, ienākumiem vai kādu citu,...
samazīnās cenu un izsolīs vēlreiz, starpību piedzīs citā ceļā... Ja arī otrajā un trešajā piegājienā nepārdos, tad būs izsole ar lejupejošu soli. Cenu laidīs uz leju līdz kāds pieteiksies pirkt. Pašam aizņēmējam tas nav izdevīgi, jo ja pārdod par mazāku summu, tad viņš joprojām paliek parādā atlikušo daļu un to piedzīs citā veidā. Citreiz tie uzpircēji vienojas savā starpā, ka nepirks un spiedīs cenu uz leju. Ja kreditors atsakās pārņemt īpašumu, tad būs atkal pirmā izsole. pēc kāda laika izsole paliks arvien leetaka. Varbuut..pats nopirksi....:( Solvita, tu kaut ko jauc. Ar lejupejošu soli parādu piedziņās nekustamo īpašumu izsoles Civilprocesa likums neparedz. Tā notiek tikai maksātnespējas procesā. Un uzpircēji neko īpaši vienoties nevar kopš tā laika, kad ieviesa elektroniskās izsoles. Bet jautājuma autoru iepriecināt tiešām nevar. Ja otrā izsole atzīta par nenotikušu un kreditori atsakās to paturēt, tad piedziņas atzīme zemesgrāmatā dzēšama. Tomēr piedzinējs var lūgt taisīt jaunu izsoļu ciklu, jo tiesības vērst piedziņu uz nekustamo īpašumu saglabājas, kamēr vien tas pieder parādniekam. ··· Nekustamo īpašumu izsole: Parāda piedziņa, ja nekustamais... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Nopirkts dzīvoklis izsolē. Kad drīkst iet iekšā? (17)
Saņemts tiesas lēmums, nostiprināt īpašuma tiesības uz jaunā īpašnieka vārda.
Nostiprini. Tad izmet pašreizējos iemītniekus, ievācies un vēlreiz nostiprini. Vēlams - nomīnē ieeju. 😃 A kā jūs zinat, ka tur ir īrnieki? Mana radiniece nopirka izsolē mirušas vecenītes dzīvokli, par kuru mazdēls nez kādēļ gadiem ilgi nemaksāja komunālos, kaut dzīvoklis var teikt no gaisa nokrita. Varēja pārdot, bet nē, kaut ko gaidīja. Bet pirkām to dzīvokli, jo tanī pat mājā, tikai stāvu augstāk dzīvo pircējas māsa un divām večām kopā labāka dzīvošana. Jaiet pie ZTI, lai viņš ieved valdījumā. ...tak jau pat Bībelē esot rakstīts, ka grēks esot dzīvot pāri savām iespējām.
Izsoles ir tikai nesaprātīgu cilvēku finansu darbības rezultāts.
Pēc izsoles jāstājas spēkā lēmumam. Šķiet tās bija divas nedēļas. ··· Nekustamo īpašumu izsole: Nopirkts dzīvoklis izsolē. Kad... lasīt visu diskusiju (17 atbildes) –»
Vai var izsole pārdot nekustamo īpašumu kuram ir ķīla, nostiprināta Zemesgrāmatā? (6)
Vai tiesu izpildītāji var izsolē pārdod bez manas piekrišanas nekustamo īpašumu kuram ir uzlikta ķīla, bet ķīlas saistības netika dzēstas???
uz jauno īpašnieku nepāriet iepriekšējā īpašnieka zemesgrāmatā ierakstītie parādi, ķīlas utt... tās tiek dzēstas, vienalga par kādu summu īpašums tiek pārdots.Nodrošinātie kreditori kaut ko iegūs rindas kārtībā, nenodrošinātie kreditori turpinās parādpiedziņu no parādnieka, neskatoties uz to, ka nekustamā manta vairs nav...no algas , kustamās mantas, utt.... No izsolē iegūtās naudas dzēsīs hipotēku. Ja iegūtā nauda būs mazāka kā hipotēka, tad tikai daļēji. Tur bija secība kādā kreditori sastājas. Vispirms izsoles rīkotājs savāc savu daļu, tad banka par hipitēku un ja kas vēl paliek, tad namu apsaimniekotājs, latvenergo vai latvijas gāze un citi kreditori. Šeit laikam domāts, ka komunālie parādi dzēšami, ja īpašnieks tos nav atzinis, bet tagad jau katram rēķinam apakšā rakstīts, ja 10 dienu laikā to neapstrīdi, tad tas automātiski nozīmē, ka atzīsti to par pareizu. Var. Izklausās pēc pasakas... nezinu gadījumus, kad kreditori piekristu jaunas, svešas hipotēkas stiprināšanai.

Pēdējā hipotēka un uztraukums, ka neko nedabūs :) ha, ha!
··· Nekustamo īpašumu izsole: Vai var izsole pārdot nekustamo... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Vai parādnieks tiesīgs neatdot dokumentus pēc izsoles (12)
Vai parādnieks -iepriekšējais mājas īpašnieks ir tiesīgs neatdot jaunajam īpašniekam izsoles procesā iegūtās mājas dokumentus (plāns, projekts,utt.)?
Izsolē pirktās mājas ir nolādētas,tur labi nedzīvosies. Kadastrā var pasūtīt jaunus.

Tu taču nopirki īpašumu neviss plānus!
Nopērc- par visu ir jāmaksā. Parāds mājas vērtībā? Viņam šādu dokumentu var nebūt (pazaudēti, nav bijuši, parāda piedziņas procesā "iekrituši starp galdu un skapi" utml.). Minimālo komplektu bija jānodrošina izsoles organizētājam, bet būsim reāli, daži dzīvnieki ir vienlīdzīgāki. Inventarizācijas plāna kopija dabūjama VZD, projekta kopija attiecīgajā būvvaldē un/vai pie projekta autora. ··· Nekustamo īpašumu izsole: Vai parādnieks tiesīgs neatdot... lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
Izsolē nopirkts dzīvoklis. (22)
lieta tāda, ka dēls nopirka izsolē dzīvokli, bet tas vēl joprojām ir apdzīvots. juridiskā puse it kā teorētiski zināma, vēlējos pajautāt, vai kādam bijusi praktiskā pieredze, kā un cik ilgā laikā viss atrisinās?
Lai ieliek īrniekus feisbucka "Īrnieku melnajā sarakstā" tādējādi apgrūtinot turpmākās īrēšanas iespējas. Īres ligumi ir saistoši jaunajam īpašniekam. Tā ka var gadities ka dzivoklis ir, bet dzivot kur nav :( tur jua tiesu ipidītājiem darbs... Es tik 1 nesaprotu. Kādi, velns parāvis, ir tie likumi, kuri pircējam neļauj iepriekš uzzināt un redzēt, kas tanī dzīvoklī darās. Varbūt šādas izsoles jāatzīst par spēkā neesošām, jo pircējs maldināts? Vai tiesu izpildītājam nav jāzina kas notiek tanī miteklī? Kā viņi neapsekojot nosaka izsoles cenu? Gertrūd, lai dēls ar saviem papīriem iet un pajautā, lai īrnieki parāda, uz kāda pamata atrodas viņa īpašumā. Izejot no situācijas lai rīkojas. Var atslēgt elektrību, gāzi uc. ··· Nekustamo īpašumu izsole: Izsolē nopirkts dzīvoklis. lasīt visu diskusiju (22 atbildes) –»
Paziņojums par izsoli otras domājamās daļas īpašniekam? (4)
Vai tiesu izpildītājam obligāti jāpaziņo izsoles datums un vieta otras domājamās daļas īpašniekam? Ja tas nav izdarīts, vai pirmajam ir tiesības apstrīdēt izsoles rezultātus, ja jā, tad kur un kā? Tagad izsoles notiek klātienē, vai...
Ir pirmpirkuma tiesības vai nav? Ja ir. tad vēl pirms izsoles bija jāpiedāvā iegādāties. CL
1073. Ja kāds nekustama īpašuma kopīpašnieks atsavina savu daļu personai, kura nav kopīpašnieks, tad pārējiem kopīpašniekiem divu mēnešu laikā, skaitot no pirkuma līguma noraksta saņemšanas, pieder pirmpirkuma tiesība (2060. p. 2. d. un 2062. p.), bet gadījumos, kad pirmpirkuma tiesību nav bijis iespējams izlietot atsavinātāja vainas dēļ - izpirkuma tiesība (1381. un turpm. p.).

Kā tas iet kopā ar izsoli (trešo personu iesaistīšanos pirkšanas procesā) labāk būs prasīt attiecīgās jomas juristiem.
Ja izsoli rīko tiesu izpildītājs parāda piedziņas lietā, tad nekādas pirmpirkuma tiesības nepastāv. Kopīpašniekam ir tiesības piedalīties izsolē un solīt. Paziņojumiem kopīpašniekiem tāpat kā sludinājumam Latvijas Vēstnesī ir jābūt obligāti. To nosaka Civilprocesa likuma 606.pants. Ja tas nav izdarīts, tad ieinteresētā persona var iesniegt sūdzību Civilprocesa likuma 617.panta kārtībā, prasot izsoli atzīt par spēkā neesošu. Sūdzība jāsniedz piekritīgajā Zemesgrāmatas nodaļā, kura izskata pieteikumu par izsoles akta apstiprināšanu ··· Nekustamo īpašumu izsole: Paziņojums par izsoli otras... lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Elektroniskās izsoles (4)
Varbūt kādam ir reāla pieredze, kā tas tagad notiek. It kā vairs ne zālē, bet elektroniski. Saprotu vien tik tāl, ka jāiemaksā 10%. Un tālāk? Kopīpašuma domājamās daļas īpašniekam laikam nav nekādu priekšrocību, izņemot to, ka viņš ātrāk...
Tālāk jāseko līdzi tam ,kas notiek.........https://izsoles.ta.gov.lv/ te var redzēt, gan izsoles soli, visu pārējo piezvanot konkrētajam tiesu izpildītājam.

priekšrocību nav nevienam, pretendentus nezināsi, neko nespēsi sarunāt, beidzot viss pa česno.
Neieteiktu, pat mēgināt. Pietiek nodeklarēties kkur ārzemēs un pāris papīrus tiesā, lai trīs gadus gaidītu tiesas izsoles rezultātu. Novērtējuma summu (jā tāds ir, bet var arī nebūt) un "soli" norāda pie izsoles noteikumiem, pretendentus sejā nevar ieraudzīt, ja vien nav iepriekš zināmi frukti ;) Sēdi mājas čībās un mēnesi un seko līdzi... ··· Nekustamo īpašumu izsole: Elektroniskās izsoles lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook Google+ uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu