Kapitāla pieauguma nodoklis

Kapitāla pieauguma nodoklis - jautājumi un diskusijas

Nodoklis no kapitāla pieauguma, ir kādi attaisnotie izdevumi ? (6)
Ja gribi pārdot dzīvokli (drusku dargāk nekā nopircis), vai maksājot IIN no kapitāla pieauguma var atskaitīt kā attaisnotie izdevūmi samaksātas summas saistītas ar dzīvokļa koroborēšanu Zemes grāmatā ?
Nav Palabošu. IIN nav jāmaksā, ja īpašumā ir vairāk nekā 60 mēnešus un vismaz 12 mēnešus šajā periodā līdz pārdošanas dienai* ir deklarētā dzīvesvieta. Ja ir vēl kāds īpašums, kaut vai 5 m2 zemes, usjo, jau jāmaksā. Tad tikai ārsta čekus nomīnusos no pirkšanas un tagad pārdošanas cenu starpības nodokļa.
https://www.vid.gov.lv/lv/ienakuma-nodoklis-no-kapitala-pieauguma
Drusku dārgāk, tad drusku nodoklis. Cik es esmu sniedzis attaisnojošos dokumentus, tad gan notāra izmaksas, gan valsts nodeva ierakstīšanai ZGR, vienmēr ir pieņemti kā attaisnojošie izdevumi. Kāds sakars ārsta čekiem ar dzīvokļa vērtības pieaugumu? Vēl var oficiālus remonta izdevumus par dzīvokli pievienot. Tagad gan likums pamainījies, ja tas ir vienīgais īpašums 12 mēnešus un esi tur deklārējies, tad NIN nav jāmaksāpie noteikuma, ja iegādājies līdzvērtīgu nekustamo īpašumu gada laikā. Ja tas ir tavs vienīgais īpašums pēdējo 5 gadu laikā, kurā cik tur pēdējos mēnešus biji deklarēts, tad mīnuso pirkšanas-pārdošanas starpību.Un vēl kā attaisnotais izdevums būs čeki par ārstu apmeklējumiem. Pārējie , ZG un citi, diez vai tiks pieņemti. ··· Kapitāla pieauguma nodoklis: Nodoklis no kapitāla pieauguma,... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu