Iedzīvotāju ienākuma nodoklis (iin)

iedzīvotāju ienākuma nodoklis (iin) foto attēls

Iedzīvotāju ienākuma nodoklis (iin) - jautājumi un diskusijas

IIN no īres (11)
Likums Par dzīvojamo telpu īri : Dzīvojamās telpas īres maksu veido: 1) dzīvojamās mājas apsaimniekošanas izdevumu daļa, kas ir proporcionāla attiecīgās izīrētās dzīvojamās telpas platībai, un 2) peļņa. Ja es taisos, piemēram, ņēmt...
Vai nebija tā, ka NĪN var atskaitīt tikai tad, ja maksā IIN 23, vai cik tur %, t.i. lielāko nodokli, ne 10% ?? es pat teiktu, ka ne tikai. Ja Tev īrnieks maksās par patērēto elektrību, arī no šīs summas jāveic atskaitījumi VIDam, vai kam, kas tos IIN saņem. Savukārt paļaujoties uz īrnieku, ka viņš regulāri maksās par elektrību arī riskanti, jo FB un grupa čornij spisok arendatorov, kur katru dienu papildinās ar īrnieku uzvārdiem, kuri nemaksā īŗi, iekrāj parādus par komunālajiem pakalpojumiem, it sevišķi, ja izīrētājs neatrodas Latvijā. Jā un Edding Jums ir ļoti precīzi izskaidrojusi Jūsu ieņēmumu un izdevumu daļu, no kuras veidojas peļņas summa un no tās vēlaties vai nē ir jāmaksā IIN. Ir taču ieņēmumi un attaisnotie izdevumi(viss,kas saistās ar NĪ apsaimniekošanu) un no atlikuma maksā-tas ir fiziskas personas saimnieciskās darbības formā. Ja grib maksāt 10%-tad no visiem ieņēmumiem. Sauc tos kā patīk-no summas. Un VIDam nezvani-uzraksti! Teikto nekur nepiešūsi... Mana doma-ja ieņēmumi ir tikai īre,tad 10% ir labi. Ja iekasēsi arī komunālos-būsi zaudētājs. Par apsaimniekošanu ,komunālajiem ko tev piestāda apsaimniekotājs, lai īrnieks norēķinās pa tiešo (nosūti viņam elektroniski to rēķinu,ja nenāk uz pastkastīti papīra formātā).Pēc tam pats sistēmā (piemēram,,kāda ir Rīgas namu pārvaldniekam un citiem, katru mēnesi pakontrolē vai tiek maksāts. Ja tādas sistēmas nav,,nu tad katru mēnesi uzzvani apsaimniekotājam, apjautājies vai šis dzīvoklis ir norēķinājies.
Par elektrību tas pats, ja esi elektrum sistēmā, vari kontrolēt attālināti,vai īrnieks norēķinās vai nē.Latvenergo neauklēsies, ātri būs klāt atslēgt,ja nemaksās!:)
+ Īres līgumā ieliec punktu,,ja īrnieks kādu no šiem maksājumiem kavē ilgāk par 5 vai 10 dienām, tu vari lauzt īres līgumu.Ko tur auklēties,neesi tu tak nekāds labdarības fonds.
Un citi jau te pareiz saka,ka ,ja īrnieks tev apsaimniekošanas rēķinu un elektrības rēķinu (summas) skaitīs tev uz kontu,tad no šīs summas 10% tev būs jānomaksā nodoklī!:)
Ja īrnieks negrib uz 3 vietām skaitīt naudu (Ire, apsaimniekotajs,,latvenergo) nu ,varbūt,viņš ir gatavs tev maksāt papildus 10% klāt pa virsu apsaimniekošanas un elektrības rēķinam!:)
··· Iedzīvotāju ienākuma nodoklis (iin): IIN no īres lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Vai jāmaksā ienākuma nodoklis no loterijas laimesta? (6)
Kādu laiku atpakaļ bija diskusija, ka būs jāmaksā nodoklis pirms laimesta saņemšanas. Tagad aizpildīju loterijas kartīti, kur galvenā balva ir automašīna ar automātisko ātrumkārbu. Būtu ļoti jauki tādu vinnēt, bet ja jāmaksā pirms...
reāli nodoklis jau sen pa to naudu ir samaksāts, tas ir uzkrājums, jeb pārpalikums, jeb ienākums, no kura tiek iekasēts nodoklis, par šo kkāds ārzemnieks kas latloto vinnēja iesūdzēja lv tiesā un vinnēja, jo nevar no vienas un tās pašas naudas pēc eiropas likumiem nokāst nodokli 2x
tobiš gribi nemaksāt - eiropas tiesa, pie mūsu kukuļmaisiem vari pat negriezties.
To alni vispirms vajag nomedīt un tikai pēc tam dalīt. varu pastaastiit tikai, kaa ir asv. Ja loterijaa vinneesi , nu teiksim, 100 miljonus , varesi tos sannemt vissus 30 gadu laikaa, vai pusi, apmeeram, uzreiz. Un no taas summas, kas buus reaali kabataa , samaksaasi veel sstata loterijas nodokli (ir gan sstati, kur taads nav - atkariigs, kur dziivo ) , un gada beigaas ienaakuma nodokli. Tas ir, ASV ja esi nopelnoijis virrss 400.000 , ienaakuma nodoklis ir ap 40%. Reaali no miljona uz rokas sannemsi uzreiz , ja atskaita vissus nodoklus, ap +/- 350.000. Helenai es ieteiktu neaizpildīt nekādas anketas, varbūtība laimēt tur to auto ir daudz mazāka nekā oficiālajās loterijās. Cik sapratu ka anketa jāraksta, tas ir kāda privātā loterija. A tajās pa lielam vismaz uz lielajiem laimestiem laimīgie laimētāji jau ir zināmi pirms loterija tiek izsludināta. Sīkumus, jā, tos tur met pakaļ.
Tas drīzāk izskatās pēc mārketinga operācijas kā ievākt "brīvprātīgu" datus lai pēc tam spamotu ar piedāvājumiem.
Tas viens, otrs lai maksātu tos 25% vispirms ir jālaimē. Tad ko te cepties pirms laika?
··· Iedzīvotāju ienākuma nodoklis (iin): Vai jāmaksā ienākuma nodoklis... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
IIN gada deklaracijas D4 pielikums (2)
Kas īsti ir jāraksta IIN D4 pielikuma 5. un 6. stabiņā rindā Taksācijas gadam? 5. stabiņā 200,00 un 6. stabiņā 150,00? 2. stabiņā jāsasummē izglītības izdevumi un 3. stabiņā ārstēšanas izdevumi Taksācijas gada rindā? Vai tā būs...
5. raksta zobārstniecības pakalpojumus un plānveida operāciju izmaksas pilnā apmērā (cik faktiski samaksāts pēc čekiem vai rēķiniem).
6. raksta tik, cik ir 4.kolonnā, net ne vairāk kā 150 Ls.
Jā, 3.kolonnā ir ārstēšanās izdevumi bez zobārstniecības un bez plānveida operācijām.
··· Iedzīvotāju ienākuma nodoklis (iin): IIN gada deklaracijas D4... lasīt visu diskusiju (2 atbildes) –»
Minimālais ieņēmums no saimnieciskās darbības, (7)
par kuru nav jāmaksā nodoklis. Vai tāds vēl pastāv? Kādreiz, ja nekļūdos, bija Ls 50 gadā. Jeb ir tā, ka vispirms jāreģistrējas (jāiegādājas licence) un tikai tad drīkst pirkstu kustināt? Paldies zinātājiem!
Iemet aci Likuma par iedzīvotāju ienākuma nodokli 9.pantā, tur uzskaitīti ienākumu veidi, kuri taksācijas gadā drīkst būt līdz 3000 eiro, ja Tevis iecerētā saimnieciskā darbība, neatbilst tur minētajam, tad jāreģistrējas kā saimnieciskās darbības veicējam atskaite reizi ceturksnī ir jāsniedz, ja papildus reģistrēsies kā PVN maksātājs, vai maksāsi mikrouzņēmuma nodokli, vai Tev būs ienākumi pret stingrās uzskaites kvītīm, vai arī kaut vienu mēnesi ceturksnī Tava pelņa būs tika liela, lai būtu obligāti jāmaksā VSAOI, taču tās ir 4 dažādas atskaites. IIN, ja nodokļi tiek maksāti vispārējā kārtībā, tiek aprēķināti reizi gadā, iesniedzot ienākuma nodokļa deklarāciju (to pašu, ko sniedz, lai atgūtu pārmaksāto nodokli, un iesniedzot avansa aprēķinu. SAmaksā50.EUR gadā un strādā. No nodokļiem tā pat kā no nāves neizsprukt. :))
50 Eur gadā, ja esi reģistrējies kā saimnieciskās darbības veicējs, arī tādā gadījumā ja saimniecisko darbību reāli neveic.
vispirms jāreģistrējas un tikai tad drīkst pirkstus kustināt. Paskat, nupat VIDs ņēma priekšā sievieti, kas i-netā mēģināja pārdot kleitu. piereģistrējies kā individuālā darba veicējs,23% no peļņas strādā mierīgi ,atskaiti reizi ceturksnī ··· Iedzīvotāju ienākuma nodoklis (iin): Minimālais ieņēmums no... lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Kādu nodokli maksāt individuālajam komersantam? (10)
IK var maksat vai 24% ienakuma nodokli vai 9% mikrouzņemuma nodokli...es no visa kas rakstītā sapratu, ka 24 % jamaksa MK noteiktajās nozarēs. Es protams esmu ieinteresēta maksaat 9%. Jusu pieredze, ka rikoties? kad maksat 24 un kad 9?
edding, neesmu finansists, esmu grāmatvedis.

Strādāju algotu darbu, paralēli man ir MU, kas maksā 9% nodokli no visiem ieņēmumiem. Sniedzu grāmatvedības pakalpojumus dažiem pašnodarbinātajiem, dažiem maziem uzņēmumiem, mēnesī nopelnu aptuveni 200-300 eiro, no kā 9% godīgi nomaksāju valstij. Vairāk klientu nav, negribu un nevajag, jo ir taču pamatdarbs. Pašnodarbinātie un mazie uzņēmumi mēnesī apgroza līdz tūkstotim, pusotram, pieņemt darbā grāmatvedi atļauties nevar. Un arī nevajag, priekš divām stundām mēnesī.

Ja valsts aizliegs man sniegt grāmatvedības pakalpojumus kā MUN maksātājam, man nāksies pāriet uz SIA. Un OBLIGĀTI maksāt pilnu minimālo algu sev. Kas kopā izmaksā mazliet virs 500EUR man kā savam darba devējam. Respektīvi, katru mēnesi piemaksāšu no pamatdarba algas 200-300 EUR, lai tikai varētu atļauties strādāt.

Tas ir l,oģiski? Pareizi? Nē, bet valsts, FM zina labāk. Un tādi, kā Tu. Ne visi MUN maksātāji ir LTC darbinieki, kas izvairās no nodokļu nomaksas.
Tādus IK vispār vajadzētu aizliegt. Atļaut tikai tiem, kuri kaut ko ražo mājās un paši pārdod. Ja IK skraida pa mājām piedāvādams internetu un labumu no savaņģotā klienta gūst piemēram LTC, tad tā ir krāpšanas un aizliedzama ar likumu. IK jāreģistrē kā MU nodokļa maksātāju. Tad var sapņot par 9%. Bet šobrīd tik un tā FM virza projektu, lai šos MU nobeigtu galīgi! Valsts neatteiksies no tevis noslaukt 24% Ja sniedz pakalpojumus un izdevumu praktiski nav, tad izdevīgi maksāt mikrouzņēmuma nodokli 9%, kamēr to pacels ;) ja ražo, tad jārēķina... -> edding! Piemerojot tavu loģiku vajadzētu aizliegt visas valstis, kurām iedzīvotāju skaits nepārsniedz 30 milj.? FM ierēdņi tieši tā domā par uzņēmumiem - ja esi sīkais - tātad labāk mirsti! Bet no milj apgrozījuma, noslauksim kušaku! ··· Iedzīvotāju ienākuma nodoklis (iin): Kādu nodokli maksāt... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Ienākuma nodoklis, ja gada ienākumi nepārsniedz 50 eiro (31)
Grozījumi arī paredz, ka saimnieciskās darbības veicējiem, kas reģistrējušies Valsts ieņēmumu dienestā un kuru pārskata gada ienākumi no saimnieciskās darbības nepārsniedz 50 eiro, pēc deklarācijas iesniegšanas būs jāmaksā ienākuma...
Sen jau ir pierādījies mūsu valsts likumdošana nav priekš mazajiem uzņēmējiem bet no otras puses daudzi grib apiet nodokļus...līdz ar to gribi vai negribi ir jāmaksā...kaut papīru pēc neratni_stasti noteikti sēž kādā budžeta iestādē un gudri mauro par strādāšanu dzerdama kafiju, esi kādu latu reāli nopelnījusi pati strādādama nevis parazītiski piesūkusies pie valsts siles, šitās kremplīna bikškostīmainās Turības absolventes mani reāli besī. Minimālais nodoklis 50 EUR bija jāmaksā obligāti, pat ja bija lieli zaudējumi. Man sanāca tādi, bet 50 dabūju šiem maksāt vienalga. Nederēja pat, ka paralēli ir algots darbs, kur maksā gan IIN, gan sociālo nodokli. Minimālais visiem un punkts. Man telefona sarunā rupji pateica, ka ne jau viņa man likuma pantus sākšos te skaidrot. Protams, ka nav jāskaidro, bet godīgums mums te LV nav ne kapeikas vērts. Nesapratu jautājumu...
Tev žēl 50 eiro samaksāt?
Vispār te ar uzņēmējdarbību ir bardaks.
Viss VID tikai tendets uz kukuļu saņemšanu. Ir pazīstami cilvēki kas bijuši ar to saskārušies tiešakajā veidā.
Tagad viņi uzņēmumus reģistrējuši Igaunija un ir ļoti apmierināti.
Ka viņi izteicās paši kad to korumpantu kantori vajadzetu iznīcināt, jo likumi ir tā sagrozīti kad bez viņu palīdzības galā netiksi, bet par to attiecīgi jāmaksā.
··· Iedzīvotāju ienākuma nodoklis (iin): Ienākuma nodoklis, ja gada... lasīt visu diskusiju (31 atbildes) –»
Pašnodarbinātajiem jāmaksā 50 eur? (3)
Vienā interneta rakstā par pašnodarbināto, kuram uzlikts sods ieraudzīju komentāru: "Bet par sodu-visticamāk 50EUR ir iedzīvotāju ienākuma nodokļa obligātais maksājums pašnodarbinātai personai (jāmaksā no šī gada)." Esmu pašnodarbinātās...
Ja IIN sanāk mazāks par 50 EUR, tad ir jāpiemaksā līdz 50 EUR. Tas ir no šī gada. Ja samaksāji IIN 130, tad nav nekas papildus jāpiemaksā Rūgumpods pareizi raksta, tas attiecas sākot ar 2014.gada deklarāciju, Tev nekas jāpiemaksā nav. Tā ir soda nauda, pilsonis bija kaut ko noziedzies. Ja Tev nav pārkāpumu, tad Tev tas nav jāmaksā. Ja kaut kas būs jāmaksā, to paziņos EDS vai nosūtot vēstuli uz juridisko adresi. ··· Iedzīvotāju ienākuma nodoklis (iin): Pašnodarbinātajiem jāmaksā 50... lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu