Alga (darba algas)

Alga (darba algas) - jautājumi un diskusijas

Vidējā alga valstī pārsniegusi 900 eiro (38)
Šodien portālos jaunākā ziņa: "2017. gada 2. ceturksnī mēneša VIDĒJĀ bruto darba samaksa valstī par pilnas slodzes darbu bija 927 eiro, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati." Starp mums ir te kāds, kas LAVIJĀ saņem tik...
16:53
40% Latgales darbaspējīgo ir Īrijā. Viņi apgādā ar visu nepieciešamo palikušos Dzimtenē. Pensionāri pārtiek no kartupeļiem, biezpiena un siļķes. Tie, kuriem bērni nav Īrijā.
Kā jūs domājiet, kāpēc piegrieza naudas sūtīšanas krānu uz LV? Tāpēc ka buhgaltērija nesakrīt. Večiem jau bija jāapsprāgst, bet viņi vēl dzīvo un pat pie ārsta aiziet. Ņeporjadoks.
Uz rokas tie ir 600 eiro. Ir. Un tas nav daudz. Tas, ka vidējā alga valstī sasniegusi 927 eiro... Nav nekāds raadītājs... Veel joprojām nav skaidrs, ko dara cilvēki Latgalee... Tur ne tikai taadas algas nav...tur pat normāla darba nav... Kāda ir valsts izaugsme kopumā?...un vai mūsu bērni varēs normāli nopelnīt šajā valstii vai maksaas nodokļus citur... Vēl variants, ka dati ņemti no Vējoņa kancelejas darbinieku algām:) ··· Alga (darba algas): Vidējā alga valstī pārsniegusi... lasīt visu diskusiju (38 atbildes) –»
Prēmijas (2)
Lūdzu padomu par prēmijām. Gada prēmijas - vai var piemērot tikai 25% ienākuma nodokli? Kādi vēl ir varianti darbinieku prēmēšanai? Vai nauda var būt dāvana? Paldies.
Darbiniekiem neapliekas tikai apbalvojumi(morāla, ne materiāla rakstura) Darbinieku prēmijām, dāvanām jāpiemēro VSAOI un IIN. Vari uzsaukt pasākumu, ekskursiju , tad tikai jāpalielina apliekamais ienākums x koef 1.5 (ieskaitot pvn). Vari noorganizēt apmācību, tad gan nekas :)

p.s. Darbiniekiem nauda ir atlīdzība par darbu, ja radiniekiem, svešiem dāvini, tad var būt dāvana(ir summas ierobežojumi).
Lētākais būs autoratlīdzības līgums par sniegto vienreizējo šedevra prezentācijas konsultāciju! ··· Alga (darba algas): Prēmijas lasīt visu diskusiju (2 atbildes) –»
Cik maksā ravētājām? Kas notiek valstī? (37)
Internetā Veidemane bļauj pilnā balsī, ka nevar dabūt ravētājas. Turpat citi pievienojas - ka nevarot nekādīgi! Cilvēki bez darba, nevar galus savilkt kopā, bet vienkāršiem darbiem nav strādātāju! Varbūt maz maksā? Cik jūs dotu ravētājam...
Lai jau Veidemane un parejie blaveji pasi parave...kaut vai nelielai prata apskaidribai;)! Diezvai kaadu riidzinieku vareetu iekaardinat par minimaalo algu saulee, zem klajas debess, 8 stundas straadaat ...taa nav nekaada izklaide...
...
qwer: dārznieks un parasts ravētājs ir divas pilnīgi dažādas kvalifikācijas un nav salīdzināmas. ...vai par 10-15 vispār LABU strādnieku var dabūt,un es domāju,ja ravētājiem vajadzētu maksāt,cik tāds darbs reāli ir vērts,samniecībai būtu jāstrādā ar zaudējumiem Es varētu paravēt kādu mirkli vienkārši tāpat ,izklaides pēc, sailgojos pēc bērnības ravēšanas....un vēl sauļoties pie reizes, un ja nu Ērik onkuli satieku pāri vagām lecot.....eh, kas par romantiku.
Bet reizēm tiešām gribas kaut ko paravēt, tās ir bērnības dienu atmiņas, atmiņas par laukiem, saviem vecākiem, tēva māju, bērnību.
Jūlijā mierīgi kāds var ravēt aicināt, bezmaksas...tikai foršam kaplītim jābūt.
··· Alga (darba algas): Cik maksā ravētājām? Kas notiek... lasīt visu diskusiju (37 atbildes) –»
Algas aprīlī covid laikā (20)
runaju ar savu paziņu, kas strādā rimi, un viņš bija nikns un bēdīgs vienlaicīgi aprīlī bija daudz virstundas par ko jāmaksā dubultā un rimi oficāli bija paziņojums par to, ka algu palielina pa 0, 50 centiem katram ar aprīli cerēja un...
200+90=290, minimala alga bruto ir 480, neto 320.
kads no jums speciigi t#rš /aizsvitroju/ melo.
Ir variants doties uz ziemeļkoreju, tur viss bumbās, nekāda kapitālisma. videjo stundu skaits menesii ir 140.
videja minimala stundas likme 2020.gadam bruto (rupji) ir 2,50 neto.
176 stundasx2,50=440 neto
160 stundasx2,50=400 neto.
plus piemaksas virsstundas, briivdienas (ja stundas tiek parstradatas, nevis iekriit mainja), svietku dienas.
es tak andeleju apenes, es zinu :DD tapec te var smagi norauties par apmelošanu.
plus. Rimi neriskes ar tadam mulkiibam.
Arī dikti šaubos ka var maksāt mazāk par minimālo stundas likmi Jebkurā gadījumā algas lapiņā vajadzētu būt norādītam gan stundu skaitam, gan atsevišķi uzskaitītām virsstundām. Un virsstundas pēc summētā darbalaika uzskaites iznāk tikai tad, kad ir pilns parasto stundu skaits. Par darbu svētku dienās arī jāmaksā dubultā. Visus jautājumus grāmatvedei, te no zila gaisa pēc "viena tante teica" neko neizpīpēsi. ··· Alga (darba algas): Algas aprīlī covid laikā lasīt visu diskusiju (20 atbildes) –»
Kā lūgt algas palielinājumu? (10)
Atkal viens diploms un grāds... darba deveējam vajadzētu palūgt palielināt algu mazliet. Par cik % skaitās pieklājīgi?
Kāds sakars diplomam ar darba algu? Vai darba produktivitāte no tā mainījusies? Ko ar to ir ieguvis darba devējs? Lūk, pirmie jautājumi, uz kuriem jāatbild vispirms... Darba devējs ir japārliecina, ka tava darba produktivitāte un kvalitāte tagad būs daudz augstāka, un viņš no tā konkrēti nopelnīs vairāk...tad arī tev atleks kāds procents.Par formālu papīru iegūšanu no kura nekadas rentabilitātes nav....muļķīgi prasīt algas paaugstinājumu. sameklee sev citu darbu, un pec tam pazinjo to esoshajam darba devejam. darba devējam pie vienas vietas tavs diplomd jas viņš no tā negūst reālus augļus Tevi maaciities suutiija darba deveejs?Ja ne,tad arii nekaa-0%. ··· Alga (darba algas): Kā lūgt algas palielinājumu? lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Vidēja darba alga valstī (56)
CSP noteic kā vidēja mēneša alga valstī 720 eiro netto, taču dažviet to joprojam izmaksā aploksnēs. Tas nozīmē ka reāli tā ir lielāka ?
Ziemas nogalee tika izsludinats,ka LV videja alga esot 1000.- Nu,ja tiesam izdala miljonaru ienemumus uz bezdarbniekiem,bomziem,un tiem,kuri gruuti suri pelna minimumu... Respektiivi-izstiepjot no Rigas lidz Zilupei,iespejams taa ari bus! (ieskaitot ziidainus)
Man gan gribetos redzet,kaa ssi statistika veidojas,un kaa ar taas galarezultatu izdzivotu kads no varasviriem,ja tiem atnemtu uzkrajumus,kartes,un atstatu pie tuks ledusskapja...
..bet kas iisti aizliedz kurneetaajiem, tas, "vergiem" cep augssaa passiem savu kantori???? Negribi pelniit naudu citam, pelni sev ! Kur ir probleema, un pie kaa vainiigi ir tie, kas dod tev darbu??? Jūs tiešām ticat tam ko stāsta no valdības mājas. :) Trešā daļa ir nabagi,kuri vēl nav paspējuši emigrēt. Vēl kāda trešā daļa kaut kā savelk galus,lai arvien augošā parazītu armija varētu dzīvot greznībā. Tāda izskatās demokrātija, par kuru tik daudzi vēl aizvien fano. Aprēķināt lielāku vidējo algu par faktisko,ir valdošās šķiras pūliņi parādīt pārējai pasaulei,ka pie mums viss ir baigi forši un nekas neliecina par genocīdu pret tautu. Kā jau jeb kurā liberāli demokrātiskā valstī,kuru kolonizējusi globālā mafija. Latvija peedeejos 20 gadus dziivo kaa narkomaans - regulaaras naudas shprices no Eiropas savieniibas. Drausmiigi liela un neefektiiva valsts paarvalde - birokraatu paarprodukcija. Bet taa - cenas celjaas, veikali buuveejaas, Riigas pusee nezinu nevienu jaunu cilveeku, kam 1000eu liktos sapnju alga, visiem taa ir lielaaka, lielaakoties gan robezhaas liidz 2kg. Brauc ar svaigaam mashiinaam, buuvee vai peerk maajas - sapnis, saliidzinot ar krievu laikiem. Taalaak no Riigas, ja kas arii pashaa Riigaa, kaa Felde teica - dziivesveids, degradaacija, nespeeja domaat, riikoties un pienjemt pareizos leemumus ir tie apstaaklji, kas daudziem liek justies kaa miskastee. Pasu vaina, nekaada sakara ar AivaraN sazveerestiibu teorijaam! ··· Alga (darba algas): Vidēja darba alga valstī lasīt visu diskusiju (56 atbildes) –»
Auklīšu alga (10)
Ta kā strādāju tikai pusslodzi un labi saprotos ar bērniem, domāju piestrādāt par stundu auklīti. Tas ir, ja kāda vietā jāizņem jaunāko klašu skolēni no skolas, ja vecāki vēlas aiziet uz teātri un tā. Varbūt kāds zina, kāda šobrīd ir...
Cālī - calis.lv šo jautājumu jāuzdod ;) Draudzene par aukliti piestrādā,4 eiro/stundā + bendža,bet vinai labas rekomendāc. un izgāja auklīšu kursus. Nu lūk, vēl viena nodokļu nemaksātāju kategorija- auklītes! No 01.01.2018. minimālā mēneša darba alga ir 430 EUR

Minimālās stundas likmes mainās pa mēnešiem, lai pie summētā darba laika nosegtu visus mēnešus, var darba līgumos lietot bruto likmi 2.70 EUR/stundā.
Es tev ieteiktu kļūt par audžu mammu, par cik tev savu bērnu nav! Nevis adoptēt bērnu, jo tad visi izdevumi uz tevi pašu gulstas, bet kļūt par audžumammu, jo tad par to maksā. Nu būs jau arī izdevumi par bērnu, bet vismaz būsi nodarbināta un nebūsi vientuļa. ··· Alga (darba algas): Auklīšu alga lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Zviedru gaļas bumbiņu bizness (48)
Tātad jaunajā Ikea latvieši pirmajā dienā esot apēduši 19 000 Zviedrijas tradicionālo gaļas bumbiņu. Ja porcija maksā 2.99 eur, tātad viņi par tām iekasēja apmēram 57 000 eur/dienā. Bet es šaubos vai viņi tam bumbiņu cepējam samaksāja kaut...
Kalpa dvēseles pirmā pazīme ir skaitīt svešu naudu svešā makā, jo pašiem savu failu pietrūkst. Uztaisi savu biznesu un pļauj kāpostu štābeļiem . es gribētu redzēt, kā autore maksātu 200 eiro dienā, ja viņai būtu bizness. Kāpēc te ir jāmaksā tapat, kā Zviedrijā, ja :
1. Te ir cita valsts
2. Te ir savādāka nodokļu sistēma
3. Te ir cita likumdošana?
Kur prāts - ēst sabiedriskās ēdināšanas produktus no maltas gaļas?! Tāpēc, ka latvietis ir nobijies lietuvietis. Nekad neuztaisīs tādus streikus un demonstrācijas, kā kkāda Francijā vai Grieķijā. Vienreiz 2009. gada janvārī kko mēģināja, bet dabūja pa asti un vairs nemēģina - labāk aizmet flinti krūmos un aizbrauc uz Angliju dzīvot ··· Alga (darba algas): Zviedru gaļas bumbiņu bizness lasīt visu diskusiju (48 atbildes) –»
darba alga -DEPO -Nekustamo Īpašumu apsaimniekošanas vadītājs? (10)
Kādas jūsu prognozes? Cik liela tā varētu būt!? cik apjautājos- samērā mazas algas Depo maksā saviem darbiniekiem, taču vai visiem!!?
Nesen dzirdēju,ka Depo maksā zolīdi,vismaz tiem,kas sēž kasē laikam bija 4,8eur/h + bonusi. tevi tur jās jās un neko nemaksās....neej ...tad vēl izjās un tad izmetīs.......staigāsi pamperī..... Sanāca reiz viena saruna ar meiteni, kas strādājusi, nevēlētos šī vairs tur strādāt, esot nolikusi tiesības un sen rullē RS, tagad pēc Depo esot pārlaimīga....apmierināta ar darbu. Varbūt aizej uz interviju un pajautā.Protams,ja tik tālu esi ticis.Parasti uz labām algām ņem caur pazīšanos. Kā atceros to stulbo reklāmu: Zjemas ceņas katrju ģienu! - tā pirmā doma, ka tāds klaunu kantoris vien ir ··· Alga (darba algas): darba alga -DEPO -Nekustamo... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Kāpēc cilvēki nevēlas vispār strādāt par minimālu summu,labak ciest trūkumu,nekādas soc.garantijas? (40)
Meklēju darbinieku iestādei,kurā es strādāju,auklīti bērnudārzā,jauks darba laiks,alga nav augsta.Bet tomēr darbs un vismaz soc.garantijas.Nav atsauksmes nekādas.Galvenā prasiiba lai nav slims,vai dzērāja,jo darbs ar bērniem maziem.Man...
mazus bērnus... auklīte, pret kuru prasības tik vien, lai nebūtu dzērāja...

Tas ir bezgaumīgs joks vai kā????
[es iisti neesmu paarliecinaats vai esmu gatavs savu beernu uzticeet cilveekam ar taadu pasjapzinjas liimeni kursj gatavs straadaat par minimaalo algu.. tik smagu un atbildiigu darbu [beerni tacju]] ] Pabalsti pārāk lieli, kāpēc strādāt, ja par domino spēlēšanu pagalmā maksā to pašu? nestāsti pasakas, alga ir noteikta un ne jau no Tevis valsts iestādē ir atkarīgs algas pielikums skolātāja palīgam, auklīte sen vairs nesaucās...ar to algu cilvēks izdzīvot nevar, ja vien nav papildus pensija vai bagāts vīrs.... Jebkurā darbā algai jābūt tādai, lai cilvēks var noīrēt sev dzīvokli, paēst, apģērbties, pabarot un apģērbt 2 bērnus un vēl paliktu pāri, lai kādu latu atliktu vecmammai vai atvaļinājumam. Tikaitādu algu var uzskatīt par minimalo.
Un te ar visu augstak uzskaitīto es pat piekristu ēst tikai makaronus un kartupeļus, braukāt tikai ar sabiedrisko un dzīvot 1 istabas dzīvoklī.
Bet, ja "minimālā" alga nespēj nosegt visu augšminēto, tad to nedrīkst saukt par algu un algotu darbu. Tas ir "piehaltūrēšana", "palīgdarbs", "gadījuma darbs", nevis "darbs".
··· Alga (darba algas): Kāpēc cilvēki nevēlas vispār... lasīt visu diskusiju (40 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu