Vai meita drīkst izsolē izpirkt mātes dzīvokli?

Savulaik mātes ņemtie kredīti noveduši pie tā, ka īpašums tiek likts bankas izsolē. Vai turpat dzīvojošā, pieaugusī meita drīkst piedalīties izsolē, lai nopirktu šo īpašumu un turpinātu tur dzīvot?
Paldies.

Marsietis (2015-03-05 17:40)      Parasti bankas pārsola visus pircējus. Ja tas būtu tik vienkārši, tad jau varēja māte pārdot dzīvokli meitai un tā tikt vaļā no parādiem. Parasti iztērēti ir kādi 60k un cer dzīvokli atgūt par 10k. Ha - un bankas tā vienkārši uzdāvinās 50k.

Marsietis (2015-03-05 17:55)      Manuprāt, piedaloties izsolē, var tikai pacelt cenu par kuru tiek novērtēts dzīvoklis. Jo augstāka ir dzīvokļa cena, jo mazāks atlikušais parāds, kas vēl ir jāpiemaksā mātei, lai dzēstu savas saistības.
Protams ir kaut kāds cenu līmenis kuru sasniedzot banka vairs nebūs solītāja un tad pirkums būs tavs. Bet es nezinu kas notiek ar atlikušo parādu - vai to tādā gadījumā banka nevarēs piedzīt no Tevis kā dzīvokļa īpašnieces un vienlaicīgi tomēr arī mātes radinieces?

falko_1967 (2015-03-05 20:31)      protams.mate pati arii var piedalities un pirkt.

Edg (2015-03-06 07:00)      Var, bet kā jau te minēja. Tikai tiešām neceriet ka te kāds kautko dāvinās. Pat ja sākumcena ir zem parāda, izsolē piedalīsies kāds no bankas meitasfirmas un viņa uzdevums būs par katru cenu uzsist cenu. Nu tā lai banka dabūtu atpakaļ savu, un tā persona aktīvi piedalīsies līdz brīdim kamēr nesasniegs parāda summu. Principā ja skatās no šī viedokļa mātei būtu izdevīgak tas ja kāds cits to tā ari nopirktu virs parāda cenas. Tad vismaz nebūt jāvergo līdz mūža galam par atlikušo summu. Pašiem to izdarīt diez vai būs loģiski. Jo ja jau ir nauda ar ko solīt, tad ir jautājums kāpēc pirms tam nevarēja vienoties ar banku un izpirkt?
Bankas NĪ pārvaldītājs uzliks gala cenu un bankas vārdā "nopirks" tikai gadījumā ja citi piedāvātāji nesteigsies uzsist gala cenu virs parāda līmeņa.
Īsāk sakot tā ir spēle - kurš būs lielāks muļķis un ar biezāku maku (negodīga spēle, jo izsolē piedalīsies persona (bankas meitas uzņēmums) kura zina par kādiem cipariem iet runa). Var meita mēģināt pretspēlēt, gadījumā ja viņas feiss nav tiem fruktiem zināms un pacelt cenu, bet ne pārsolīt. Jo tad atlikuma summa par ko vēl nāksies atstrādāt būs mazāka. Nu ķipa lai bankas NĪ pārvaldītajs paliek pēdējais ar maksimāli iespējamo ciparu. Jā, zaudēs to īpašumu, bet būs mazāka starpība jāatmaksā. Principā to var ari darīt gadījumā ja paši paliek pēdējie, pēc izsoles atsakās, tiesa tad iemaksu zaudē. Bet ir jāparēķina kas ir izdevīgāk. Zaudēt kādu summu lai iegūtu mazāku parāda atlikumu. Bet ja tas NĪ ir tik dārgs sirdij, tad kāpēc vispār te ir jautājums. Ņem un soli kaut līdz nemaņai, tikai vai ir nauda? Jo neviena banka te jaunu krītu nedos.
Kā saka kas neriskē, tas nevinnē.

Edg (2015-03-06 07:27)      Bet ja runa iet par cita veida kredītiem, ne hipotekāro, tad ir jārēķina pašiem kāda ir summa un cik maksā. Ja dzīvoklis ir vērtīgāks, tad ir jēga. Ja otrādi, tad labāk i nesākt nekādas avantūras. Pasiem vien ir jārēķina, te no malas neviens neko nepalīdzēs..

zebra27 (2015-03-06 11:42)      Edg teksti par sarezģītu, ja jau tāds jaut. Jāalgo sakarīgu specialistu. Kredītam taču bija noformetājs, lai turpina. Tikai, cik tas maksā....

andzipa (2015-03-06 16:06)      Murgs... 1.vajadzēja laicīgi pārņemt saistības! vai meita nav galvotāja uttt... varbūt labvēlīgu vienošanos ar banku var paspēt!

rabinovics (2016-12-06 10:54)      izsolee driikst piedaliities visi, gan maate , gan meita, gan kaimini...ierobezojumu nav

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu