kredīt vai debetkarte ?

Kāda ir to abu karšu (kredīt un debet) atšķirība? (piedodiet - nu tiešām finanšu jomā esmu pilnīga nulle...) Par pirkumu internetā iespēja esot tikai ar kredītkarti norēķināties pie saņemšanas... - KĀPĒC ar debetkarti nevar?

neratni_stasti (2015-03-05 12:12)      Esmu rēķinājusies arī ar debetkarti. Bet principā atšķirība vienkaŗša - savulaik kredītkartes deva tikai tiem, kuriem ir stabila bankas situācija, t.i., norēķinoties bija garantija, ka Tev kontā ir nauda :)

StacyQ (2015-03-05 12:48)      ar kredītkarti plašākas iespējas, ar debetkarti tomēr ir zināmi ierobežojumi

Jo9 (2015-03-05 13:56)      Atšķirības nestāstīšu, bet personīgi kredītkartes nav, kaut arī internetā iepērkos regulāri un ne reizi nav bijusi problēma norēķināties ar debetkarti.

kaspich (2015-03-05 15:08)      jopt.. debetkarte - tavas naudas virtuaalais maks. krediitkarte: pieejami [papildus] bankas liidzeklji [vari aiznjemties] noteiktajaa apjomaa. toch google sho nespej paskaidrot? nekaadi nevareeji atrast? neta veikali sen jau vairs neprasa tikai krediitkartes. vari njemt parasto debetnieci, kas uztur vajadziigaas funkcijas. ej uz banku un prasi klerkiem.

jollyroger (2015-03-05 22:29)      A bet....... kāpēc tad bankas piedāvā visur overdraftus? Tad visas ir kredītkartes?

tiu (2015-03-06 10:11)      Overdrafts parasti ir papildinājums algas kartei.
Kredītkarte nozīmē kredītlīniju, kuru var izmantot, tērējot tikai bankas naudu. Parasti naudas apjoms ir lielāks nekā overdraftā. Un overdrafts nederēs par garantiju, ja kautkur vajadzēs ķīlu, piemēram īrējot auto daudzkur prasa pierādījumus zināmam līdzekļu apjomam. Kredītkarte toties tiek pieņemta kā pilnvērtīga garantija.

andzipa (2015-03-06 16:12)      pilnīgs kukū!!! Katrā portālā un veikalā ir jāskatās kādas kartes apkalpo! Ar ko katrs pārdevējs noslēdzis līgumu! Ir debetkartes, kuras der tikai veikalos (un ne visos), bankomātos (un ne visos), toties Raynair bija izdevīgāk pirkt ar debetkarti- komisija atšķīrās. Ir KLASISKĀS KARTES- dārgākas, bet parasti apkalpo gandrīz visur, bet tāpat jāskatās. Kredītlīnijai/overdraftam- tam kontam var būt piesaistīta vai debet, vai kredīt, vai abas kartes! Tāpat arī klasiskās kartes parasti ir kā kredītkartes- "ticams klients, banka nodrošina ar naudu"..

Edgars37 (2015-03-07 11:40)      harmony__ (2015-03-05 14:03) jautājuma autora komentārs.

Kreditkarte tev dos kartejo krupi ar visam no ta izrietosajam sekam un augstaku menesa maksu ka debetkartei, Tev to vajag? Visvairak man skiet, ka tevis aprakstitaja gadijuma ar terminu KREDITKARTE ir domata MAKSAJUMU KARTE ka tada (gan debetkartes, gan kreditkartes).

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu