Ieguldījums vecumdienās

Interesējos par iespēju sākt lēnām atlikt papildu naudiņu vecumdienām. Lasu, ka 3.pensiju līmenis jaunam cilvēkam nav izdevīgs, jo ieguldīt ir vērts tikai par 45 gadiem vecākiem ieguldītājiem, jo tikai viņi līdz 55 gadu vecumam komisijās samaksās mazāk nekā no valsts atgūtos 25%. Par uzkrājošo dzīvības apdrošināšanu arī nekas labs nav lasīts.

Digits      Līdz tavai penzijai jau te vēl vismaz 5 reizes būs varas nomainījušās vai atomkarš noticis - tā ka tērē naudiņu labāk tagad un tūlīt, nevis mēģini kko kŗat miglainajai nākotnei! :D

Marija_Anna      Pagaidām investē sevī . Mācies , bet ne papīra pēc. Un pēc tam to ko apguvi izmēģini dzīvē . Kamēr ģimenes nav .
Ja Digita stilā , tad sakrāj mājiņai tā labi augstu virs ūdens līmeņa ar gleznainu apkārtni un kādu zemes pleķīti . ( saka , celsies ūdens līmenis :)

Polus      1) "vecumdienas" kļūst par relatīvu jēdzienu, jo tad, kad vēlēsies pensionēties, vecuma slieksnis varbūt būs jau 75+ gadi. Tas praktiski nozīmē laimīgi nostrādātu mūžu;

2) Dzīvojam inflācijas ekonomikā, kas nozīmē, ka likt zeķē nav nekādas jēgas. Ja ECB ilgtermiņa mērķa inflācija ir 2% gadā, tad vari parēķināt, cik maksās, piemēram, maizes klaips tad, kad iesi pensijā. 0,70 * 1,02^40=1.55 EUR jeb par 121% dārgāk kā šobrīd;

3) Klasisks variants būtu - kamēr esi jauns, pērc lielāku īpašumu, kur audzināt ģimeni utt. Kad bērni izauguši un izskoloti, tad to pārdod un nopērk kaut ko pieticīgāku, bet starpību izmanto ikdienas vajadzībām. Principā kapitalizē iepriekš veiktos ieguldījumus. Latvijas kontekstā ir problēma - pie pašreizējām demogrāfijas tendencēm ir grūti sazīmēt, kā īpašumu cenas varētu augt tik ilgā periodā. Teorētiski tā varētu būt, bet praktiski...liels jautājums;

4) Akciju tirgi? Tie ir pietiekami svārstīgi, lai gadītos tā, ka pie iešanas pensijā kontā ir trekns "-". Protams, to var atgūt, pagaidot 0 - n gadu, taču tajā periodā laikam ir cita vērtība;

5) Izglītība ir labs ieguldījums, īpaši piedomājot pie tā, ko varētu izmantot vecumā 50+, kad jaunu darbu atrast ir ļoti grūti;

6) Viennozīmīgi, perspektīvākais ieguldījums ir saprātīgi audzināti bērni. Un jo ātrāk radīti, jo labāk.

inito4ka      ..... es pat vēl par penziju nedomāju ,kur nu vēl tev :)))
visi likumi būs mainījušies un nepienāksies nevienam nekas un iekrātais skaitīsies neesoš :)
bet par bērniem Polusam tiesa!!!! Preci šo nost un būs ok! :)

non_grata      nedomāt un bļaut ka nevienam nevar uzticēties protams ir vis visvienkāršāk. mūsdienu pensionārus var saprast, bet pēc gadiem 20 domāju nevienam vairs nebūtu tiesības bļaut par to cik grūti pensionāram.... nevienam nekā nebūšot un iekrātais būšot nevērtīgs... viens/otrs te pasauls galu vai kriņu gaida?? ..un ja nebūs ko tad? iesi ielās? un ko bļausi?

campanella      un kāpēc ne uzkrājošā dzīvības apdrošināšana? līgumu (atšķirībā no pensijas uzkrāšanas) var slēgt uz 5 gadiem, un atgūt iedzīvotāju ienākuma nodokli.
iesaku gan likt šo uzkrājošo adrošināšanu kādā konservatīvākā plānā. pati, cerot vēl uz %, ieliku vidēji dinamiskā, bet tas ir slīdējis uz leju pēdējos 3 gadus...

bigijs      Ieguldi akcijās, pērc nekustamos īpašumus un ja iespējams, mēģini nodibināt savu/s uzņēmumu/s. Kā arī jābūt naudai norēķinu kontos, depozītos, jānoslēdz dažāda veida apdrošināšanas (dzīvības, veselības, īpašumu). Ir jābūt investīciju plānam, kurā ir visi šie investīciju instrumenti. Sāc ar mazumiņu - kontā nauda (10 mēn. izdevumu apjomā), tad depozītos kādu summiņu, tad sakrāj pirmajai iemaksai un nopērc kādu nekustamo īpašumu. Visu laiku seko līdzi savai ikmēneša naudas plūsmai.

Digits      Man jau patīk te tie optimisti, kas cer līdz penzijai nodzīvot (līdz tam laikam, laikam, kādos 80 gados sāks maksāt penziju) un pēc tam vēl ilgi un dikti to penziju saņemt :D

Edg      Es tik domāju kad man pensiju nepiedzīvot. Te jau pie mums modē ik pa laiciņam tik gadus klāt pielikt. Un visiem viņķeveidīgajiem ir pie kājas ka cilveks nedavelk līdz jaunajām robežām. Laikam Krīgeram (arodbiedrību šefs) ir taisnība - kad valstij vislabākais pensionārs ir tas kurš nomirst dienu pirms pensijas piešķiršanas.
A par fondiem, cerēt jau var, bet bankas to visu var nozagt vienā setā. Cik nav piedzīvots ka iegrūž naudu kautkādos fondos kuri pēc tam bankrotē.
Vispār jau 26 gados ir vislabāk investēt sevī, domāt par ģimeni un vienīgo patieso investīciju - bērniem. Tos atņemt tā kā ir pagrūtāk ( kaut mūsu valstī vara ir dota idiotiem bāriņtiesās kuri vadās pēc personīgiem viedokļiem:()

iluuuzija    1 Mans ieguldījums mani bērni...

bigijs      Ieguldi arī uzkrājošā dzīvības apdrośināšanā. Sasummējot visus gadus, tur protams nesanāks tie 24% gadā, tas attieksies tikai uz pēdējo gadu, kad dabūsi ārā visu naudu. Akcijās ieguldīt vajag pēc stabilām stratēģijām, tāpēc labāk sākumā ieguldi akciju fondos. Nekustamais īpašums ir daudz drošāks un tas nodrošina stabilu naudas plūsmu.

AivarsN      Jaunieši varētu mesties politikā,lai vēlāk varētu vadīt valsti tā,lai tauta ne tikai neizmirtu,bet arī pensijas saņemtu.Nu,ja ne gluži visiem,tad vismaz sev jau nu politiķi pamanīsies pieklājīgas pensijas sagādāt.

non_grata      valsts obligātā pensija ir sūdīgs variants:) un tamdēļ jau IR jādomā! 3.pensiju līmeni var saņemt no 55 gadu vecuma!

antikrize      Ieguldījums vecumdienām- veselība un vēl nekustamie īpašumi.

cunis      Vislabākā investīcija ir bērni.
Visas bankas tā pat apčakarēs.
Ja arī ir nauda ko nolikt, tad tikai ne Latvijas bankās un ne eiro valūtā.

MaryClaire      vislabākais ieguldījums ir sevī pašā. pat bērni reizēm mēdz pievilt. kaut vai vakardienas skandāls ar krēsliņa dēlu, protams, ka puika iegāzās. pat, ja spaisa kūrētājs ir papiņš. tā ka pat uz bērniem paļauties nevar.
otrs labs ieguldījums - nekustami īpašumi. vēlams tur, kur droši, tātad, ne Latvijā

slaida      pirmai un galvenais ieguldijums ir savi bērni,ka tos izskolpsi,tadas būs tavas vecumdienas!

JurisK      2 cilvēki var izaudzināt 5 bērnus, bet 5 bērni nespēs uzturet 2 vecākus - farēriešu paruna:) Var brēkt par visa niecību, bet tev būs tik tas, cik spēsi pati sev nodrošināt. Par 3. pensiju līmeni - ja ir ko iemaksāt, krāj. Tas var atmaksāties tikai ilgtermiņā. Bet tā nav vienīgā iespēja. Pēc 45 gadiem vairs nav jēgas to darīt - neko neiekrāsi, procenti tiešām aizies visādos blakus izdevumos un neveiksmīgos gados. Ja kas - sapuvušie rietumnieki sāk krāt jau no pirmās mūža darba dienas.

aroganis      spekulē ar nekustamo īpašumu- īpaši izdevīgas cenas te lzti.lv

P.S. vidēji viens ha meža gadā ģenerē 300 EUR. Bet te ir biku jābūt zināšanām.

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu