Kredītsaistības- jautājums zinošajiem !

Cilvēks paņem kredītus utt., bet neatdod. Kas reāli notiek? Draudu vēstulītes no parādpiedziņas uzņēmumiem un kas tālāk? Ja nepieder ne īpašumi, ja nedzīvo, iespējams, valstī... Vai izņemot "melno sarakstu" kaut kādas citas nepatikšanas draud?

andzipa    1 Vispirms - uz kāda pamata dod: uz ķīlu! T.ir vai nu regulāri oficiāli ienākumi (alga utt) vai īpašums (zeme, māja, dzīv., depozīts, galvojums utt). Visas prasības būs pret deklarēto adresi. Nu, ja aizšpannē, izrakstās(!), tad jau nafff kam prasīt...

janisb      Eiropas savienība nevar strādāt legālu darbu un havot īpašumus.

nit      Ja nav ķīla, tad bieži ir galvojums - maksā, kas galvojis......
Ja liela summa, tad bankai var būt izdevīgi tiesāties - maksātnespēja - tas ir konkrēts admistrators, kurš kontrolē izdevumus, pirkumus... - bet summa tiešām liela...

Belvedera    1 Info par parādnieku nekad un nekur nepazūd.Ar to jārēķinās.Un dabūsi pa pieri visnepiemērotākā brīdī.kavājuma procenti augs un vairosies....Padomā,pirms taisies kādu uzmest.

skvo      uzraksti NICEMAN - viņš visu var detalizēti izstāstīt profiņš šajā jomā.

1stDarkPearl      Ja tas ir kredīts uz īpašumu,tad to atsavinās,kad sapratīs ka neesi spējīgs maksāt,bet vispar jau viss ir ierakstits kredītlīguma,kura ir atrunāts viss kas saistīts ar nespēju atdod aiņemto n.summu.Un melnajā parādnieku sarakstā ieliek-jā gan un tad tev"nespīd"saņemt nekādu kredītu Latvijā ,ilgu laika periodu. Iesaku izlasīt līgumu!!!

edmunds  1   labaak jau kaa ocean 11 - laupi banku. ja izdosies tad buus ko teereet un atcereeties. un gailis pakalj nedziedaas :)

1stDarkPearl    1 dziedaas gailis un kaa veel:))))neesiet tak tik naivi.......

MedMaasjuks      Bikiņ gan ne par tēmu,bet tomēr ....interesanti: kur var iepazīties ar melno sarakstu(varbūt pašai nezinot arī tur esmu?) Esmu dzīrdējusi,ka tur varot ielikt arī pavisam pat par sīkumiem(bijušā ,sen aizmirstā dz. nenomaksāti pāris lati elektrībā utml.)

Janiina32      nē, par parāda neatdošanu pie mums cietumā neliek.
Citi dara tā, pārdod, kas pārdodams un uz gadiem 10 aizdodas uz citām zemēm.
Citi, kuriem ar pārdošanu ir grūtāk deklarē savu dzīvesvietu kādā no ES dalībvalstīm, piemēram, Franciju un piesaka tur savu maksātnespēju (pie mums fiziskas personas maksātnespējas process, tomēr, vēl ir dārgs).

edmunds  1   Janiina32: kaa nu neliek. piem mans pazinja par 200,000ls tika uz 4 gadiem cietumaa. iznaaks aaraa un buus tiirs kaa engeliitis. 4t meenesii nav slikta alga pie bezmaksas barosanas un guljvietas :)))

uikulabs      pirms daudziem gadiem paņēmu overdraftu ap 300,ls "aizmirsu"pēc kāda gada nācās atdot vairāk kā 1000,droš ka salika mani visos savos sūda sarakstos,bet šodien es esmu laimīgs ka man nav parādu un nēesmu vel lielākos sūdos.

Janiina32      edmunds, es atvainojos, kā lai to pieklājīgi pasaka - eh, lai nu paliek.

Cietumā liek par kriminālpārkāpumiem, atbilstoši Krimināllikumam, saskaņā ar Kriminālprocesa likumu. Par kur pantu ta šo iesēdināja?

kriminālatbildība par parāda nesamaksu neiestājas!

kas attiecas uz sūda sarakstiem, tad manā skatījumā tie patiesi ir Sūda sarakti, jo tos taisa privāti kantori uz savu galvu, (izņēmums ir LB kredītņēmēju reģistrs) un man ir radies tāds iespaids, ka šajos laikos tos Sūda saraktus par pilnu reti kurš ņem.

kaut_kur      CreditReforma......kā es rēcu, kad šie man atsūtīja draudu vēstuli, ka ieslēgs nelabvēlīgo sarakstā. Kad uzzvanīja, skaidri un gaiši uzprasīju, cik ta ieslēguši........2/3 latvijas iedzīvotāju? Noklusēja, jo tādu datu neesot. Tas ir SIA,strādā kā jebkurš SIA, tik uz sevi uzņēmies apkopot datus.
Mans skatījums uz visu šo lietu.......paēdis, apģērbies, vesels.......ok, pārējais sīkums, kas pārdzīvojams.

Kamija      kreditors iet uz tiesu & dabon spriedumu, kuru nodod izpildei... ja Tev šodien nava, tad neko... bet kad Tev būs, tad gan kaut ko ;)))) tas kā slikta biogrāfija velkas līdzi līdz pašam kapam :p

edmunds  1   Janiina32: redzams ka ir jaamaak lietas pagriezt taa lai optimaali sakaartotu paraada atmaksu :D

liidziigi kaa vaacijaa daudzi pamanaas uz ziemu cietumaa - siltumaa un pabaroti - nokljuut par sameeraa nieciigiem paarkaapumiem....

Kamija      janīna vnk palielījās ar savu jurisdisko izglītību ;) zagt taču var dažādi! :p

runājot par Sūda sarakstiem, janīnai nu gan nav tasnība! vnk viņa laikam apgrozās tādās vietās, kur tas ir mazsvarīgi, bet ir vesela virkne ar labi atalgotām darba vietām, kur to ļoti vērtē!!!

joens      Janiina32 jau augstāk pateica pareizo variantu - ja netiec galā ar saistībām, taisi bankrotu. Tā kā LV tas ir vidējam pilsonim izmaksu dēļ ir praktiski neizmantojams ceļš, atliek izmantot būšanas EU saimē priekšrocības - pieteikt maksātnespēju un bankrotēt citā EU valstī, kur tas vienkāršāk izdarāms. Un tā pavisam legāli var tikt vaļā no nepaceļamiem parādiem un pēc dažiem gadiem sākt dzīvi no baltas lapas (bizness, kredīti utt.). Tiesa, LV banku kredītlīgumos mēdz būt sarakstītas lietas, kas šādu risinājumu apgrūtina, bet tam ir risinājumi (kaut vai tāpēc, ka daži šie punkti konfliktē ar EU likumdošanu, cilvēktiesībām utt.), iespējams, ka process tāpēc var vien ievilkties un izmaksas būt lielākas.

Evia      nevajag iedomāties, ka jūs varat pazust no valsts vienā dienā. visi dati par jums ir. ja nav ne īpašumu, nekā, tad visreālākais ir, ka piedzīs no darba algas, pavisam vienkārši :) ja ne no jums, tad no jūsu radiem, pēdējais būs - izpārdot visu jūsu iedzīvi un no tā paņemt maksimālo labumu. vārdu sakot, variantu miljons :))) 2010-09-07

Lakmuss7      Skatoties, kada veida ir izsniegtais kredīts. Ja kredīts ir ar nodrosinājumu ( ķīlu), var gadīties, ka zaudē savu ieķilāto NĪ. Bet neviena banka nav ieinteresēta uzturēt un izdot līdzekļus par tava NĪ realizēšanu, banka grib savu naudu. Un banka nav ieinteresēta sava kredītreitinga pazeminašana uz slikto kredītu reķina. Bet realitātē, ja kredītu nemaksā, vari rēķināties ar tiesu izpildītāju bloķējumu kontiem un vēl pamatīgu komisiju procentu klāt pie pamatparāda. Tad varēsi rikoties ar līdzekļiem sava kontā, kas mēneša laikā nepārsniedz minimalās mēnešalgas apmēru. 2019-08-14

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu